Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt perfect de acord ca nu exista 2 persoane cu aceleasi gusturi, nici nu ma deranjeaza acest lucru.
    Atata timp cat vii si iti expui parerea despre masina mea, este perfect ok, de asta este topicul.

    Au spus bine colegii de mai sus, chiar nu am pipait bordul la logan2, dar am sa o fac, ptr mine moliciunea nu a fost un criteriu in a alege masina de asta nici nu stiu ce sa zic... Am spus ca e tare, dar nu l-am comparat cu nimic... Cobor acum si il pipai


    Le:bordul e tare, o sa ciocan si in al loganului, sa vad unde e moliciunea spusa de tine.

    Ps: mie nu imi place si nu mi-a placut cum arata bordul loganului2, cel de la seat mi-a placut instant... E chestie de gusturi, nediscutabila.
    Last edited by mumus; 10 May 2015, 12:37.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Logan 2 are plastic tare peste tot, singurul plastic despre care poti spune ca este oarecum moale, cauciucat de fapt este in zona airbagului la pasager, si aia e facuta asa ca sa se rupa usor si sa sara airbagul. In rest, plastic ordinar peste tot. Si daca deschizi usa in fata si apesi cu degetul lateralul bordului, se indoaie plasticul in acea zona.

      Comment


      • Asta cu rugina la logan e mai mult bau bau decat realitate.Masina lui tata e din februarie 2006 si nu are dram de rugina- acum depinde si daca ai lovit o si cum a fost reparata.Ca au fost unele loturi cu probleme...asta e alta treaba dar nu se poate generaliza.Am vazut si Passat si Golf 5 cu ditamai rugina - masini lovite si reparate " cu ciocanul"
        Saab 9-5 Aero

        Comment


        • Loganul meu din 2006 nu a fost lovit niciodata, rugina la greu...si a foat si antifonata la reprezentanta dupa vreo 2-3 ani...

          Logic ca nu au toate rugina, dar au multe, si toate din familia mea, si sunt 4... 2004, 2006 2007, 2009.
          Niciuna lovita.


          Revenim la seat?
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Imi pare rau dar fara poze tind sa nu cred acest "plin de rugina".Noi avem in familie 2 logane din care unul luat sh si lovit de fostul una 2006 alta 2007 si un sandel stepway.Niciuna nu are dram de rugina.Cand am cautat logan ptr tata socru cred ca am vazut maii mult de 10 loganuri..doar cele albe aveau rugina. Unul in Bv mancat rau pe la chedere dar fusese si lovit si altul in B cu rugina la capota.
            Nu poti arunca o pastila vorba ta si apoi sa revenim la seat.Astept poze la la a ta rugina la greu si de la celelalte mai ales 2009
            Saab 9-5 Aero

            Comment


            • Nu trebuie sa astepti, uitate-te pe strada... Nu am treaba cu aia care spun si cred ca loganul 2 are bord cu plastic moale...
              Si daca pun poze, vei gasi tu nod in papura... Consider subiectul ruginei si orice alt subiect in afara seat inchis aici. Chat in alta parte te rog.
              Rugina are thread dedicat cu poze cu tot ce vrei...
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Indiferent de marca si versiunea masinii este doar un obiect mai ieftin/scump dupa posibilitati, cu care iti faci treaba. Posesor de sandero 2, cu diverse probleme, daca ma intreaba un prieten/dusman pe o scara de la 1 la 10 sa cumpere dacia, i-as da 1. Un posesor nemultumit de o anumita marca si cu multe proble automat nu v-a mai cumpara de firma respectiva, ba mai mult va acorda feedback negativ cunoscutilor. Un om multumit va recomnda tuturor masina respectiva.

                Comment


                • Perfect de acord, daca imi permiteam sa intretin o masina mai buna, luam un L200 nou. Asa, e bun si un low cost nou. Sper sa fie bun cat mai mult timp de acum inainte.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Partea de deasupra torpedoului la Logan 1 FL+ Logan 2 e moale da? Daca nu ma insel la Logan PH si lg cheie e tot moale.
                    O dai in diverse si nu imi place- eu astept dovada la masina ta aia plina de rugina- daca tot ai aruncat pastila si asta ar fi un motiv intemeiat ca un posibil cumparator sa aleaga Toledo in loc de Logan. Poti sa o trimiti si pe PM daca vrei.
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • nici un plastic din interiorul bordului de la logan nu e moale, nu stiu ce visati voi; inclusiv aia de la airbag. nici la golf 7 nu am vazut materiale moi unde toata lumea zice de spuma poliuretanica de cea mai buna calitate bla bla. pai am pipait, la o atingere usoara nu e moale, trebuie sa apesi ca sa vezi ca se deformeaza un pic plansa de bord

