Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mumus View Post
    Eu nu stau in bucuresti...

    Asta e buna acu va legati si ca consumul nu e facut in bucuresti

    ps: sunt ferm convins ca 1.4 al tau este limuzina pe langa coaja mea...
    Pai aici e adevarata problema: in loc sa vezi ce are in minus fata de Leon sau Octavia 3, tu te tot uiti la ce are in plus fata de Logan 2.
    Comparatia corecta e cu Rapid, C-elisse si 301. In Buc am vazut mai multe din astea 3 decat Toledo.

    P.S. Nu-i problema cu limuzina. Se schimba. Zi-mi doar ce vrei sa pun: tico, matiz, berlina, lada 1200 ... ca sa fie bine.
    Originally posted by t0rquemada View Post
    Din pozele tale #107:
    Chederele la Toledo sunt cu sant pe mijloc, nasol, alte chestii de intretinut/curatat.
    Suport pentru centurile spate are si Logan II.
    Pai cam toate chederele bune au sant ...

    Comment


    • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
      Pai aici e adevarata problema: in loc sa vezi ce are in minus fata de Leon sau Octavia 3, tu te tot uiti la ce are in plus fata de Logan 2.
      Comparatia corecta e cu Rapid, C-elisse si 301.
      Pai de ce sa se uite ce are in minus fata de octavia 3 sau seat leon cand alea sunt mult mai scumpe? )
      Normal ca omul a facut comparatia cu o alta masina asemanatoare la pret ..de ce s.ar uita ce are in minus fata de alte masini mai scumpe, chiar nu inteleg.. Si daca omul a spus clar ca la ambele masini pretul final era cu voucher, deci mai jos nu.l lasa nici dacia, la ce tot mai intrebati de ce face comparatia?
      Last edited by mariusgny; 23 July 2014, 08:48.

      Comment


      • Comparatia cu loganul o fac colegii de forum. Ei au dorit sa fac si acest thread la my ride, stiu ca este fratele rapidului, comparatii nu am de ce sa fac, ptr ca am ales deja, comparatii am facut doar cu skoda inainte de achizitie, grantuzoace nu as mai fi cumparat, ecceptand logan, iar masina mai scumpa de 10400 E nu mi-am permis, iar in aceasta suma am avut de ales doar dintre logan mcv sau seat, si am ales varianta seat cu mai putine dotari, o sa va tin la curent cu reviziile si tot ce o mai fi, nu doresc sa alimentez nici un ' Vs' pe aceasta pagina. Daca doriti informatii , poze cu anumite repere de pe seat , cu placere, puteti veni si cu critici, dar sa fie argumentate . Va multumesc.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Originally posted by mumus View Post
          Eu nu stau in bucuresti...

          Asta e buna acu va legati si ca consumul nu e facut in bucuresti

          ps: sunt ferm convins ca 1.4 al tau este limuzina pe langa coaja mea...
          Originally posted by mariusgny View Post
          Pai de ce sa se uite ce are in minus fata de octavia 3 sau seat leon cand alea sunt mult mai scumpe? )
          Normal ca omul a facut comparatia cu o alta masina asemanatoare la pret ..de ce s.ar uita ce are in minus fata de alte masini mai scumpe, chiar nu inteleg.. Si daca omul a spus clar ca la ambele masini pretul final era cu voucher, deci mai jos nu.l lasa nici dacia, la ce tot mai intrebati de ce face comparatia?
          Este la fel de asemanatoare la pret cu Loganul, cum este cu Octavia!
          Doar ca e grea artimetica asta.
          Mai repet nea mariuse, ca poate nici tu nu ai inteles toata problema:
          Logan 2 berlina -8500 + voucher
          Logan mCV 0.9 laureate - 9400 + voucher (ca sa-i dea echivalent la pret cu Toledo, a pus optiuni pe logan de vreo 700 euro, optiuni pe care nu le-a pus pe toledo).

          Consumul ala este dat de faptul ca mumus sta la periferia Brasovului, si nu central. Pleaca de acasa spre munca pe un drum in panta. Mai opreste pe la 2-3 sensuri giratorii si gata.
          Drumul inapoi nu-l spune niciodata

          Comment


          • This message is hidden because Cezar is on your ignore list.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Pfoai de mine, ce fatalitatea mi-ai dat cu ignore-ul ala...
              La mers in oras cu o medie de 35 km/h si masina mea consuma 9, si are motor de 3400.
              Cea cu motor de 3000 as zice ca ar putea consuma si sub 9.

