Blue Magic IL 13 MIU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • foarte tare.felicitari

    Comment


    • bay nu te cred!ti-ai montat scaunele?superbe!trebuie sa ma dai si pe mine
      Keep It Real! Keep It Simple!
      sigpic

      Comment


      • Multumesc la toata lumea de vorbele frumoase

        @fuguletz nu are cum sa zumzaie spatarul pentru ca bancheta numai e pe masina,capacul de la sonda rezervorului e ok.Zumzaitul pare a veni de la stalpul din dreapta spate oricum o sa rezolv eu si cu greierasii astia.

        New stuff care se vor "sui" pe masina next round prin octombrie pana atunci poate ma hotarasc la piesele care imi mai trebuiesc ca sa fie tot tacamul complet si anume discuri si placute.
        Cine imi poate da un sfat discuri Turbo Groove si placute Green/Red Stuff de la EBC sau discuri Brembo cu placute Ferodo Premium am vazut ca baietii din Bucuresti au pe masini si prima si cea de-a2a varianta.
        Attached Files
        sigpic

        IL 1 3 MIU

        Comment


        • Mai bine a doua varianta, si anume Brembo cu placute Ferodo Premier. EBC-uri a avut Valentin_N si i s-au ovalizat discurile in timp + placute EBC Green Stuff desigur.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • off: nu sunt placutele vinovate de ovalizare ... ci calitatea proasta a discurilor.
            pot spune ca am testat foarte multe combinatii: disc brembo ventilat/perforat cu placute ferodo premier, cu ferodo ds2500 si cu ebc red si yellow si discurile nu au avut nicio problema in 50.000 km ... cu franari in toate regimurile

            Comment


            • Domnu' ex-proprietar al agregatului pe care il detin tu compari discurile BREMBO de la mama lor din Italia care echipeaza Megane-ul R26 cu astea de la EBC :P
              sigpic

              IL 1 3 MIU

              Comment


              • la iarna ce dracu facem si noi prin nametii aia? stam si tremuram pe afara de frig?
                Nu-i bai...

                Comment


                • foarte buna investitia cu franele ... franele si arcurile sunt un must la logan !

                  Tineo tot asa ...

                  Comment


                  • Originally posted by cos_min_i View Post
                    foarte buna investitia cu franele ... franele si arcurile sunt un must la logan !

                    Tineo tot asa ...
                    Ms pacat ca nu sunt ideiile mele eu nu stiu sa gandesc o masina asa ca o gandesc altii pentru mine:P
                    sigpic

                    IL 1 3 MIU

                    Comment


                    • superba masina!!!felicitari pentru scaune, vin foarte bine pe masina!!!!

                      Comment


                      • @senco - Ms de urare

                        Am si eu o intrebare intrebatoare.Am observat ca majoritatea colegilor cand au taiat cate o spira din arcurile H&R si-au scurtat si intarit amortizoarele(cele stock de fabrica) in cazul meu daca as mai taia o spira din arcuri(H&R) avand amortizoare Bilstein B8 pe gaz mai e cazul sa le fac vreo modificare?
                        sigpic

                        IL 1 3 MIU

                        Comment


                        • felicitari prea frumoasa ai investit timp si ambitia ta in masina!Spor la treaba in continuare!

                          Comment


                          • io am aceeasi combinatie h r si bilstein b 8 pe gaz cu o spira taiata si masina a mai coborat vreo 2.5cm sa zicem 3 cu repozitionarea bucsilor fata-spate.teoretic nu mai trebuie nicio modificare la amortizoare pentru ca ele sunt oricum mai scurte decat cele stock.

                            Comment


                            • salut.

                              imi poti spune : ai serpi 4 2 1 sau ai 2 trasee pana in spate ?
                              un traseu din cilindrul 1 cu 3 si inca unul din 2 cu 4 ?

                              sau ai serpi 4 2 1 si evacuarea se desparte in doua mai jos ?

                              Comment


                              • belea mare sacaunele astea si cu centurile sparco dau super, zici ca sunt speciale pentru culoarea ta alex ! ! ! ai o masina frumoasa, modificata din toate punctele de vedere si unicata ! ! ! Bravo alex ! ! !
                                sigpic
                                The MVP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google