Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Seat este tot grupul vag ca si skoda. Si tiam spus. Cand ai inceput sa generalizezi de dacia tiam spus si eu ca si grupul vag are pacatele sale care nu sunt putine. Si am pus argumente din experienta personala nu din auzite.
    Postari nu sunt curios de adunat. Am vrut pe public ca sa stie lumea ca mai sunt unii care nu pun botu asa usor la texte cum sunt ale tale sau mr k.

    Comment


    • Nu raspunzi in privat, nu aduci argumente, vii cu povesti... show... gata!
      Poti scrie ce vrei, vei primi in loc de raspuns un eventual report ptr flame.
      Last edited by mumus; 9 May 2015, 22:42.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Sa inteleg ca masinile din posesia mea is povesti? Raspund si pe privat. Poti sa imi dai report fara probleme. Rog adminii sa imi spuna daca eu am dreptate sau tu esti cel care e prea cu nasul pe sus. Daca dansii spun ca eu gresesc imi cer scuze public anticipat.

        Comment


        • Ti-am urmarit un pic postarile, sa vad de unde vine frustrarea ta... cred ca am gasit...
          de aici. Citeste de la acest post si restul postarilor, pana ajungi la postarea ta... de acolo vine frustrarea ta... doar ca reintorcandu-te la link-ul dat de mine, si citindu-l atent, neluind in seama postul derutant al lui Pilifida, ai sa vezi defapt ca eu am laudat loganul meu ph1... doar ca tie ti sa intunecat judecata si ai inceput sa vii cu passaturi cu oglinzi zburatoare, etc... dar ptr ce? Cand eu de fapt am
          laudat loganul ph1 ca e inca scart free... mare e gradina lui Dumnezeu...

          Asa sunt unii, cineva arunca o pastila, si vin toti si continua, de scris vad ca nu prea stii,( eu macar am o scuza la greseli) dar nici sa citesti...
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • si totusi, daciile sunt ruginituri sau nu?
            astea din grupul vag au sau nu probleme?
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • Nau. Is perfecte de la grupu vag da inventat roata si caii putere is au originea in motoarele mici preferabil 1.2 . Daciile is pt saraci. ;)

              Comment


              • Majoritatea daciilor sunt sau vor fi ruginituri, de vag nu stiu ce sa zic, de tsi pana prin 2012 poate si 2013 am tot auzit de probleme, dar probleme la aia care nu au bagat de seama zdranganitul lantului, si au mers pana a sarit de la punct, dar nu sunt cu sutele, ca rugina la logan...

                Daca la tsi pui ulei subtire, il schimbi des, si schimbi si lantul la 4 ani sau vreo 40000 km, nu cred ca vei avea probleme...

                la majoritatea loganelor poti face si matanii rugina tot iese...

                Eu la logan am tot spus si voi sustine incontinuare ca rugina este problema cea mai grava, la ph1 otto doar asta i se putea reprosa, la astea noi, multa tehnologie, multe probleme ce pot aparea...

                Te rog sterge tot de la postarea domnului cu problemele skoda, ca nu face subiectul thradului meu. Mersi.

                Originally posted by alex2_ar View Post
                Nau. Is perfecte de la grupu vag da inventat roata si caii putere is au originea in motoarele mici preferabil 1.2 . Daciile is pt saraci. ;)


                Si sa pun punctul pe i, dupa parerea mea, ultimul an in care inca se faceau masini bune, la multe marci, a fost 2003, la dacie sa zicem 2008.
                Last edited by mumus; 9 May 2015, 23:43. Reason: Automerged Doublepost
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Intrebare: bordul la Toledo din ce plastic e facut? Din plastic moale, sau din acelasi plastic infect prezent la rapid?
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • Originally posted by eugenmanea View Post
                    ... sau din acelasi plastic infect prezent la rapid?
                    Din moment ce Seat-ul se produce în aceeaşi fabrică ca şi Rapid-ul (fabrica este în Cehia), tu ce crezi?

                    Comment


                    • Nu exista plastic infect la grupul vag.... doar entry level

                      Comment


                      • Originally posted by eugenmanea View Post
                        Intrebare: bordul la Toledo din ce plastic e facut? Din plastic moale, sau din acelasi plastic infect prezent la rapid?
                        Daca astepti ca bordul unei masini de 10000E sa fie moale...

                        Este totusi low cost, este plastic tare, dar unde este nevoie, de exemplu pe cotierele de pe usi este imbracat in ceva moale.
                        Singura mea cerinta este sa se stearga praful bine, si sa nu luceasca cand bate soarele pe el.

