B-41-mma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Salut kalimera! Imi pare rau de incident..insa deocamdata traim in Ro! ;)
    Ce resoftare..eu zic sa lasi operatia asta ..... pentru mai tarziu...asta daca ai bani de cheltuit si nu vrei sa ii utilizezi intr-un scop mai placut ochiului pentru mma-u tau.
    Cum a zis colega K Y S ...portbagaju foloseste-l doar la nevoie=jos,pune plasa in grila fata sau renunta la nichel,suporti numere negri,stopuri clare cu marsarier rosu..jante si o folie in cele din urma...ceva caluti daca vrei(resoftare-admisie sport-serpisori si traseu evacuare sport)

    Comment


    • #62
      Sal, revin si eu cu cateva mici schimbari aduse mma-ului.In primul rand am dat jos portbagajul, iam pus huse pe scaune, pe volan, sigla cromata(de la demon hunter) 2 difuri jbl 16,5 pe spate, radiocd (mp3, aux, usb,card).Am si cateva poze:
      Attached Files
      Tinc fest !!

      Comment


      • #63
        Am fost si eu la "programul ceruirea", si mecanicul de acolo mi-a zis ca am un joc la bieleta de directie, si ca trebuie schimbata.Acum am 56.000 km si cica ar trebui sa fac distributia.Ce zice-ti mai mai pot merge vreo 2-3 mii de kilometri?
        Tinc fest !!

        Comment


        • #64
          poti sa mergi 4 mii, cu conditia ca acei km sa fie reali...adica la 60000 km se schimba distributia
          cum ai prins boxele pe spate? ai taiat din tabla? iti place cum se aud boxele?
          pana in 1500 lei te costa schimbarea distributiei. asta in caz ca o schimbi in service autorizat dacia
          Last edited by bogdan_1984; 30 September 2009, 13:19.
          sigpic

          Comment


          • #65
            Nu am taiat , magnetul a incaput in gaurile originale, doar ca am mai dat 2 gauri in tabla pentru inca 2 holsuruburi!
            Se gaseste cumva spray pt textile, vreau sa-mi vopsesc materialul textil unde sunt boxele,eventual si cel de pe usi.
            Tinc fest !!

            Comment


            • #66
              Merge orice fel de vopsea spray.

              Comment


              • #67
                Sal, revin cu cateva poze.Mi-am montat antifurt pentru capace (mai bine zis anti-cadere),un parasolar mic pe parbriz si un ornament pt teava de esapament.In rest vreo 800 de km in plus.
                Attached Files
                Tinc fest !!

                Comment


                • #68
                  Antifurturile la capace dau mai bine decat celebrii "soricei"...iar palasolarul...ai schimbat parbrizul...nu?
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Kalimera22 toate bune si frumoase dar stikere cu logan club?
                    Attached Files
                    sigpic #

                    Comment


                    • #70
                      Salut. Am si eu o curiozitate: de ce ai vandut loganul alb pt a lua aceeasi masina,sh?Ca pe mine ma duce cu gandul la faptul ca ala alb avea vreo buba si l-ai dat sa te scapi de el si sa pricopsesti pe altul.Daca schimbai modelul de masina sau luai logan nou...intelegeam,dar asa...?

                      Comment


                      • #71
                        Nu loganul alb(ambiance) nu avea nici o problema,l-am vandut unui prieten care e multumit de ea.Mi-am luat tot logan deoarece m-am obisnuit cu loganu, imi place cat de cat cum arata,sunt multumit de ea,ma duce de colo colo fara probleme.Deocamdata nu am ganduri sa o schimb pe asta..cine stie poate peste 3-4 luni ma razgandesc.

                        adimrv : da am schimbat parbrizul ca era ciobit.Parasolarul e lipit pe deasupra sau pe dedesupt, si de unde pot sa iau si eu unul??
                        Last edited by Kalimera22; 18 October 2009, 20:26. Reason: Automerged Doublepost
                        Tinc fest !!

                        Comment


                        • #72
                          Pai nu prea are sens ,prietene, ce spui tu,nu te supara pe mine,dar nu prea cred.Atunci ce te-a determinat sa-l vinzi?Ca sa-i faci un favor prietenului? Si pentru asta ai fost dispus sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard,ca sa nu mai zic ca a trebuit sa treci prin tambalaul si cheltuiala de a inmatricula din nou o masina ,care nu sunt deloc neglijabile,pt o masina sh ,deci te expui si la un risc...?
                          Eu nu cred,sunt ferm convins ca ai avut un motiv bine intemeiat ca sa faci acest efort financiar si fizic pt a inlocui masinile.Oricum,e dreptul tau sa pastrezi pt tine adevaratul motiv.Eu am deschis subiectul doar pt confortul meu psihic pt ca intentionez ca anul viitor sa cumpar un logan sh si aveam de gand sa cer ajutorul sau chiar recomandarile forumului,in speranta de a gasi o masina care sa merita cumparata,dar parca tu mi-ai starnit o indoiala despre eficienta planului meu.
                          Scuze daca am deranjat,nu este absolut nimic personal,nici nu mi-as permite sa fac vreo afirmatie la adresa persoanei din spatele userului.
                          Spor!

                          Comment


                          • #73
                            bobodinvs aca nu ai inteles ,mai explic odata poate acum explic mai bine.
                            Initial am avut un logan 1.4mpi model ambiance(chel )fara nici o inbunatatire,ce aveam pe ea era alarma,radiocd + 4 boxe si accesorii.Am dat-o unui prieten care vroia o masina cu care ,pe langa plimbari la tara,munte,mare sa mai care cate una alta,sa bage 5 insi in masina(el avusese matiz si ii era frica sa plece cu 4 prsoane la mare k crapa),deci am dat-o pe asta alba cu 3000 euro, am mai pus 800euro si am luat un model din 2005,cu aer ,servo,geamuri/oglinzi electrice,computer bord,proiectoare etc.Pentru inmatriculare mi-au fost de ajuns 100euro.
                            Asta am gandit eu ca daca o dau pe asta cheala mai pun 800-900 euro si imi iau una mai dotata cu aproape toate dotarile care exista pe logan.
                            Tinc fest !!

                            Comment


                            • #74
                              pacat ca nu ai pastrat alpine-ul de pe cea alba

                              Comment


                              • #75
                                Am si eu o intrebare..cu angel eyes si cu triple gen metro se ia politia de tine?Iti poate lua talonul,sau amenda?
                                Cum vi se par jentile astea, dau bine pe albastru marin?
                                Attached Files
                                Tinc fest !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google