My Chevrolet Spark LS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • My Chevrolet Spark LS

    Salut,sa-mi prezint si eu "mica rosie").Detin un Chevrolet Spark din 2008,modelul Ls.E modelul cu spoilere modificate,si praguri,asa zis kit tuning .Masina e full,modificari aduse de mine,foarte putine,un subwoofer,o cotiera,un filtru k&n sport,si niste huse .Masina are 55.000 de km,si a suferit un accident cam urat,a intrat frontal unu in mine,si praf m-a facut,dar,s-a rezolvat.Am sa pun si niste poze,e cam murdara masina,dar merge
    Attached Files

  • #2
    frumos, pacat de accident dar bine ca s.a rezolvat!
    sigpic

    Comment


    • #3
      Multumesc .Cat despre accident,impactul a fost undeva la 80 la ora..atat am avut eu,dar bine ca n-au fost rani grave,am asteptat vreo 3 luni dupa masina,dar pana la urma s-a rezolvat

      Comment


      • #4
        frumoasa buburuza, sa ai grija de ea si spor in continuare la modificari, niste geamuri fumurii, xenon in faruri, ar merge !!!
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • #5
          Bine ca nu a fost dauna totala.Esti un norocos!Sa o stapanesti sanatos!E buna buburuza prin oras!
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • #6
            @ B-64-MVP: Folia o am in plan,dar din cate am auzit,nu se pune iarna,deci mai astept pana in primavara

            @micutzu666: Da,eu ma mir ca am scapat viu,bordul peste mine,a fost groaznic ,si da,e buna ptr oras,dar imi place si in afara,are sprint destul de bun

            Comment


            • #7
              Wow chiar ai avut noroc sa scapi in buburuza asta si totusi daca a fost asa grav de ce nu ti-au dat dauna totala?
              De oras e buna dar in afara deja mergi pe riscul tau un consum?
              I changed her oil , she changed my life
              sigpic

              Comment


              • #8
                Stai putin ca eu nu am inteles ce a zis colegu' , cum adica mergi pe riscul tau ? ce se intampla ?
                sigpic

                Comment


                • #9
                  @ Teo21Din: Nu stiu nici eu ,oricum e ok si asa,mi-a facut-o rca-ul ,si e ca noua ,consum,6 in oras cu clima,in afara 4, 4,5 depinde,in afara viteze de 120 130

                  @ bGy: Probabil se referea ca nu esti in siguranta ,vreau sa-l contrazic putin,am avut accident cu un renault symbol,am ramas surprins ca masina lu ala,chiar era dauna totata,era mai avariata ca a mea,dar eu zic ca daca e sa mori,mori si intr-un x5

                  Comment


                  • #10
                    Da , la asta ma refeream ...
                    Clio-ul nici ala nu exceleaza la siguranta este sub Logan oricum daca tu esti viu asta-i cea mai tare dovada...si legat de expresia daca mori mori si in BMW asa e dar in buburuze gen Smart , Up! , Spark , i10 s.a.m.d. un impact la 100km/h iti poate fi fatal pe cand intr-o masina mai ceva mai mare(si mai "instelata") iesi cam sifonat dar...iesi sper ca ma intelegi si nu vreau sa atrag vreo antipatie !
                    Nu-ti doresc sa mai ai asemenea experiente nici in X5 dupa cum ai zis si tu !
                    I changed her oil , she changed my life
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Intr-adevar e un oarecare risc,dar din moment ce esti la volan iti asumi riscuri.Nici eu nu doresc la nimeni asa ceva.

                      Comment


                      • #12
                        S-a cam pus prafu pe aici .

                        3 cadre de azi
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Teo...vorbesti din reviste....

                          2008 Smart Fortwo 2-Dr crash test by NHTSAhttp://www.safercar.gov/portal/site/safercar/menuitem.db847bd57e3dc1f885dfc38c35a67789/?vgnextoid=c95df2905bf54110V...




                          Cat despre masina... am mers si ca pasager si am si condus un Spark.In ambele cazuri am ramas placut impresionat. Ambreajul ala m-a impresionat foarte mult... are cursa scurta rau ).
                          Last edited by maestrupiersic; 7 November 2012, 16:27.

                          Comment


                          • #14
                            Teo din cate stiu are 16 ani,deci clar nu are permis ,si asa e,iubesc ambreajul

                            Comment


                            • #15
                              Dar nici eu nu am inca permis. Abia peste 3 luni ma apuc de scoala, dar daca e mica asta nu inseamna ca nu tine la tavaleala. Cum ti-am zis , am ramas placut impresionat de masina, si cum merge si cum se conduce.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google