Dacia 1310 - LOW

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia 1310 - LOW

    O dacie simpla din '98 , 1400 cmc stock + instalatie GPL omologata RAR .


    Motor refacut , trage foarte bine
    arcuri taiate destul de mult
    capota peste faruri
    manere spate eliminate
    folie pe geamurile spate (neomologata)
    volan super racing ) , va veni schimbat cu prima ocazie , asa am luat masina
    toata directia noua
    tablaria aproape perfecta . Mici defecte superficiale care vin facute curand


    planuri :
    amortizoare noi , astea sunt moarte
    ceva muzica
    schimbata toba asta oribila
    geamuri electrice pe fata
    trecere la 4x100
    buza de golf
    interior faruri negre
    jante alpina 13x6 (astea le am) , dupa trecerea la 4x100

    cam atat , pe parcurs am sa mai postez una alta ce am uitat acum
    Attached Files

  • #2
    arata bine masina,cred ca ar sta mai bine cu niste praguri,dar daca treci la 4x100 nu iti trebui omologare,si in rest bafta in continuare.

    Comment


    • #3
      Imi place ca o pastrezi clean Rar vezi Dacii 1310 aranjate cu gust.
      sigpic
      Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

      Comment


      • #4
        masina e ok
        asteptam modificarile urmatoare.

        P.S : da jos stickerul de pe aripa stanga fata ;)) nu prea se potriveste cu masina
        My Ride ! B - 29 - TmT

        Comment


        • #5
          Multumesc , da , stikerul va fi dat jos si dupa ce da putin caldura va primi si parasolar nou ca asta e rupt tot si poate si folie noua

          Comment


          • #6
            arata misto masina, imi place .. la jante buza poti s-o vopsesti cu alb, va da bine bine bafta in continuare
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #7
              arata binisor jos cu stickeru ala ca nu-si are rostul acolo....
              MY CLA

              Comment


              • #8
                SAL,poti face conversia la farurile de "ultima generatie"ce au dotat dacia pana sa iasa la pensie.Parca ar da mai bine fata de astea patratoase.Acum nu stiu daca se si poate..Sa nu necesite prea multe de schimbat..
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • #9
                  chiar imi place vorbesc serios, felicitari pentru ca ai pastrat-o in starea asta
                  PS: ai un far stramb ? sau mi se pare mie

                  Comment


                  • #10
                    Stikerele v-or fi date jos si urmeaza un polish , jantele vreau sa le vopsesc alta culoare si da , pe partea dreapta e rupt faru si semnalizarea , multumita celor care stau cu fundu pe ea . Am cumparat semnalizare , maine o montez

                    Comment


                    • #11
                      fa jantele portocali:> ca da bine pe alb are cineva pe forum pe un logan si chiar arata bine
                      MY CLA

                      Comment


                      • #12
                        Am schimbat toba stock cu una YED foarte draguta (parere personala) , nu urla , nu e ricer style , se aude ca si o evacuare stock pt ca am intermediara montata . Am montat farul si semnalizarea pe dreapta cat de cat ok , nu am bani sa le schimb , dar a picat sticla de la semnalizarea de pe stanga aseara .
                        Buza de Golf 3 e montata , imi place mult cum da , in sfarsit sunt multumit cat e de joasa . Ca si aspect nu prea vor mai urma prea multe , acum stang bani sa o pun tehnic pe picioare . 4 amortizoare noi si planetarele schimbate ca bat in ultimul hal . Revin cu poze la pranz

                        Comment


                        • #13
                          Cam asa de joasa ramane . Doar gume cu talon mai mic am sa ii mai pun sa mai coboare toata caroseria 2 cm cam asa , sa fie macar 6-7 cm intre lonjeroane si asfalt , ca la buza in fata acum sunt 6-6.5 cam asa , vor fi cam 4.5cm .


                          PS. in poza a2a inca nu era lasata de spate
                          Attached Files
                          Last edited by catalanu; 12 April 2012, 15:22.

                          Comment


                          • #14
                            Frumoasa foc, ma bucur sa mai vad si o "batrana" Dacie, abia ast sa o vad cu jante
                            P.S. Parerea mea: Pune un set de praguri + Lame si dai un alb perla
                            Megane II faza II 1.5dcI K9K

                            http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

                            Comment


                            • #15
                              O vopsea noua si niste jante si o sa arate foarte bine.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google