                      in schimb, materiale moi am vazut la ford focus mk1, cel putin pe fata de usi, nu e plastic ci un fel de piele artificiala, nu stiu, oricum o chestie interesanta si intr-adevar moale

                      seat toledo e fix O ALTERNATIVA la logan, cel putin varianta de baza a seatului e o alternativa buna la logan cu minusurile de rigoare gen lipsa cateva dotari (navi, tempomat, etc; comparam la acelasi nivel de pret in speta logan full option cu toledo entry level). seatul are de partea lui designul, calitatea de fabricatie foarte buna ceea ce la logan nu stiu daca se poate spune (imbinari), posibil tinuta de drum (nu stiu, nu am condus nici un toledo)

                      pe de alta parte seatul are mari probleme financiare, tocmai de aceea au lansat doar un facelift la ibiza din cauza ca nu si-au permis financiar sa lanseze o noua generatie

                      p.s

                      loganu meu din 2009 nu are nici o urma de rugina probabil i se trage ca in fiecare an ii revopsesc cate ceva . momentan doar plafonul a scapat neatins de revopsire dar o sa i vina si lui randul si aripile fata, in rest, masina a fost revopsita in totalitate in decursul celor 6 ani, mai mult din exces de zel decat de nevoie . asta nu exclude insa aparitia ruginii; daca era sa rugineasca ruginea din interior catre exterior ceea ce nu s-a intamplat; eu m-am ocupat numai de partea externa a tablei, nu i-am refacut ceruirea.

                      un loc de l200 mai bine un ranger sau amarok...

                      l200 mi se pare cea mai uratica dintre toate, inclusiv noua generatie
                      Last edited by cristi....; 10 May 2015, 19:14. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Subscriu, la logan 2 plastic tare. La logan ph2 plastic tare, la fabia 2007 plastic tare si la octavia tour din 2008 plastic tare..

                        Comment


                        • @cristi.... nu ai pm activat, iti raspund aici: am zis ca asi alege doar l200 ptr ca le-am vazut la o firma mare, conduse mult, abuzate si mai mult, si mecanic probleme zero dupa multe sute de mii de km. Vorbesc de modelul fabricat acum cativa ani buni.

                          Dupa seat cred ca va fi un duster, ca pe unde stau eu, la cat de naspa sunt drumurile incep sa ma satur sa ocolesc gropile. Sau trebuie sa ma interesez daca exista pachet de drumuri grele la seat...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Pe unde sezi tu, chiar ma mir ca nu ti-ai luat vreun suvulet. Dar lasa ca nici cu garda seatului nu-mi e rusine.
                            PLastice moi nu mai visati la masini ieftine. Toledo are si el plusurile lui. Singura chestie care-mi place vs logan este motorul de 1.2 85. In rest, nicio diferenta notabila momentan (de fapt, singura e rugina, dar vedem in timp).

                            Comment


                            • Sunt diferente, e construita masina mai bine, mai inchegata, mai silentioasa, sta mai bine pe viraje, nu se inclina la fel de mult, ce ai zis si tu, motorul trage altfel, arata mai bine, iar garda la sol e cat un logan ph1 lasat jos cu arcuri sport, am masurat, de fapt a masurat cineva care avea logan lasat jos si vrea seat, si nu voia sa fie noua masina mai joasa decat loganul lasat jos. Am bara fata joasa, la borduri e cosmar.

                              Si cea mai mare difereta este ca pana acum toti, da toti cunoscutii, sau furnizori de la munca, inclusiv cei care au avut la munca 0.9, cand au auzit cat am dat pe ea, au zis numa atat? Cand le-am zis ca voiam logan, nici unu nu a zis ca ce pacat ca nu am luat, si nu sunt hateri, pe forum aici inteleg de ce loganul e mai bun dar aici nici nu ma asteptam sa placa la toti sunt mai multe motive, mai multe personalitati
                              Last edited by mumus; 11 May 2015, 06:32.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Seat-ul e peste Logan 2 la toate capitolele.(poate nu la navigatia aia smecherain sensul ca ofera /arata foarte bine la cat costa)
                                Last edited by prometheus; 11 May 2015, 09:07.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google