Renault Clio

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Renault Clio

    Sunt pe acest forum de ceva vreme, ma numesc Adrian 22 ani din Dambovita si vazand ca este un forum foarte bun pentru informare, idei si diverse discutii, am zis sa imi arat si eu masina.
    Un Renault Clio din 2001, 1.4 8v benzina, dotarile "full" pentru vremea respectiva (aer conditionat, geamuri electrie fata, servodirectie, abs).
    Masina o am de 5 ani, la inceput am tiganito apoi am mai dato pe "brazda", acum este in starea in care se vede in poze.
    Ce am lucrat pe la masina: bara fata-spate clean capota fata spate clean si aici am facut un eleron custon (cum m-am priceput mai bine)si am bagat proiectoare de logan in bara fata(masina neavand proiectoare), , am pus o alta toba mai ingusta(cea de clio era butucanoasa si se vedea urat in spate) si am modificat iesirea evacuarii,am schimbat luminile din interior, Mp3 player , am montat boxe in usile fata si in spate la luneta am montat unele ovale, subwoofer (format din 2 difuzoare JBL cs 10, si o statie blaupunckt cu 4 canale ce scoate 2 x 320 maxim), folie pe geamuri, jante BBS r 15 (cu cauciucuri 195 50), si cam atat am in minte acum.
    Mai am cateva ganduri, incerc sa termin ce-am inceput, dar caut informatii, intreb, astept sa gasesc cea mai buna solutie.
    Attached Files
    Last edited by Niki; 27 April 2014, 20:24. Reason: Problema incarcare fotografii

  • #2
    Arata bine masina! Multi km fara evenimente alaturi de ea.
    Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

    Comment


    • #3
      Multumesc frumos! si la tine la fel.

      Comment


      • #4
        Te rugam ca, pe viitor, sa folosesti DOAR Gestiunea Atasamentelor pentru a insera pozele.

        Multumim!
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • #5
          Un coleg de-al tau mi-a modificat postul, am precizat ca nu a mers sa atasez poze. Multumesc pentru avertisment.

          Comment


          • #6
            Am dibacit cate ceva in ultimele saptamani la masina: schimbat folie spate, , montat boxe cu tweetere in usile din fata + niste distantiere pentru boxe pentru a fi scoase in relief, colantat oglinzi, finalizat portbagajul. imbracat in piele ecologica diferse de la interior. Astept sa vina un colet zilele acestea cu arcuri amortizoare, grile aeratoare, chedere parbriz, mai urmeaza sa schimb carbonul cu unul mai de calitate, schimbat burdufi planetara stanga, ulei cutie-motor, discuri si placute,folie galbena proiectoare, bercuri galbene H4 (sunt in cautare). Caut pe cineva pentru reconditionare amortizoare. Cam atat pentru luna aceasta.
            Attached Files

            Comment


            • #7
              Dupa ceva timp de la montarea lor am reusit sa le fac sa se aprinda !
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Frumos ce ai facut cu ea!
                Bafta in continuare!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  la un suculete )
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Frumoasa masina si facuta cu bun gust ! Multi km fara incidente
                    http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

                    Comment


                    • #11
                      Dupa 5 ani , se inchide capitolul Renault-Clio, masina care m-a invatat sa conduc, sa vad ce inseamna masina stricata, sa repari la ea sa te chinui sa te zbati sa faci ceva cand traiesti in Romania. Va urma ceva mai bun, cu investitii mai mari. Se poate inchide.
                      Last edited by 77sky; 26 August 2014, 09:49.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google