My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Naspa. Depinde si de taximetrist. Daca omul si-a recunoscut vina, nu a fost cu gura mare si a cooperat, de ce sa-l arzi?

    Comment


    • Si-a recunoscut vina, a zis ca nu pleaca de la fata locului, ca pot sa chem pe cine vreau, sa procedez cum doresc. Nu a insistat sa facem amiabila, a zis ca facem cum consider eu.

      Comment


      • Daca a fost om, merita sa fi si tu.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Asa am gandit si eu. Bine ca nu a fost mai rau, ca nu am lovit alte masini(desi eram la 5 cm sa lovesc un Ceed) sau mai rau, pietoni.

          Comment


          • "cenusa " aia era carbonul din canistra care absoarbe vaporii de benzina. Nu e scumpa, dar sa ceri sa o constate din prima, sa nu mai revina dupa.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Important este ca nu sunt victime fierul se repara. E bine ca v-ati inteles. A fost amabil ca ar fi avut suspendat permisul 30 zile si o amenda de 3-4 puncte. Ai fost atent la amiabila sa fie completata citet cu data la care s-a petrecut incidentul, ca sa nu ai probleme apoi cu asiguratorul.

              Comment


              • Nasol...dar stai linistit ca se repara , la cine ai Casco ?
                Bara , aripa , farul sunt elemente ce trebuie obligat schimbate , mai raman stricaciunile sub aceste trei elemente.


                Sa nu uiti sa ceri in service sa-ti refaca geometria.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Originally posted by aris86 View Post
                  Important este ca nu sunt victime fierul se repara. E bine ca v-ati inteles. A fost amabil ca ar fi avut suspendat permisul 30 zile si o amenda de 3-4 puncte. Ai fost atent la amiabila sa fie completata citet cu data la care s-a petrecut incidentul, ca sa nu ai probleme apoi cu asiguratorul.
                  Am fost civilizat si consider ca am procedat corect. Eu am completat amiabila cu datele referitoare la locul accidentului(ora, data, locul).

                  Originally posted by prometheus View Post
                  la cine ai Casco ?
                  Bara , aripa , farul sunt elemente ce trebuie obligat schimbate , mai raman stricaciunile sub aceste trei elemente.


                  Sa nu uiti sa ceri in service sa-ti refaca geometria.

                  Casco am la Allianz Tiriac. Clar trebuie schimbate acele elemente, si sa ai tot ce trebuie, nu cred ca poti indrepta aripa, la bara s-au rupt clemele de prindere, grila este iesita din cleme, proiectorul pe partea dreapta e afectat. Acum, sa vedem ce se mai gaseste pe interior, plasticul care e deasupra rotii, bazinul acela care absoarbe vaporii de benzina(mersi einstein1984) - astea la prima vedere.

                  A zis baiatul care mi-a facut dosarul ca va fi realizata si geometria, apoi, daca sunt probleme, va trebui realizata o noua constatare.
                  Last edited by Crs. Sandel; 5 March 2015, 19:09. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                    Am zis sa fiu om si sa nu i se ia permisul pentru 90 zile, pentru ca asta e meseria lui.
                    Originally posted by aris86 View Post
                    A fost amabil ca ar fi avut suspendat permisul 30 zile si o amenda de 3-4 puncte.
                    60 de zile ar fi avut permisul suspendat. N-ati nimerit niciunul.

                    Da' macar ti-a platit "amenda" ca sa ai de spaga pentru baietii de la vopsitorie, drumuri pana la service si bani de taxi pana cand e gata masina ta?
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Daca zici ca sunt 60 zile, asa o fi

                      A zis ca daca am nevoie de taxi, se ofera sa ma ajute. Nu m-am gandit la banii cheltuiti pe transport, la timpul pierdut si la alte costuri aferente deplasarilor mele la service. Important e ca sunt bine, ca masina se va repara fara batai de cap din partea mea(asa sper), restul prea putin conteaza.

                      Comment


                      • La ce reprezentanta o faci?

                        Comment


                        • Meridian Sud

                          Comment


                          • Meridian Sud. Pe parte de caroserie sunt ok si o vopsesc repede. Nu e nevoie de spaga, oricum or sa umfle ei destul de mult manopera si piesele: bara e aproximativ 1600 ron, aripa e si aia vreo 800 ron plus, farul e scump si ala: 1000 ron, proiectorul si altele. Sunt curios cat din pagube va plati euroins? Pana la urma e bun la ceva si casco.

                            Comment


                            • Ar trebui sa plateasca tot. Allianz plateste tot, urmand sa isi recupereze banii de la Euroins. Asa am inteles

                              Comment


                              • Sa dai ceva la sticla la baieti cand bagi masina, sa o faca bine, ca este pacat de ea, e faina tare.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google