Noul Logan 1.5 Dci 75 Cp

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MihaiiahiM View Post
    Se intinde bine la drum!!! Merge cu cat scrie pe ceas. Atentie mare insa pe viraje, supravireaza extrem de mult si se simte cum pleaca spatele.
    Asta micul de 75 de cai poate 210 pe ceas?
    Nu cred sa ma bati.

    Comment


    • Cred ca se referea la ceasul din poza cu 170 km/h ... n-are cum sa bata 210 niciodata motorizarea cu putere de 75 cai ... oricum 170 e foarte bine pentru asta micu, n-ai ce sa ceri mai mult, probabil la turele alea are si un consum decent, e foarte misto cutia lunga, viteza mare-ture putine-liniste-consum bun
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Teoretic ii trebuie doar 3500 - 3600 in treapta 5 pentru 200 pe ceas

        Comment


        • daca as lua dupa gradatie ar trebui ca la 4 mii sa fie la 200 ...
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Offtopic , legat de injectoare . Siemens stiam ca au si fordurile , si la alea mai pica ce e drept . Nu stiu daca se gasesc kituri de reparatie ca la delphi/bosch ...
            Ontopic . 210km/h o sa ii prinzi cu masina asta , la vale , cu vantu'n spate si +20-25 de cai de la un chipciuning .

            Comment


            • Originally posted by ionutprodan View Post
              am si eu cateva intrebari la tine. la cat se face distributia si la cat se schimba uleiul in cutie? dupa manual. daca poti pune o poza cu intervalul de servisare din manual ti-as ramane recunoscator.
              in ce conditii de carosabil iti clipea martorul ESC si mergeai in ritm mai alert cu masina?
              cu consumul cum mai stai?
              cam ce consum aveai la 3000 rpm si 170km/h?
              multumesc anticipat pentru raspunsuri.
              Toate se fac la 20000km sau anual, iar distributia si cureaua accesorii la 80000 sau din 4 in 4 ani.
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by 827sam View Post
                daca as lua dupa gradatie ar trebui ca la 4 mii sa fie la 200 ...
                Cum ai calculat treaba asta?


                CREDETI CE VRETI, EU SPUN CE AM VAZUT CU OCHII MEI!!!

                NU IMI PLACE SA VORBESC DIN AUZITE.

                TURATII SI VITEZE VERIFICATE DE MINE

                In treapta a V-a:

                2000 ture - 115km/h
                2250 ture - 130km/h
                2500 ture - 145km/h
                3000 ture - 175km/h

                Mai sus de aici nu am mai fost atent la turatii ca eram destul de concentrat la drum (drumul era ud, asta fiind duminica trecuta cand a nins mai in toata tara, se vede si in poza ca erau 0 (zero) grade afara).

                Cu prima ocazie o sa fac o poza cu 210 pe ceas.
                Last edited by MihaiiahiM; 14 February 2013, 17:43. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • Chiar te rog, ca sunt tare tare curios
                  Poate chiar si un filmulet.
                  210 km/h cu 75 de cai...Buna treaba, ce sa zic.
                  Iar s-a reinventat fizica.


                  "NU IMI PLACE SA VORBESC DIN AUZITE." - deci ai mers cu 210 cu loganul?

                  Comment


                  • Apropo, 1.4 mpi cu soft standard cat bate pe ceas?
                    sigpic

                    Comment


                    • 180, si real vreo 165.

                      Comment


                      • ok
                        Si ce te face sa crezi ca dieselul asta nu bate 210? Ai facut un test drive cu el?
                        sigpic

                        Comment


                        • E relevant daca am mers sau nu? Abia urca 1.6 16v si tras de par, cu mama resoftarilor, si are 30 de cai in plus, si cutie mai scurta.
                          Din 75 de cai, cuplu de 200 nm si cutie lunga cat o zi de post, nu se pot atinge astfel de viteze.
                          Daca te uiti si pe curba de cuplu si pe cea de putere, nu ai cum.
                          In fine, daca tu crezi ca daca la 170 ai 3000 rpm si masina mai poate urca de acolo pana la 210, eu iti urez succes, pt ca ai nevoie.

                          Totusi, nu mi-ai raspuns la intrebare: :"NU IMI PLACE SA VORBESC DIN AUZITE." - deci ai mers cu 210 cu loganul?

                          Comment


                          • Pai daca am spus ca nu vorbesc din auzite ce se subintelege? Da!
                            sigpic

                            Comment


                            • Mama...atunci ala de 90 de cai cred ca atinge 230.
                              Misto de tot.

                              Comment


                              • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                                Pai daca am spus ca nu vorbesc din auzite ce se subintelege? Da!
                                exista vreun grafic in care sa vedem curba de cuplu / putere la motorul asta ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google