J o b

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de ce n-ai dat tot portbagajul ? cam in cat timp se usuca ?
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • Am dat cu vopsea numai acolo pentru ca am gasit 2 puncte micute de rugina si am zis ca tot portbagajul nu isi are rostul sa-l vopsesc. Si mai vreau sa cumpar un spray la culoarea masinii sa dau peste vopseaua cauciucata. De uscat s-a uscat repejor zic eu, adica daca puneai mana nu te murdareai dar tinand cont ca am dat vre-o 3 maini de vopsea am lasat-o 2 zile sa se usuce bine si pe urma am pus roata de rezerva la locul ei. Recomand acest lucru deoarece iarna se face foarte mult condens in portbagaj.

      Comment


      • Azi am fost in service sa schimb burduful de la planetara stanga, cel de la cutia de viteze ca incepuse sa se umezeasca ceva mai tare si l-am schimbat, cu aceasta ocazie am schimbat si valvolina din cutia de viteze ca tot am umblat acolo. Sunt multumit de lucrarea facuta de cei de la Dacia si de cum merge masina acum, parca intra ceva mai bine in treptele de viteza.
        Attached Files

        Comment


        • bv bogdane ,tine tot asa ,eu m-am cam lasat de treburile astea ca stau prost cu banii

          Comment


          • Multumesc @danutzu !
            Ieri am condus un Renault Megane si am vazut ca suruburile din interiorul masinii erau mascate cu niste doape si am zis sa fac si eu asa, ce numai Megane-ul sa aibe
            Attached Files

            Comment


            • si de unde le-ai luat? si cat ?
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • aceeasi intrebare am!!!

                Comment


                • Sunt dopuri ce acopera suruburile de la mobila arata foarte bine si pretul cred ca este mic, eu le aveam mai demult .

                  Comment


                  • buna idee! suruburile alea se vad destul de urat chiar si la cei care avem interior negru.
                    multumim pentru idee
                    Stock is boring...
                    My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                    Comment


                    • Da si mie imi place cum arata, am pus si la surubul de la manerul de unde deschizi usa dar am omis sa fac poza.

                      Comment


                      • Cand am vazut postul 210 am zis ca te-a usurat cineva de roata de rezerva

                        Buna ideea cu antifonatul, dar acolo vad un mare difuzor
                        real power..... diesel power by

                        Comment


                        • Doamne fereste !

                          Da, un difuzor de la un coleg amabil si serios si pe aceasta cale îi multumesc! Ca veni vorba de difuzor sunt multumit de el si cred ca o sa mai cumpar inca unu ca sa am de rezerva ca cine stie poate se termina oferta

                          Comment


                          • Nu se termina oferta asa usor, ba chiar continua, dar .....oamenii sunt inca neseriosi.

                            Cum ai facut acele doape din aluminiu? Ai ceva poze din prelucrarea lor?
                            real power..... diesel power by

                            Comment


                            • Cosmin ai PM !

                              Comment


                              • Revin dupa ceva timp de pauza, mentionez ca la masina nu i-am mai facut aproape nimic, decat intretinere, consumabile de cea mai buna calitate si talpa. Azi am desfacut lateralele barii spate auzind de la colegi ca in acel loc unde se strange bara de aripa are obiceiul sa rugineasca si am profitat de ziua frumoasa de azi si am trecut la lucru. Pozele sunt numai de pe partea dreapta a masinii, pe partea stanga nu am mai facut poze dar ce ma bucurat ca nu a apucat sa rugineasca doar era zgariata vopseaua de la acel chipling de tabla.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google