Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru benzina am vrut sa iti raspund in pm, dar nu il ai activat, deci scriu aici: NU recomand Lukoil 98 , la mine a mers ok cu rompetrol de 95 si mol de 95.
    Functii nu cred ca ti se vor activa in reprezentanta.
    Eu voi merge luna aceasta la intalnirea seat care se va tine la brasov, si voi incerca acolo sa activez anumite functii.

    Vezi ca masina asta este facut pe platforma lui polo, poate la vw se mai pot activa lucruri, eu inca nu am fost, ca nu este nimic important sau urgent.
    Last edited by mumus; 5 September 2014, 11:24.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Azi masinuta a primit o baita

      Aveti idee, solutia de curatat bitum de pe caroserie, se poate da si pe material plastic ? Mai precis pe stop?

      Ps: am pus o poza si cu actala alaturi de prima fosta
      Attached Files
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Depinde de solutie. In general solutiile pt bitum nu se folosesc si pe plastic dar trebuie citite specificatiile producatorului.

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Fiind un solvent, posibil sa nu faca prea bine plasticului . Scrie pe spray daca ai voie pe plastic sau nu.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Sunt vaselinele siliconice. Vedeti in totorialul lui Cristi. http://www.tutorialelogan.ro/2013/02...or-viteze.html - secunda 55. Dar acum depinde si ce este acolo, daca nu cumva este mult praf si se va creea o pasta abraziva in loc de lubrifiant si apare uzura prematura.

            Comment


            • Mersi. Pe ambalaje nu scrie nimic de plastic, si am 2 feluri...

              Azi masinuta a primit leduri pe pozitii si plafoniere.
              Iar maine merg sa caut si leduri ptr drl, am descoperit ca becul ptr drl este clasicul p21w, am inteles ca gasesc leduri destul de usor.
              Poze cu plafonierele si pozitiile pun diseara.

              Mersi Alin pentru leduri.

              Ps: becurile se schimba ca la corsa, adica scoti un dop, in care este infipt becul, fara fire, fara nebunii, 10 secunde / schimbat de bec
              Last edited by mumus; 8 September 2014, 16:12.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Poze facut e in graba cu telefonul.
                Attached Files
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • pentru drl iti recomand leduri cree p21w de 30 w. si pretul corect e maxim 50 lei 1 bucata.daca ai in bord eroare bec ars iti trebuiesc rezistente anulatoare sau cree de 50 w
                  Attached Files
                  Last edited by gaboneygg; 8 September 2014, 22:50.

                  Comment


                  • Nu imi arata erori, si exact la acest model ma gandeam si eu, acum incep sa sap dupa un pret bun.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Originally posted by mumus View Post

                      Aveti idee, solutia de curatat bitum de pe caroserie, se poate da si pe material plastic ? Mai precis pe stop?
                      Face minuni WD 40
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Tocmai am vazut un filmulet, unde dispareau zgarieturile tot cu wd-40
                        Originally posted by darksid3 View Post
                        Face minuni WD 40
                        Mersi am sa incerc.
                        Last edited by mumus; 8 September 2014, 23:41. Reason: Automerged Doublepost
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Am schimbat ledurile de la pozitii cu unele care lumineaza alb pur, 1.5w, dezavantajul este ca nu difuzeaza lumina pe laterale, vedem cum vor arata noaptea.

                          Am pus ledurile scoase de la pozitii la numerele spate.

                          Imaginea este doar ptr exemplu, nu cunosc firma respectiva.
                          Attached Files
                          Last edited by mumus; 9 September 2014, 14:21.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • astea nu-s p21 never.ai schimbat pozitiile,din poza par t15

                            Comment


                            • Am scris clar, am schimbat pozitiile.
                              P21w ce am pe drl nu am gasit cu cree. Si cu smd nu vreau.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • schimba si la nr de inmatriculare cu leduri pentru ca alea clasice se incing si in timp se strica soclul,cu toate ca nu cred ca se compara plasticul de la logan cu seatul. si daca mai astepti pana pe 20 septembrie(aproximativ)iti dau eu p21 w cree cu 45 lei bucata.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google