Mercedes C 200

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mercedes C 200

    Salut!
    Sa "ma laud" si cu C-ul. Masina a fost cumparata de cateva saptamani.
    Mercedes c class 200 kompresor 163 cp pachet sport, scaune de piele, senzori parcare.
    Ce ma enerveaza este ca nu are joja de ulei, verifici in bord cat ulei are.
    I-am schimbat deja uleiul si filtrul de ulei ca sa stau linistit. Am schimbat amortizoarele pe spate ca erau uzate rau.
    Termostatul a fost schimbat ca fluctua temperatura la apa.
    Si C-ul a fost convertit sa mearga pe gaz ca si slk-ul.
    Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users like i860.

    Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users like i860.

    Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users like i860.

    Discover the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users like i860.

  • #2
    mile , proprietari , pret ? e sfarsitul lui 2005 nu ? consum ? de la ce turatie se simte compresorul ala ?

    sa o stapanesti sanatos.

    Mercedes-Benz C Class. £4,485. C200 KOMPRESSOR AVANTGARDE SE. Click for number. Registration. EY55MKD. Mileage. 81,000.

    cam scumput , dar e frumos.
    Last edited by Costi-bc; 10 June 2015, 00:17. Reason: Automerged Doublepost
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • #3
      Bine ai facut ca l-ai trecut pe gaz pt ca-i gurmand tare.
      Nu-i cea mai reusita serie, insa este foarte confortabil la banii aia.
      Bravo.

      Comment


      • #4
        Frumoasa masina! Totusi mergi chiar atat de mult de le treci pe gaz ? .. adica iei Mercedes sau slk si le bagi pe gaz...cred ca esti genul de le schimba des asa ca nu vad rostul dar nah cum crezi. Oricum sa te plimbe cu placere

        Comment


        • #5
          @Costi-bc
          Sunt al 3 lea propietar.
          Consum ca si la slk 9-10% combinat.
          Prima imatriculare este in sep 2005.
          Cred ca intra pe la 1800 rpm, nu stiu.
          Multumesc!

          @Cezar
          Este ok masina, nu este cine stie ce insa iti faci treaba cu ea. Ne trebuia o masina automata, am fost nevoit sa vindem vw passat si sa cumparam una automata.
          Masina are full service si garantie 6 luni, manopera si piese. Am platit 295 de lire si am extins garantia la 2 ani de zile manopera si piese. Gazul a fost pus tot in servicul unde au facut slk-ul, iara garantie la piese si manopera pe viata.
          Multumesc!

          @Allyn_y
          Multumesc!
          Cu slk-ul am facut pana acum peste 30k km, de cand ne-am mutat sta mai mult in garaj, face doar 10 km pe zi, cat il duc pe copil la scoala.
          Nevasta face ca 50 km pe zi naveta, si C-ul este al ei.
          ".. adica iei Mercedes sau slk si le bagi pe gaz...cred ca esti genul de le schimba des asa ca nu vad rostul dar nah cum crezi"
          Mercedes sau slk, nu inteleg ce vrei sa spui, c-ul slk-ul smart-ul. cls-ul etc sunt tot mercedes. Cat despre pus gaz nu este asa de scump, iar cand vinzi masina iti scoti instalatia, daca chiar o vinzi.
          Nu este numai conbustibilul de luat in calcul.
          SLK- taxa de drum 285 lire an, asigurare 350 lire an, conbustibil, service...
          C-ul taxa de drum 285 lire an, ,asigurare 470 lire an, conbustibil, service ( noroc ca am 2 ani garantie la el, era bine daca puteam cumpara si la SLK)
          Sunt 2 masini in casa, grumande, trebuie sa impaci si capra si varza. Insa daca vrei apesi pe un buton si mergi pe benzina, daca asta te face fericit.

          Comment


          • #6
            Cand am zis Mercedes ma refeream la C klasse,n-am mai putut editat apoi
            Referitor la ce te face fericit ,cred ca este felul cum trage ca de aia ai luat kompresor,daca doreai consum cred ca existau masini pt asa ceva diesel sau de litraj mai mic cu consum redus.Stiu ca nu e vreun S klasse dar totusi cuvantul Mercedes si gpl nu te zgarie putin la urechi ? In fond Mercedes asta presupune un anumit statut
            La asta m-am referit iar chestia cu ''sa impaci si capra si varza''...niciodata nu am fost de acord,dar fiecare cum considera

            Comment


            • #7
              Daca ai fi citit ai fi vazut ca Mercedes au motoare care mergeau pe gaz. Deci au fost MB care au venit din fabrica cu gaz pe ele.

              Mercedes-Benz debuted a coupe variant in October 2000, labelled the C-Class SportCoupé and given the model designation CL203 (see below). The third body variant, a station wagon codenamed S203 arrived in 2001. Then in 2002 for the 2003 model year, a new family of supercharged four cylinder engines, dubbed M271, debuted for the entire range C-Class range. All of them used the same 1.8-litre engine, with different designations according to horsepower levels, including a version powered by natural gas.


              Nu ma zgarie deloc, in schimb ma deranjeaza parerile neavizate, ala unor ingineri de pe diferite forumuri.

              Cat despre impacat capra si varza, eu sunt multumit cum trage pe gaz
              videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă
              Last edited by i860; 10 June 2015, 12:22.

              Comment


              • #8
                Avem conceptii diferite despre masini dar e ok .Apropo nu stiu cum de ai ghicit dar chiar inginer sunt,asa ca partea cu avizatu e discutabila,e mai mult vb de mentalitate )
                Oricum masina imi place,s-o conduci cu placere

                Comment


                • #9
                  Foarte bine ai facut ca ai montat GPL si pe C-Klasse. Nu vad de ce sa platesti inutil un combustibil de doua ori mai scump cand poti sa ai aceeasi experienta de condus cu un combustibil mult mai ieftin (depinde cat de performanta este instalatia, iar aici nu imi fac dubii ca nu ar fi performanta).

                  Imi place masina, eleganta, ingrijita si cu o motorizare interesanta.

                  A avea GPL pe un motor pe benzina este ca si cum ti-ai dori un "benzinar diesel" la mers normal in trafic. Prefer oricand GPL in dauna diesel, pe orice masina, orice statut.

                  Sunt oameni cu "statut" care prefera mersul pe bicicleta sau cu transportul in comun.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #10
                    Hahaha... auzi la el: statut.
                    Bre nea injineru, ia zi mataluta care-i buba cu gazul? Doar saracii are, nu-i asea?
                    Mercedes si GPL te zgarie pe creier daca il ai mic si neted.

                    Comment


                    • #11
                      eu as pune gpl si pe ferrari mai ales ca nu sunt adeptul tractoarelor... mai ales a mirosului de pe maini de la peco

                      Comment


                      • #12
                        Neam prost....
                        Professionelle AutogasumrüstungBRC Autogasanlage KontaktMARCIN CHRUSCIELChrumar-Autogas TechnikKfz MeisterbetriebFärberstr 30D-89257 ILLERTISSENwww.autogas-c...

                        Comment


                        • #13
                          @Cezar
                          Nu mai pune filme de astea ca imi dai idei )

                          Comment


                          • #14
                            Cand o sa apara GPL-ul si ptr diesel, o sa fie coadata mare la montaj )))

                            Comment


                            • #15
                              A aparut deja: https://www.youtube.com/watch?v=3mBw5KQhR0o
                              Alt neam prost: https://www.youtube.com/watch?v=i9g-Aya7_Is

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google