Suzuki DaciaShop

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Suzuki DaciaShop

    Deoarece m-a tot intrebat lumea pe la intalniri detalii despre masinuta, am hotarat sa o prezint oficial aici:
    Este vorba de un Suzuki WagonR din 2004 echipat cu un motor de 1300 cmc cu 16 supape si distributie variabila toate acestea generand o putere de aproximativ 95 naravashi. Masina are aer conditionat, ABS si EBD, oglinzi electrice si incalzite, scaune incalzite, doua airbaguri. Pe parcursul timpului a primit mai multe imbunatatiri; in primul rand cand am inceput sa ne folosim de ea am desfacut tot motorul (pana la chiulasa) si am curatat tot ce se putea pe interior si exterior.

    Alte lucrari pentru buna functionare au fost inlocuirea discurilor de frana fata cu un set Zimmermann ventilat si placute Ferodo Premier, inlocuirea furtunelor de frana, inlocuirea sabotilor spate si demontarea completa a rulmentilor pentru curatare si gresare.
    Pentru un aspect optic deosebit am echipat-o de curand cu un set de roti SpeedLine Corse care au trecut initial prin sablare, vopsire electrostatica, construire inele de centrare si cel mai important relocarea cablului de frana de mana impreuna cu reglajele necesare.

    Pe partea de audio avem un HU 2 DIN Pioneer cu DVD GPS etc si un sunet excelent pentru un aparat de acest gen (putere fara distorsiuni) si 4 coaxiale Ground Zero din gama Hydrogen.

    Lumini de bord cu variator schimbate complet evident, si lumini ambientale RGB cu controler radio si posibilitate functionare dupa muzica. La exterior semnalizare LED, toate luminile de pozitie si frana inclusiv al treilea stop LED.

    Masina este foarte practica pentru activitatile de livrare piese la service-uri si deplasare in oras, este dezvoltata pe inaltime si am carat lucruri cu ea care incapeau mai greu in Logan. Consumul este de aproximativ 10% vara in conditii de trafic si aer conditionat.
    Attached Files
    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

  • #2
    frumusica, se vede ca este intretinuta . Cel mai important e ca-si face treaba foarte bine . Multi km fara probleme sa ai .
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #3
      Va felicit si va urez succes !!! Sa livreze cat mai multe piese :-)
      e-mail: office@stickere.info

      Comment


      • #4
        DaciaShop si va folositi de Suzuki? Of, Of Cum arata treaba asta?

        Frumos lucrat. Vad ca poate arata bine si un WagonR daca se depune putin efort Sper sa crape masina cat mai repede din cauza livrarilor fara numar de pe viitor!

        Comment


        • #5
          foarte tare masinuta. imi plac jantele rau de tot

          la cumparaturi cum se descurca ? cate kg are ?

          Comment


          • #6
            Are vreo 980 kg daca imi amintesc bine. In ce sens cumparaturi? Loc in portbagaj nu e foarte mult insa daca lasi bancheta ai un volum interesant de incarcare pe inaltime si lungime.

            Cand am luat aceasta masina mie sincer nu imi placea deloc ca forma, intre timp m-am mai obisnuit cu ea.
            Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
            Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

            Comment


            • #7
              Frumoasa masinuta si aranjata cu gust, bafta!

              Comment


              • #8
                Nu le schimbi cu 9j? O masina foarte practica! Ai stabilitate buna tinand cont ca este inalta caroseria?

                alessandro se referea la cumparaturile alea dese de pe "liniute, curse raliuri etc..."
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • #9
                  ;) nu incurajez cumparaturile cu masina asta - nu stiu nimic

                  Stabilitatea nu e punctul ei forte, acum s-a mai imbunatatit cu rotile astea si e mai ok, insa daca ii cunosti limitele nu sunt probleme.
                  Are putere destula pentru greutatea ei insa nu o ajuta forma ca trebuie sa miste volum mare de aer. cu rotile originale de 155 latime daca o calcam brusc in treapta a2a in mers rupea aderenta.
                  Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                  Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                  Comment


                  • #10
                    Masina a fost echipata intre timp cu discuri Zimmermann si placute Ferodo Premier - franele s-au imbunatatit simtitor si daca nu esti atent chiar te iau prin surprindere.
                    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                    Comment


                    • #11
                      Suzuki Daciashop

                      Se lucreaza la un kit de admisie care sa fie pe masura motorului si la relocarea debitmetrului de aer. Pana una alta masina a trecut printr-o sesiune foto.
                      Attached Files
                      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                      Comment


                      • #12
                        Discurile Zimmermann varianta entry level au fost o solutie foarte proasta ! s-au deformat foarte usor fara sa fie agresate in vreun fel. Masina a mers preponderent in oras. Discurile au fost schimbate cu unele Ferodo Premier si situatia a revenit la normal dupa curatarea fuzetelor si verificarea bataii discului cu ceas comparator la montaj. Frana este excelenta si ca eficienta si ca raspuns si ca progresivitate. Mi-ar placea sa franeze si celelalte masini ale mele la fel cu aceeasi investitie mica in componente de franare.
                        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google