Sandero Stepway (CT-91-YBC)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sandero Stepway (CT-91-YBC)

    Va prezint si eu ''gipuletul'' meu , un Sandero Stepway , 1.5 DCI 90 ... varianta de echipare se stie .. nu are rost o alta enumerare .

    Nu am avut timp de modificari , doar am schimbat becuri din faruri cu Osram Cool Blue Intense (Recomand,lumineaza extrem de bine , lumina alba , nu orbesti pe nimeni ) dar pe lista de ''urgente'' sunt foliile (o mica tenta) , stalpii negrii si luminile de zi (US Style) .

    Revin cu mai multe poze .
    Attached Files

  • #2
    Să îl stăpâneşti sănătos şi eficient!

    Comment


    • #3
      Sa te servească fara incidente! Stepway e o alegere foarte buna.

      Cat ai așteptat mașină pana la urma?

      Comment


      • #4
        arata bine jucaria noua....sa o folosesti sanatos, chestia agatata de oglinda sper sa nu fie un zar....cauta si tu o mascota ca lumea......ai grija cu odorizantele lichide....pateaza bordul ...sa nu folosesti sau le pui undeva unde nu exista risc.....portbagaj sau jos la picioare..
        ps
        eu as folosi ca mascota un proiectil.....calibru mare.....cat mai mare
        trimis de pe tableta cu WI-FI
        Last edited by Oti; 11 June 2015, 12:26.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • #5
          Frumoasa masina, frumoasa culoare.
          Multi kilometri fericiti cu ea sa ai !
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • #6
            Culoarea este într-adevăr deosebită si cel puţin din punctul meu de vedere, o "prinde" cel mai bine.

            Comment


            • #7
              Multumesc frumos baieti .

              Nu este un zar , este un smile .. agatat de oglinda va fi un cartus

              Astazi am vopsit etrierii si tamburii cu rosu , (''pe viu'' se vad mai bine/clar ) . Zilele urmatoare vreu sa dau cu vopsea cauciucata in spatele rotilor (nu mai retin exact termenul )

              -fallax , am asteptat 1 luna si 3 saptamani
              Attached Files
              Last edited by ROARMY; 11 June 2015, 13:26.

              Comment


              • #8
                Căldură mare la Constanţa..., încearcă şi tu să "urci" normal pozele.

                Comment


                • #9
                  Da , caldura...--> molesala

                  pai le-am facut upload cu jucaria de aici , doar ca nu le-am intors ...my bad .

                  Comment


                  • #10
                    Sa o stapanesti sanatos! Sa stii ca nu face mare branza vopseau cauciucata daca nu folosesti in aceasta combinatie si un material fonoabsorbant. Iti spun din experienta.

                    Comment


                    • #11
                      Să îl stăpâneşti sănătos!
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • #12
                        E frumoasa foc , sa te poarte sanatos!. Eu, la inceput, nu am pus nici un fel de odorizant in masina, m-am bucurat de mirosul de nou .
                        Bafta!
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc !! La vechiul logan am dat doua maini de vopsea fonoabsorbanta + aluband pe interior , un plus a fost , dar nu ceva pro ... sunt multumit de izolarea fonica , cu un mic ajutor cred ca este perfect . nu prea vreu sa ma apuc sa scot scaunele , mocheta..imi este mila inca . in prima faza m-am gandit doar la aspectul vizual , pentru ca Dacia sa zgarcit la 10 lei (pret de fabrica) , si nu a dat o lingura de vopsea neagra ...se vede putin aiurea albastrul ala cand te uiti la roti . mai ales ca este inalta .

                          Vopsea fonoabsorbanta la roti , fononim + aluband in usi (cand schimb boxele) si portbagaj + sub bancheta cat se poate . mai mult nu vreu , nu sunt chiar asa tipicar , plus ca masina este izolata fonic mult mai bine fata de vechiul logan (2004>)

                          Comment


                          • #14
                            era sa uit inca o recomandare.....verifica daca cei din fabrica au dat cu ceara pe dedesupt, int aripilor, baga mina prin spate la portbagaj, haion si vezi daca simti la pipait....ei mai fac economie in functie de tura....sau chef....daca nu....stii ce ai de facut vara asta.....sa nu lasi pe la anu....cand o sa dai jos fetele de la usi verifica si int portierelor ...la mine s-au zgarcit cu ceara....la problemele cu rugina gaseti toate inf suplimentare.
                            Last edited by Oti; 11 June 2015, 22:04.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Oti View Post
                              era sa uit inca o recomandare.....verifica daca cei din fabrica au dat cu ceara pe dedesupt, int aripilor, baga mina prin spate la portbagaj, haion si vezi daca simti la pipait....ei mai fac economie in functie de tura....sau chef....daca nu....stii ce ai de facut vara asta.....sa nu lasi pe la anu....cand o sa dai jos fetele de la usi verifica si int portierelor ...la mine s-au zgarcit cu ceara....la problemele cu rugina gaseti toate inf suplimentare.
                              Nu uita, asa e politica lor, lucrurile astea se fac sau nu in functie de versiunea de echipare.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google