              Comment


              • Adevarul e ca in Brasov au niste bulevarde si sensuri unice de sta mata in coada, mergi glont dintr-un cap in altul al orasului.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • corect, trec din sacele pana la iesirea inspre sibiu in 15 minute. Iar din sacele pana la INA Scheffler in 20 minute maxim la ora de trafic intens. Evident nu merg cu 60 in localitate...si evident atunci nu imi ies consumurile acestea
                  Last edited by mumus; 23 July 2014, 10:19.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                    Pai aici e adevarata problema: in loc sa vezi ce are in minus fata de Leon sau Octavia 3, tu te tot uiti la ce are in plus fata de Logan 2.
                    Comparatia corecta e cu Rapid, C-elisse si 301. In Buc am vazut mai multe din astea 3 decat Toledo.
                    Ba unii au in adn comentatu` aiurea! o indeletnicire tipic romaneasca!
                    in curand va trebui comparata cu avioane!

                    si ca tot a fost amintit Bv...lumea e mult mai civilizata acolo!
                    Last edited by jonnie007; 23 July 2014, 11:24.
                    Keep walking...

                    Comment


                    • M-as muta si eu in Brasov da ma tine job-ul in Bucuresti.

                      Originally posted by mariusgny View Post
                      Pai de ce sa se uite ce are in minus fata de octavia 3 sau seat leon cand alea sunt mult mai scumpe? )
                      Originally posted by Cezar View Post
                      Este la fel de asemanatoare la pret cu Loganul, cum este cu Octavia!
                      Doar ca e grea artimetica asta.
                      Mai repet nea mariuse, ca poate nici tu nu ai inteles toata problema:
                      Logan 2 berlina -8500 + voucher
                      Deci avem asa:
                      Logan 2 berlina -8500 + voucher
                      Toledo - 10.400 + voucher
                      Octavia - 12.190 + voucher (Brady cu finantare PFG) sau 12.990 + voucher (fara finantare PFG)

                      Eu zic ca Loganul e cu 1900EUR in jos fata de pretul platit pe Toledo iar Octavia 3 (cu acelasi motor 1.2 TSI 86 CP) cu 2590EUR in sus (sau 1790EUR in sus cu finantare PFG).

                      Merita 1900EUR in plus fata de ce primesti pe Logan sau 2590EUR in minus fata de ce pierzi fata de Octavia 3? Asta decide fiecare, dar comparatia e foarte valabila si in sus cu Octavia 3.

                      Personal consider ca motorul 1.2 TSI este cel mai economic dintre toate motoarele pana in 1.4 turbo pe benzina din piata, inclusiv pus pe o caroserie ca cea a Octaviei 3. Daca s-ar rezolva si partea cu fiabilitatea ...

                      Originally posted by jonnie007 View Post
                      Ba unii au in adn comentatu` aiurea! o indeletnicire tipic romaneasca!
                      in curand va trebui comparata cu avioane!

                      si ca tot a fost amintit Bv...lumea e mult mai civilizata acolo!
                      Avem timp ce sa-i faci ...

                      Bv e mai civilizat comparat cu Buc. sau cu Tulcea?
                      Last edited by madhorsefuzzy; 23 July 2014, 11:33.

                      Comment


                      • A descoperit fuzzy apa calda! Sa-l felicitam!

                        ( decat B, evident! si Yaoundé e mai civilizat% decat B )
                        Last edited by jonnie007; 23 July 2014, 11:42.
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Nah, pana la revolutie si exod era civilizat si Bucurestiul.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Originally posted by jonnie007 View Post
                            A descoperit fuzzy apa calda! Sa-l felicitam!
                            Eh ... nu trebuia ...
                            Originally posted by jonnie007 View Post
                            ( decat B, evident! si Yaoundé e mai civilizat% decat B )
                            Originally posted by einstein1984 View Post
                            Nah, pana la revolutie si exod era civilizat si Bucurestiul.
                            Am putea scrie pagini ... dar mai bine vorbim de Toledo (masina nu orasul) ...

                            Comment


                            • Si consumul pana la mare. Pe aurostrada sub 130 nu a stat, iar depasirile 140-150


                              Originally posted by mumus View Post
                              La 130 cai se poate resofta. Dar sincer iti spun ca nu este nevoie, nu am urcat mai mult de 35oo rpm, nu a fost nevoie. Trage foarte bine , (adica suficient ptr ce am eu nevoie)
                              dupa rodaj sunt curios la 4800 de ture cum trage.

                              Tu la 150 ai 3,500 ture? Cate viteze ai 5 sau 6?
                              Saab 9-5 Aero

                              Comment


                              • In a 4a la 150 are 4200 de ture. Deci in a 5a e f posibil sa aiba 3500.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google