Skoda Octavia 2 FL 1.8 TSI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by M.FLORIN View Post
    Da cum de ai ghicit ?
    Da din ala am avut
    Pai ala este vedeta principala pe vwforum Oricum am vazut ca se schimba gratuit injectoarele la 2.0 TDI-PD BKP chiar daca ai iesit din garantie.

    @micutzu666 ala trebuia sa vina cu pachetul complet: 1.8T + 4x4 (automat venea si cu suspensia independenta pe spate)

    Probabil de asta era si mai scump.
    Mazda 2 SkyActiv-G 90
    ex: Skoda Octavia 2 FL 1.8 TSI

    Comment


    • #17
      Cand am luat cazanul meu exista doar 1,8T fara 4x4..mai erau 1,4 mpi 1,6 mpi si celebrul 1,9tdi pd Cu asta m-am pricopsit! Poti trai si fara 4x4!
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • #18
        Originally posted by wolffy View Post
        Pai ala este vedeta principala pe vwforum Oricum am vazut ca se schimba gratuit injectoarele la 2.0 TDI-PD BKP chiar daca ai iesit din garantie.

        @micutzu666 ala trebuia sa vina cu pachetul complet: 1.8T + 4x4 (automat venea si cu suspensia independenta pe spate)

        Probabil de asta era si mai scump.
        ... Da ... si eu sunt inca membru acolo desi nu mai scriu - nu mai am masina - si eu am beneficiat de schimb gratuit dar doar la doua din ele, celelalte m-au lasat inainte de circulara.
        Merci
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • #19
          Ai zis ca ai luat vcds cand ai luat masina. Poti sa imi spui ce model ai si eventual de unde l-ai luat? Ca ma tenteaza si pe mine, dar am auzit ca sunt probleme cu interfata care trebuie resetata sau nu merge mai mult de 5 utilizari.

          Comment


          • #20
            Ca tot m-a rugat cineva...




            Nu am fortat la plecarea de pe loc si nici mai sus de 6000RPM + anvelopele de iarna si ESP cuplat..... dar daca as fi facut asta, sigur scoteam 7.8s ca in carte pana la 100 km/h :P (in tr. 1 chiar daca e uscat pe jos si +2 grade de la 4000RPM rupe aderenta...)
            Mazda 2 SkyActiv-G 90
            ex: Skoda Octavia 2 FL 1.8 TSI

            Comment


            • #21
              Trage foarte bine,iar masina arata super,sa o stapanesti sanatos.
              Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

              Comment


              • #22
                Foarte buna alegerea, si frumoasa pe deasupra ! ! ! O masina eleganta, de familie, dar cu suflet de sportiva, 160 cp sunt ceva, si ai si un consum bun ! ! ! Singurul lucru ce i-as mai face, as mai cobora-o 3-4 cm la sol si o folie pe geamuri si ar fi perfecta !!! Respect !!
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • #23
                  N-am mai postat de ceva timp aici.

                  Masina are cam 35.500Km acum. Inca merge bine. Sincer sa fiu, in afara de ceva zgarieturi la exterior, nu observ nicio diferenta fata de cand avea 7 km. Interiorul arata ca nou, nu scartie nimic in masina (nimic mai mult ca atunci cand avea 7km ) si motorul merge si suna foarte bine.

                  Am schimbat anvelopele la inceputul acestui an (erau prea zgomotoase cele cu care a venit masina (Bridgestone Potenza)) si am pus Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 - 225/45/R17.

                  Din Tesco am luat si o ceara si am frecat cam o ora jumatate la masina. Partea de jos a portierelor si pragul trebuie curatate bine de tot, dar nu stiu exact cu ce si cum.

                  Apoi am facut cateva poze intr-o zi frumoasa de toamna.

                  Masina are acum 3 ani jumatate si am facut doar doua modificari la masina:
                  - tempomat (a trebuit schimbata maneta)
                  - tips OEM

                  Masina este cu mine in Irlanda acuma (cu volanul pe partea gresita) de 1 an de zile. Daca ma decid sa raman aici, probabil la sfarsitul anului viitor o voi vinde in Romania.



                  Last edited by wolffy; 15 November 2014, 01:47.
                  Mazda 2 SkyActiv-G 90
                  ex: Skoda Octavia 2 FL 1.8 TSI

                  Comment


                  • #24
                    Big like si la masina si la peisaje
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • #25
                      superba masina

                      Comment


                      • #26
                        Nice ride mister !!!! Si sportiva, si eleganta si mai ales de familie !!! Respect !!!

                        STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
                        sigpic
                        The MVP

                        Comment


                        • #27
                          Dupa aproape 2 ani de condus cu volanul pe partea gresita, ieri am rezolvat problema.

                          Am schimbat Octavia cu o Mazda 2 (cu volanul pe partea buna in cazul meu). Sper ca noul proprietar sa se bucure de masina (buna dupa parerea mea; le-am dat si toate facturile de pe la revizii). Cel mai probabil dealerul o va scoate afara din Irlanda dar nu stiu in ce tara o va vinde.

                          Sunt putin trist ca m-am despartit de Octavia la aproape 45.000km, dar cum masina va fi folosita acum zilnic, condusul cu volanul pe stanga aici isi cam arata problemele. (pana acum mergeam doar in weekend)
                          Last edited by wolffy; 24 September 2015, 18:43.
                          Mazda 2 SkyActiv-G 90
                          ex: Skoda Octavia 2 FL 1.8 TSI

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google