My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok. Multumesc!

    Comment


    • Ieri am montat batatorul acustic (sau atenuator de zgomot - asa il stiau cei de la reprezentanta) cu ajutorul lui aris86, caruia ii multumesc pe aceasta cale. De asemenea, am montat si deflectorul de aer (de sub bara fata) care imi cazuse asta vara.
      Attached Files
      Last edited by Crs. Sandel; 17 May 2016, 17:28.

      Comment


      • Un cod/pret pentru acest batator acustic ? se poate monta si pe Logan I ?
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Se poate monta si pe Logan 1.
          Cod: 8200224375
          Pret: 52 lei + 10 lei colier

          Comment


          • Multumesc de raspuns.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Cu placere!

              Comment


              • Ce face cauciucul ala mai exact? Daca pun si eu la diesel ajuta la ceva?

                Comment


                • Cauciucul acela reduce vibratiile tevei de esapament care intra in rezonanta la 3000 ture. Am simtit o diferenta de zgomot, dar am mers in oras. La drum lung, poate se simte mai bine efectul batatorului acustic.
                  Dieselul e destul de bine insonorizat, nu ma pot pronunta daca acest cauciuc te ajuta.

                  Comment


                  • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                    Ieri am montat batatorul acustic (sau atenuator de zgomot - asa il stiau cei de la reprezentanta) cu ajutorul lui aris86, caruia ii multumesc pe aceasta cale. De asemenea, am montat si deflectorul de aer (de sub bara fata) care imi cazuse asta vara.
                    Și eu iti multumesc

                    Comment


                    • Mai mult datorită recomandării lui M.Florin, am dat cu tyre gel pe o porțiune de cheder. Este chederul dintre parbriz și ușa șoferului, care, din cauza soarelui, s-a decolorat.

                      Edit: am postat de pe telefon, pozele sunt orientate cum trebuie în el, nu îmi dau seama de ce pe forum nu sunt postate asa cum apar în telefon.
                      Attached Files
                      Last edited by Crs. Sandel; 25 August 2016, 12:36.

                      Comment


                      • Si daca tot te-ai apucat de bibilit sa iti mai dau un sfat. Incearca sa scoti chederele, sa cureti bine tabla de sub chedere (ai sa ramai surprins ce se aduna pe acolo ), apoi speli chedere cu un APC si aplici dressing pe chedere (atat pe interior cat si pe exterior).
                        Si nu uita sa faci si un 50/50 ca sa vezi si diferentele.
                        Eu weekendul tracut am demontat toate chederele si le-am bibilit. Un am de zile nu mai ai treaba.
                        Bafta.

                        P.S. vreau sa mai imi comand si eu cate ceva atat la mafra cat si la Ionut. Daca te intereseaza ceva da-mi de veste. Merci.

                        By phone using Tapatalk and Galaxy S6 EDGE PLUS

                        Ah ... pai nu ne-ai spus concluzia ... se vad ceva diferente? Merita efortul? Ai facut in test cu apa?

                        By phone using Tapatalk and Galaxy S6 EDGE PLUS
                        Last edited by M.FLORIN; 25 August 2016, 16:18. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Ia-mă încet

                          Chederele de la plafon le-am dat jos anul trecut și le-am șters, am curățat tabla in zona respectivă, însă atunci nu aveam soluția pt anvelope ca să le înfrumusețez. Când ajung la țară, asta am de gând să fac.

                          Imaginile de astăzi au fost doar de test, nu am avut timpul necesar ca să dau jos ambele chedere, să curăț etc.

                          Diferențe sunt clare, in poze nu se vede așa bine, însă ochiul meu vede diferența, despre care pot zice că e notabilă. Efortul merită când ții la mașină si când îți place sa fie curată, atât la interior, cât și la exterior.

                          Mă uit diseară la mafra si te anunț dacă decid să iau ceva. Și la fel, mă uit și la Ionuț că vreau să schimb Magifoamul cu ceva mai puternic, dar tot cu ph neutru.

                          Comment


                          • Parcurs 800 km cu 50,1 litri de benzina. Autostrada 230 km (115 km/h), iar restul pe drumuri comunale, nationale si europene. Autostrada doar cu 2 persoane, restul cu 4 persoane si bagaje cat au incaput in spatiile liber (mai putin la picioarele soferului ). Pe cei 570 km am tras de ea calumea, depasiri multe, extraurban 110-130 km/h. Multumit si de consum si de cum trage, in conditiile in care am beneficiat de tot cuplul pe care mi-l ofera motorul.
                            Ruta: Bucuresti-Navodari-Suceava.

                            Comment


                            • Vineri, 16 septembrie, am efectuat revizia de 3 ani la al meu Sandero.
                              De la ultima revizie (16 sept 2015 - 11400 km), am parcurs 7800 km, ajungand la 19200 km.
                              Costul total al reviziei a fost de 340 lei, detaliat avand urmatoarele preturi:
                              - filtru ulei original - 25 lei
                              - filtru polen - 45 lei
                              - filtru aer - 35 lei
                              - ulei Elf 5w40 - 120 lei. Cumparand aceste produse de la acelasi comerciant, am primit discount 10 lei.
                              Total piese: 215 lei.
                              Joi am igienizat instalatia de climatizare si am schimbat si filtrul de polen in regim propriu. Multumesc colegului aris86 Astfel, manopera a fost de 114,20 lei + 10 lei mecanicului, deci un total de 125 lei.

                              Service: Nesti
                              Magazin de piese: piesenet


                              Filtrul de aer are 4000 km, iar cel de polen 7800 km. Destul de murdar cel de polen
                              Attached Files

                              Comment


                              • Platit astazi Rca si Casco, ambele la Allianz Tiriac.
                                Rca -590 lei, pe 1 an
                                Casco Gold - 936 lei, pe 1 an
                                Masina e pe numele mamei.


                                Si o achizitie noua, pentru telefon: suport auto Samsung - 70 lei
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google