Golan 2 Dci 85 De Cai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Golan 2 Dci 85 De Cai

    ieri am luat loganul ph2 de la adras.este un laureat, gri comete, dci de 85 de cai si in plus are airbagu-ri laterale, geamuri spate si mp3.
    in general sunt foarte multumit de ea dar am cateva nemultumiri si poate ma lamureste cineva:
    - scaunul sofer nu ar trebui sa aibe reglaj lombar?
    - scaunul sofer are un "joc" - se poate strange sau "asa face toate?
    - usa la portbagaj nu are nici o mocheta-insonorizare?
    - cam dupa cati km se innegreste uleiul sa imi pot da seama de nivel?-mi se pare ca e cam mullt ulei.
    ca patanie la reprezentanta au vrut sa-mi bage pe gat o alta roata de rezerva-masina are continental si rezerva era barum.norocul maeu a fost ca am avut temele facute si am observat.au schimbat-o fara nici o discutie dar mi se pare ca numai la romani e posibila atata nesimtire-dai aproape 11000 de euro si ei iti fura roata de rezerva.cat de curand o sa incerc sa pun si poze.

  • #2
    Sa te bucuri de ea si cat mai multi km fara probleme!

    Comment


    • #3
      Nu trebe sa se innegreasca uleiu sa iti dai seama de nivelul lui te uiti mai atent la joja ca indica bine!

      Comment


      • #4
        Originally posted by trisaba View Post
        - scaunul sofer nu ar trebui sa aibe reglaj lombar?
        - scaunul sofer are un "joc" - se poate strange sau "asa face toate?
        - usa la portbagaj nu are nici o mocheta-insonorizare?
        - nici o dacie nu mai vine echipata cu reglaj lombar de vreo juma' de an (au avut probleme cu sistemul, si, tipic romanesc, in loc sa remedieze problema au preferat sa scoata reglajul cu totul)
        - are joc pentru ca e reglabil pe inaltime (la Sandero-ul meu nu are nici un joc, oricum, il tin pe treapta cea mai de jos) - nu la toate daciile cu scaun reglabil exista acel joc, ai avut tu ghinion
        - eu unul la nici o dacie logan nu am vazut vreo insonorizare pe usa portbagajului

        Comment


        • #5
          Originally posted by trisaba View Post
          - usa la portbagaj nu are nici o mocheta-insonorizare?
          - cam dupa cati km se innegreste uleiul sa imi pot da seama de nivel?-mi se pare ca e cam mullt ulei.
          Insonorizare portbagaj se cumpara separat de la baieti , despre ulei sunt doua romburi pe joja la partea de sus , sa nu fie peste si e ok, cat despre roata de rezerva e de doi lei
          http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

          Comment


          • #6
            ai ales cea mai buna varianta de logan.atat pentru culoare, motorizare , airbag-uri laterale ( ce zic eu ca e foarte important).sa o stapanesti sanatos si asteptam poze cu masina

            Comment


            • #7
              Salut. Bine ai venit. S-o stapanesti sanatos.

              Comment


              • #8
                care va fi prima modificare?
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • #9
                  bine ai venit printre noi, ai un motor suparat restul e logan.
                  sigpic #

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by mumus View Post
                    care va fi prima modificare?
                    pai in primul rand vreau sa pun filtru de polen si cotiera originala.presuri si tavita portbagaj am luat de pe forum, vin super bine.
                    mai visez la un xenon, arcuri cu 3 cm mai joase, o resoftare si poate niste jante nu neaparat mai mari dar de aliaj cu niste cauciucuri mai late si talon mai mic(195/60)- dar astea sunt vise deocamdata.

                    Comment


                    • #11
                      Bun venit, bafta si ai grija la ce modificari faci in garantie. Restul... motorina, ulei si drum bun!
                      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                      Comment


                      • #12
                        montat filtru de polen de catre domnul k+cotiera asteapta sa fie montata.cateva poze....
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Frumoasa masina, sa ai bafta de ea si sa faci sanatos cat mai multi kilometri!
                          Si scoate sticker-ul ala RO de la adras ca nu te-au platit sa le faci reclama...Si mie mi-au "troznit" unul la un 1410 Bk luat de la ei acum 10 ani, fara sa intrebe nimic...

                          Comment


                          • #14
                            Frumoasa masina sa ia bafta de ea si ar merge sa pui folie pe geamuri ca arata super ca te avantajeaja culoarea si sunt de acord cu colegu sa scoti postia aia cu RO!

                            Comment


                            • #15
                              Vezi cum il dai jos..ca ramane urma..lipici din ala.... f greu il dai jos...
                              sigpic
                              Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google