Toyota Supra MK IV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu mai instigati omul sa-i puna turbo, ca daca era cazul de turbo si modificari ar fi cumparat-o direct turbo.
    Mie unul imi place asa cum este acum, fara modificari.

    Originally posted by cosmindan View Post
    Masina asta este o bestieeee. Modificata cu cap si banuti multi ajunge sa scoata peste 1000 Cp .
    Cu 80.000 euro poti ajunge la 1000 cp, da.
    (spun suma asta pentru ca exista oameni ce vand astfel de masini, modificate pana la 1000 cai, si sustin ca ar fi investit suma asta - documentata, dupa spusele lor).
    Last edited by Cezar; 30 September 2013, 18:59. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #17
      da undeva la 220 cp cand era noua oricum trage bine, cat despre turbo trebuie dar sa fim sanatosi si nici 1000 de cp ca nu ai ce face cu ei pe la noi.

      Comment


      • #18
        1000 cp in niciun caz, dar sa nu imi zici ca nu iti place asta cum suna:
        sigpic

        Comment


        • #19
          Imi place foarte mult masina! Poti sa scoti ceva foarte frumos daca te apuci de modificari. Iti urez multa bafta si asteptam mai multe poze.
          MY CLA

          Comment


          • #20
            Masinuta asta a cam facut istorie in cursele de drag alaturi de Skyline.
            Daca ar fi a mea nu asi baga 80mii de E pentru acei cai si nici nu cred ca esti dispus sa incepi un astfel de proiect.
            Chiar azi an vazut pe 4 tun ca este una in Ro cu peste 1000 cai.
            real power..... diesel power by

            Comment


            • #21
              De abia acum am observat ca masinuta e din Botosani , si m'am uitat de vreo 2-3 ori la poze ) :d poate cand ajung, iti dau un semn sa o admir si eu live :d

              Comment


              • #22
                O masina cu 1000 de cai, nu e pentru a merge cu ea zi de zi ci doar s-o cari pe platforma pana la pista de Drag. Am o cunostiinta care a facut ceva similar cu un Nissan ZX300, cu einspe mii de cai si nu se mai tine de ea, la cate crapau. Pana la urma s-a lasat pagubas.

                Sor-mea a facut pachet o Toyota Supra Twin Turbo, acum ceva ani. Strasnica masina, nu e pentru cei slabi de inima.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #23
                  Fain!

                  Dar n-am vazut cat ai decarcat(sper ca nu e secret), cati km are? Ce mai trebe sa schimbi pe la ea sa fie ok, sau e in toate mintile la trenu de rulare, etc.

                  Daca era si cu volan pe dreapta ... )

                  Din pacate pe majoritatea Supra ne duce cu gandu la fluieratu ala si minim 500 cp.

                  Mi-am spus ca daca o sa am bani (loto? ) imi iau o Supra, imi si place si e bestie la demaraj, exact ce-mi trebuie sa nepotesc adversarii (imaginari daca tot e vis)

                  Comment


                  • #24
                    Pune-o la punct din punct de vedere mecanic,reconditioneaza jantele sau pune altele si scoate-o la plimbari .
                    sigpic

                    IL 1 3 MIU

                    Comment


                    • #25
                      1000 de cai auzi... si in Romania pe deasupra. Ce naiba sa faca omu' cu atata putere, cum credeti ca mai poate utiliza masina aia in oras?

                      Masina ii faina rau de tot in rest, s-o stapanesti sanatos!

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google