                        Ai aruncat si tu o pastila, asa sa ma faci sa cred ca am bord din plastic infect, nu ai reusit domnu cu limuzina in 2 usi si bord moale ca blana pisicii.

                        Cred ca ajungea, si era mult mai decent sa spui plastic tare, exact cum il ai si tu...
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Originally posted by alex2_ar View Post
                          Nu exista plastic infect la grupul vag.... doar entry level
                          Daca la dacie nu este infect, la seat este probabil

                          Mistocariti baieti, eu ma retrag sa fac un gratarel, probabil o sa pun pe foc in loc de lemne plasticul infect...

                          Revin mai incolo sa vad ce mai am infect la seat...
                          Attached Files
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Originally posted by alex2_ar View Post
                            Nu exista plastic infect la grupul vag.... doar entry level
                            Daca ai trecut pe aici doar pentru a face caterinca si a provoca flame, eu zic sa te retragi.
                            Consider ca e de ajuns spectacolul ieftin pe care l-ai facut pana acum.


                            @Mumus: tu esti Stan Patitu', nu crezi ca e mai ok sa trimiti un report (dar NU pe privat, via Facebook, lui Streulea) decat sa intri in clinciuri inutile? Sau ai nevoie de vacanta impreuna cu prietenu' Alex ca sa va rezolvati problemele pe cale amiabila?
                            Last edited by Niki; 10 May 2015, 11:52.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Nu va mai rafuiti atata pe tot felul de detalii. Unele chestii sunt importante la o masina, altele nu sunt chiar un capat de tara.

                              Important este ca fiecare om sa studieze foarte bine piata inainte de a cumpara o masina. Cei mai multi oameni care sunt nemultumiti de masina sunt cei care au cumparat in necunostinta de cauza.
                              M-a amuzat teribil cazul unui coleg de forum care DUPA ce a comandat Stepway 0.9 Tce, a inceput sa intrebe pe forum cam cum e masina aceasta la condus . Pai frate, cercetarea o faci inainte de a cheltui banul, nu dupa ...

                              Pe de alta parte, producatorii auto au acum foarte multe modele si versiuni in portofoliu. Nu mai poti spune ca o marca este buna sau slaba in totalitate. Exista doar MODELE bune si modele mai putin reusite.

                              Seat Toledo, versiunea pe care o are mumus este aparent un model reusit. Spatiu interior bun, portbagaj bun, dinamica decenta, consum decent, siguranta ok si pret ok.
                              Acuma asta nu inseamna ca tot ce produce Seat e 'state of the art'.

                              La fel si la Dacia. Loganul 1 Laureate 1.6 mpi a fost de exemplu un model foarte echilibrat (mai putin la consum) si fiabil. Cu GPL era chiar de vis. Loganul 1 dCi 65 a fost mai putin reusit de exemplu, dar asta nu inseamna ca toate modelele Dacia trebuie sa fie comparate cu acela.

                              Fiecare producator are si modele reusite in gama din moment ce el inca exista pe piata.

                              Clarificati-va in minte criteriile cele mai importante pentru voi la o masina si cercetati toate informatiile posibile inainte de cumparare si atunci veti fi multumiti de masini.
                              Logan GPL 1.4

                              Comment


                              • Asta e parerea mea personala atata timp cat dai pe o masina 10k la nivelul anului 2015 nu are voie sa foloseasca plastic de Logan 1-si nici nu stiam cum are Toledo bordul, am crezut ca au folosit doar la Rapid pentru ca este masina low cost a grupului.
                                Imi cer scuze daca ti-am jignit masina- dar eu asa consider- asta a fost impedimentul pentru care nu am in fata blocului acum o Honda Civic Sedan care e acum la super promotie...pacat ca bordul sedan nu are nici cea mai mica legatura cu bordul Civic Hatch. Retrag treaba cu infectul- asta a fost primul cuvant ce mi-a trecut prin minte cand am vazut rapidul poate si pentru ca aveam asteptari mai mari, dar fiecare cu gusturile lui.

                                Logan incepand cu 2010 are plastic moale pe bord in partile esentiale si care iti sar in ochi deci din aces punct de vedere 2 clase peste Rapid .
                                Repet- e doar o parere personala si nu stiu sigur ce plastic are Todelo- am pipait doar Rapid ul si m am convins.

                                Imi pare rau dar la Kia nu exista plastic tare nici pe bord nici pe usi - doar consola centrala e dintr o rama argintie.
                                Last edited by eugenmanea; 10 May 2015, 12:11.
                                Saab 9-5 Aero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google