The New 21 CDC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The New 21 CDC

    Salutare tuturor!

    Deschid acest topic pentru noua achiziție, un Ford Focus, la atingerea primei cifre rotunde la kilometraj. Mașina a fost prezentată și la secțiunea dedicată celeilalte mărci pe care am avut-o, dar revin cu niște detalii:
    motorizare - 1.0 Ecoboost, 100 CP, varianta de echipare TREND
    cutie de viteze - manuală în 5 trepte
    culoare: frozen white
    dotări: volan, schimbător, frâna de mână, cotieră centrală îmbrăcate în piele, pilot automat și limitator de viteză, comenzi media și computer de bord pe volan, volan reglabil pe înălțime și adâncime, display color de 8 inch, conexiune android auto, scaune față cu reglaj lombar, geamuri fumurii spate și lunetă (de afară se vede foarte puțin în interior, iar din interior parcă nici nu e nimic pe geam), proiectoare de ceață, oglinzi electrice, geamuri electrice față cu impuls la șofer.
    Poate am sărit ceva, dar cred că echiparea mașinii se cunoaște și de pe site-ul firmei, deci nu e vreo variantă super personalizată.
    PS: Mașina nu are încă numere definitive, dar va avea aceeași combinație, de unde numele topicului.
    Attached Files
    Last edited by logan21cdc; 23 January 2018, 10:31.

  • #2
    S-o stapanesti sanatos ! Alta viata ! Deci, pastrezi numarul vechi ?

    Comment


    • #3
      Mulțumesc!
      Da, așa vreau. E preferențial și are valoare sentimentală.
      Sunt programat în 21.03.2018 și la radierea Loganului și la înmatricularea Fordului. Am reușit programarea online.

      Comment


      • #4
        Sa te duci fara masina . Dureaza minim 2-3 zile inmatricularea . Acelasi lucru l-am facut si eu si 3 zile nu am putut sa circul cu nici una dintre masini .
        Last edited by 77sky; 24 January 2018, 00:13.

        Comment


        • #5
          Iti urez si aici drumuri bune si sa te bucuri de alegerea facuta . Masina e superba! O intrebare de curiozitate, ai putut casa Loganul si abia acum sa-l radiezi?

          Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

          Comment


          • #6
            Multumesc!
            Loganul l-am casat in 22 decembrie, iar in 28 l-am scos de la fisc. Nu mai am impozit de platit pe anul asta, deci cred ca nu e problema.

            Comment


            • #7
              Dupa indelunga asteptare in 21 martie am inmatriculat definitv masina. Deci numele topicului e in concordanta cu realitatea.
              Am depasit 4500 km si masina se comporta exemplar. Fiecare drum indiferent de durata sau distanta, este o reala placere. Pentru asta a primit si un cadou: jante de aliaj pentru sezonul de vara, iar azi am trecut la tinuta lejera. Las pozele sa vorbeasca.

              SARBATORI FERICITE LA TOATA LUMEA!
              Attached Files

              Comment


              • #8
                arata super ! ce ai modificat mai exact de arata loganul asa ?

                Comment


                • #9
                  Sarbatori fericite si tie! Masina e superba, jantele sunt superbe, sa le invarti multi km, ca o parere personala, eu as fi preferat culoarea argintie la jante . Toate cele bune si drumuri bune!

                  Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

                  Comment


                  • #10
                    Felicitari pentru noua masinuta si sa te plimbe sanatos!

                    Comment


                    • #11
                      @Gabi GL: nu, negrul mat e perfect pentru alb. o janta "de efect" e in contrast cu cu culoarea masinii.

                      Comment


                      • #12
                        Multumesc tuturor pentru aprecieri.
                        Loganul l-am scapat in vopsea alba si uite ce a iesit !!!
                        La capitolul jante am oscilat aproape doua saptamani pana am ajuns la vreo trei modele, din care l-am ales pe asta. Erau si pe argintiu (polar silver nuanta), dar din intamplare am vazut niste poze cu mai multe masini albe cu jante pe negru si atunci am ales asta. Imi plac la nebunie si acum, normal, urmeaza sa vopsesc etrierii.

                        Comment


                        • #13
                          Masina este superba ! ma gandesc daca avea si acel tip de faruri cu xenon...
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • #14
                            Super tare! Arată de... nu se poate!

                            S-o conduci sănătos și fără incidente!

                            Cu consumul cum stai? Întreb deoarece un coleg de job nu a vrut Ford (până la urmă a depus dosar pentru Logan 0.9) deoarece nu știa mai nimic despre motorul de 1.0... iar partea proastă este că nici agentul de vânzări nu a putut să-i spună mare lucru.
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc la fel pentru toata lumea fara incidente. Era si pachet xenon, dar cam piparat la pret.
                              De cosum sunt multumit. Acum am peste 4600 km si consumul mediu general este de 8,2 l/100 km, aproximativ. Avand in vedere ca a fost perioada de iarna si, oricat ar zice ei, motorul inca nu este complet dezamortit, consumul este multumitor. Depinde foarte mult de stilul de condus. Am reusit la un drum Calarasi-Bucuresti-Brasov, cu autostrada (135 km/h pe pilot automat), pe DN cu 105 km/h tot la fel sa scot un consum mediu de 6,1. Iar a doua zi cu doua plecari de la semafor cu schimb viteze in 5000 rot/min sa ajung la 6,5. Deci se poate. Cand am schimbat a treia aveam cam 90 km/h.
                              La fel am facut Sf. Ghe-Brasov cu 4,6 mediu si dupa ce am inceput sa zbor pe centura Brasovului am ajuns acasa cu 6,2.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google