Logan Ph2 Laureate Bleu Mineral, Masina Romaneasca Pentru Strazi Romanesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • LE - uleiul este mobil 1 0w40, nu 40w40 cum am scris mai sus.
    sigpic

    Comment


    • Misto masina
      Ar merge niste jante aliaj si folie
      Prea multii prostii pentru o tara asa mica

      Comment


      • folie ma gandesc sa pun, in schimb jante nu. nu mai investesc in masina decat strictul necesar. prefer sa orientez banii catre calatorii.
        sigpic

        Comment


        • Cind ti-ai schimbat ledurile de la ceasurile de bord cumai scos cochilia? Ai desfacut si ornamnetele de la aeratoare?

          Comment


          • Originally posted by tdan08 View Post
            nu mai investesc in masina decat strictul necesar. prefer sa orientez banii catre calatorii.
            Ca bine zici, tot asa gandesc si eu in privinta mea!

            Comment


            • nu le-am schimbat eu, dar din cate imi amintesc ornamentele nu le-a scos. a scos toata bucata de plastic pe care se pun aeratoarele de la stanga si dreapta volanului. cochilia se demonteaza relativ usor pt ca am vazut ca este prinsa in niste clipsuri. dupa ce a demontat aparatoarele volanului si plasicul din dreapta si stanga volanului pus si simplu a tras de cochilie si a iesit. parca aasa a demontat-o. daca ma insel sa ma contrazica un coleg care stie mai bine.

              ps - cauta tutorialele lui crististreulea

              @jelly...... decat sa bag banii in tot felul de chestii, dupa care ma plimb cu masina numai prin orasul meu, mai bine strang banii si fac o calatorie la munte, la mare sau la o regionala logan club, unde ma relaxez, ma distrez si imi fac noi prieteni.
              Last edited by dan08; 21 August 2010, 21:00.
              sigpic

              Comment


              • Eram sigur ca se scot plasticele alea de la aeratoare cit si cel din dreapta volanului. Dar plasticul de pe consola centrala la scos? Plasticul de la aeratorul din stinga e prins cu suruburi sau doar clipsat?

                Comment


                • consola centrala nu a scos-o. se scoate doar o bucata de plastic dintre volan si conola centrala, care este si ea prinsa prin clipsuri. din cate am vazut totul e clipsat pe acolo. chiar imi era teama ca va rupe ceva cand il vedeam cum trage cu tarie de bucatile alea de plastic. dar omul stia ce face, nu s-a intamplat nimic rau. singurele suruburi pe care le-a desfacut au fost 2 la aparatoarea de sub volan si la placa cu bordul, 4 bucati. ordinea de demontare a fost urmatoarea: capacul de sub volan prins cu 2 suruburi, aparatoarea de deasupra volanului, plasticul din stanga, plasticul din dreapta, cochilia, bordul.

                  mai bine arunci o privire DEMONTARE BORD
                  Last edited by dan08; 21 August 2010, 23:13. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • @Tdan ti-a demontat 100% si consola centrala ca de nu.... singura posibilitate sa demontezi plasticul de linga volan e sa-l fortezi pina rupi clipsurile de prindere.
                    Uite si o poza cum am demontat ca sa te convingi.....
                    Attached Files

                    Comment


                    • asa o fi, nu te contrazic. uita-te la tutorialul lui crististreulea. nici el nu a demontat consola centrala. pana la urma e bine ca ai reusit.
                      sigpic

                      Comment


                      • Dan la faza 2 e mult mai mult de demontat decit la faza 1, astazi dimineata am desfacut ceasurile si mi-am pus ace rosii cu plastic negru. Cu bordul portocaliu acele spre surpinderea mea se vad rosii.

                        Comment


                        • cred ca a iesit frumos. bafta in continuare la modificari.
                          sigpic

                          Comment


                          • Merci am sa fac diseara o poza.

                            Comment


                            • ......si rezultatul final cu acele.
                              Attached Files

                              Comment


                              • frumos. multi km fara evenimente!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google