Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se vad bine negre asa, e contrast bun.
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • Nu trec la nimic mai mare, si chiar imi plac astea, nici nu le mai vopsesc, sunt super asa.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • La 500 RON cat au costat sunt chiar formidabile, asa ca nu poti avea mari pretentii.

        De la jantele de tabla ii mai schimba imaginea putin.

        Logan care sa se incalzeasca in 3-4 minute? Fugi de-aci' ca nu e motor pe baza de excitare.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Gata si gumele de iarna, spalate, siliconate, stivuite, naine cand se usuca le pun si husa.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • O..............
            Attached Files
            Last edited by 77sky; 11 April 2015, 16:02.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Vanzarile SEAT pe luna martie 2015 in Romania:<br /><br />- 37 masini noi fata de 21 in martie 2014 cu o crestere de 76%<br /><br />la masini sh inmatriculate(aduse din afara) , 358 masini fata de 355.<br /><br />cele mai vandute modele noi:<br /><br />TOLEDO - 23 bucati<br />LEON -13<br />ALHAMBRA - 1<br /><br /><br />Clasamentul primelor 20 modele noi vandute in Romania in martie:<br /><br />LOGAN824<br />DUSTER482<br />FIESTA349<br />OCTAVIA261<br />FOCUS238<br />RAPID204<br />GOLF148<br />500L93<br />SANDERO90<br />CLIO82<br />PASSAT78<br />DOKKER71<br />I2069<br />SPORTAGE65<br />JETTA58<br />SUPERB57<br />FABIA55<br />FIAT 50051<br />TIGUAN50<br />30847<br/>
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • :<br /><br />TOLEDO - 23 bucati<br />LEON -13<br />ALHAMBRA - 1<br /><br /><b
                Ma dor ochii. Editeaza si tu un picut textul cand mai pui ceva, ca sa vada si urechile noastre mai clar, <br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />......

                Comment


                • Tapatalk... Nu am mai apucat sa editez...
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Daca si Dokker vinde mai bine decat toata marca SEAT.....
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Si care e problema...
                      Ai bagat un post de 2 lei...
                      Si porsche vinde mai putin, asta nu inseamna ca este mai prost...
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • segmentul de lux e in plina ascensiune

                        era o observatie obiectiva si pertinenta, nu un post de 2 lei

                        probabil ca au nevoie de o noua viziune-strategie pt revigorarea vanzarilor

                        Comment


                        • In loc sa se bucure ca se vinde loganul, ca de asta am postat in special... Zice ca se vinde mai bine dokker, dar nu vede ca seat creste de la luna la luna...si asta fara reclame, fara investitii aiurea in markering...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • nu am stat sa urmaresc vanzarile seatului...tehnica,platformele si motoarele, tehnologii, etc sunt preluate de la vw si cum romanii au un apetit crescut pt aceasta marca e oarecum normal ca majoritatea clientilor sa ii "pescuiasca" grupul vw-audi si skoda mai nou cred prin noile modele octavia, superb si fabia

                            mie imi pare rau ca au scos seatu exeo care chiar daca era un audi a4 mai vechi, prin facelift, ii adusesera o nota personalizata prin farurile alea cu led tip bumerang ca la leon de ex. era o masina sa ii zicem din gama superioara, premium sa o numim asa, dar la un pret mai mic decat un audi a4


                            oricum, seatu ma indoiesc ca va depasi vreodata dacia la vanzari... no offence

                            ideea lui cred ca era alta: cred ca a vrut sa sublinieze faptul ca un singur model al gamei dacia, in speta dokker, are vanzari mai multe decat toata gama seat la un loc

                            e important de vazut si ritmul de crestere: asa in procente, suna bine cresteri de 20-30%, dar cand te uiti de fapt la cifrele de vanzari de cam desumflii pt ca acele cresteri se aplica la volume mici de vanzari. una e sa ai crestere de 25% la un volum de vanzari de 20 de mii de masini pe an si alta e sa ai crestere de 25% la 500.000 de unitati pe an
                            Last edited by cristi....; 15 April 2015, 14:22.

                            Comment


                            • nu este ofence, si nu la tine ma refeream in randurile de mai sus.

                              Exeo si mie imi placea.

                              Logic ca nu se va vinde mai bine seat, nici nu are importanta asta, eu doream mai mult sa se vada ca vanzarile cresc, cresc bine.

                              Chiar imi placea cand in
                              Bv cautam 3 zile sa vad un toledo... Acu vad zilnic...
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Originally posted by mumus View Post
                                In loc sa se bucure ca se vinde loganul, ca de asta am postat in special... Zice ca se vinde mai bine dokker, dar nu vede ca seat creste de la luna la luna...si asta fara reclame, fara investitii aiurea in markering...
                                Da, adevarul e ca atunci cand ai 1 client in plus si anunti crestere de 5% da, se numeste progres.
                                Dokerrul e o masina de kko in mare si tot are mai multi clienti decat toata oferta marci Seat.
                                Loganuri vinde si dealerul din suceava mai multe decat toata marca seat in Romania, da investeste aiurea in marketing.
                                Poate sunt demodat, dar masinile care satisfac cerintele clientilor la pretul corect (focus, golf, logan) se vand cu sutele de mii in fiecare an. Alea care nu, nu.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google