My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare din nou!!
    De azi, sunt oficial in vacanta!!(Yeiii)

    Sa revenim la subiect. Am primit astazi niste solutii pt spalatul si intretinerea exterioara a masinii.Tin mai mult de ceruire:un pad cu care sa aplic ceara, ceara si body slick(am inteles ca e bun de dat peste ceara). Aveti o poza cu cele 3 achizitii.
    In alta ordine de idei, zilele astea urmeaza sa montez cotiera si chederele.Nu stiu cand, intrucat imi trebuie tubulara aceea de 13 si trebuie sa intreb vecinii daca au asa ceva.Azi am zis ca nu fac nimic, stau si ma relaxez, ma uit la filme, dorm etc.

    Va tin la curent!
    Attached Files

    Comment


    • Felicitari de achizitie, vacanta placuta si spor la bibilit masina
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Multumesc! In ultimele 5 saptamani am cam neglijat-o si acest lucru se vede.In plus, ma seaca pe creier cand stiu ca nu am mai sters un praf, o usa, un bordDoar geamurile fata.
        Imi mai trebuie MagiFoam, vermorelul si argila si sunt gata de atac!


        App, ma poate ajuta cineva cu 50 grame argila?Ii platesc, nu-i problema.Nu are rost sa cumpar 200 grame cand am nevoie doar de 50 grame.Multumesc!

        Comment


        • Sa ma uit sa vad ce mai am eu ... iti spun mai pe seara cand ajung la ea.
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Ok.Multumesc!

            Comment


            • @Crs. Sandel: ÃŽn materie de detailing o să te iei la întrecere cu colegul @M.FLORIN!

              Comment


              • Abia astept
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Originally posted by Ampt View Post
                  @Crs. Sandel: ÃŽn materie de detailing o să te iei la întrecere cu colegul @M.FLORIN!
                  Sincer sa fiu, de la el mi se trage acest "hobby". Cand am vazut cum arata masina lui, am zis ca a mea ce are daca ar arata ca a lui Oricum, el e la alt nivel, are aparat cu presiune, are spatiu lipsit de praf unde o poate bibili. Noi, la capitala, mai greu, dar totul e sa incerci!!

                  Comment


                  • Când există voinţă şi pasiune, totul devine posibil.

                    Comment


                    • Corect! Ai uitat un factor determinant, poate cel mai important: banii.

                      Comment


                      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        Salutare din nou!!
                        De azi, sunt oficial in vacanta!!(Yeiii)

                        Sa revenim la subiect. Am primit astazi niste solutii pt spalatul si intretinerea exterioara a masinii.Tin mai mult de ceruire:un pad cu care sa aplic ceara, ceara si body slick(am inteles ca e bun de dat peste ceara). Aveti o poza cu cele 3 achizitii.
                        In alta ordine de idei, zilele astea urmeaza sa montez cotiera si chederele.Nu stiu cand, intrucat imi trebuie tubulara aceea de 13 si trebuie sa intreb vecinii daca au asa ceva.Azi am zis ca nu fac nimic, stau si ma relaxez, ma uit la filme, dorm etc.

                        Va tin la curent!

                        Felicitari pentru achizitie, sa o stapanesti sanatos si sa ai parte numai de drumuri bune si fara evenimente.

                        daca vrei ati imprumut eu o tubulara de 13 lunga....
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Multumesc!
                          Am vorbit cu un vecin, poate ma ajuta el.Daca nu, apelez la un alt vecin si tot asa.Trebuie sa fie un vecin care are o gama variata de scule acasa

                          Comment


                          • ok........
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Azi, cum m-am trezit, am mancat si am dat fuga la masina.Am desfacut surubul care fixa tunelul median, am dat la o parte tunelul median si am inceput sa tai mocheta cu foarfeca. Va recomand ca la taierea mochetei, sa folositi un cutter - e mult mai practic si taiati mult mai repede. Apoi, cu o cheie normala de 13, am reusit sa desfac o piulita, la cealalta piulita imi trebuie tubulara.
                              Am luat cotiera si piulita desfacuta si m-am dus la un magazin care vinde obiecte sanitare.Am cumparat ceea ce trebuie. Mai jos, aveti poze atasate cu piulite, suruburi si saibe:
                              1. 4 suruburi autofiletante
                              2. 2 piulite autoblocante(am luat si saibe, pt ca piulita originala, la baza, are un fel de saiba care e incorporata cu piulita - vedeti prima piulita de la stanga la dreapta)
                              3. suruburi si saibe pt fixarea celor 2 plastice de stalpul central al cotierei.
                              Acum, imi mai trebuie tubulara.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Ai vazut ca te-ai descurcat cu piulitele (autoblocante) si suruburile (autoforante) ...
                                Hai pana la mine ca iti dau eu tubulara de 13
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google