Blue Magic IL 13 MIU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dany_av View Post
    ai trimis jumate de masina aici
    )
    Ehh nici chiar jumate:P

    Originally posted by FlorianYFL View Post
    pai o dezmenbreaza si o trimite pe bucati la aceeasi persoana ca sa nu mai consume benzina
    Mai repede o duceam intreaga decat pe bucati era mai ieftin

    Originally posted by Narcisuc20 View Post
    Incet incet masina va ajunge acolo unde iti propui. Sa te tina buzunarul cat mai mult!
    Ms.Sa fie sanatate nimic mai mult,cum e reclama aia pentru toate celelante exista MasterCard

    Galeria nu a mai plecat nicaieri e in stand by.
    sigpic

    IL 1 3 MIU

    Comment


    • Originally posted by Alex_MIU View Post
      Targhetul e sa "iti dau" un autobuz pe 402m

      ba sa nu uiti si de sofer, ca eu nu am categoria corespunzatoare
      Nu-i bai...

      Comment


      • Gata tratamentuuuu:
        -schimbat semeringuri supape
        -slefuit blana traseele de admisie si evacuare
        -0.5mm luat din ea, rectificate scaunele si supapele pentru a inchide perfect.
        Attached Files
        AG 16 Y M A

        Comment


        • sa pui patura pe ea sa nu raceasca

          Comment


          • Chiulasa e deja spre Slobozia..am avut grija de ea cat a fost la mine, acu sa vedem ce face Miu
            AG 16 Y M A

            Comment


            • Ms Alin eu intrasem pe topic sa pun pozele dar am vaz ca deja le-ai pus tu.Ai uitat sa zici de arcul ala de la supape care era rupt.Mii de multumiri inca odata,sa ne traiesti sunt dator cand ne gasim la BV.
              sigpic

              IL 1 3 MIU

              Comment


              • axa,serpi+evacuare ,chiulasa planata,etc devine un 1.4 dala rau
                ai grija mcd-ule ,alex se anunta un concurent ambitios pe 402m
                tine-o tot asa imi place nespus priectul numai bine
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • Cand o sa dea jos aerul si servo-directia, atunci va fi un adversar pentru MCD, parerea mea.

                  Hai cu chiulasa montata si softul final, sunt curios ce iese din 1.4 full.

                  Bafta multa, ne auzim!
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • Scuzati-mi nestiinta, dar care e diferenta de putere intre un logan cu servo si aer si unul fara? Doar greutatea?
                    sigpic

                    Comment


                    • pai areul si servo directia sunt "invartite" de cureaua de accesorii cand motorul urca in ture
                      urca mai greu un pic fiind ingreunat de pompele de servo si de aer , de aia intre un 1.4 chel si un 1.4 full 1.4 iese castigator si se aplica la ori ce motorizare )



                      da alex dar alex miu am vazut ca asteapta niste ats dtc iar mcd are jante pe 16 destul de grele ........nu se stie ce va fi
                      sigpic
                      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                      Comment


                      • nenorociti astia cu 1.4....))
                        AG 16 Y M A

                        Comment


                        • Originally posted by lau911 View Post
                          axa,serpi+evacuare ,chiulasa planata,etc devine un 1.4 dala rau
                          ai grija mcd-ule ,alex se anunta un concurent ambitios pe 402m
                          tine-o tot asa imi place nespus priectul numai bine
                          Ms frumos.Nu imi fac iluzii ca il voi bate pe MCD in primul rand e ambitia si curiozitatea mea de a vedea cat pot scoate din motorul asta ramanand aspirat si cu toate cele(AC+servo) la care nu voi renunta.

                          Originally posted by aleXpeed View Post
                          Cand o sa dea jos aerul si servo-directia, atunci va fi un adversar pentru MCD, parerea mea.

                          Hai cu chiulasa montata si softul final, sunt curios ce iese din 1.4 full.

                          Bafta multa, ne auzim!
                          Softul va ramane pentru primavara momentan numai dispun de finante.

                          Originally posted by lau911 View Post
                          pai areul si servo directia sunt "invartite" de cureaua de accesorii cand motorul urca in ture
                          urca mai greu un pic fiind ingreunat de pompele de servo si de aer , de aia intre un 1.4 chel si un 1.4 full 1.4 iese castigator si se aplica la ori ce motorizare )



                          da alex dar alex miu am vazut ca asteapta niste ats dtc iar mcd are jante pe 16 destul de grele ........nu se stie ce va fi
                          M-am cam saturat de asteptat dupa ATS-uri asa ca o sa iau OZ ultralegerra 15'.

                          @Alin - Sunt criminali frate
                          sigpic

                          IL 1 3 MIU

                          Comment


                          • tot slab o sa fie pe langa mine )

                            Comment


                            • Astazi am primit chiulasa de la baietii astia de la "AMG".La prima vedere treaba pare facuta bine si cu simt de raspundere sper ca in noaptea ce vine sa montez chiulasa impreuna cu noua galerie de evacuare iar maine o sa va zic primele impresii.

                              P.S dupa ce ca e saracie acum trebuie sa merg numai cu benzina de 100 s-au dus vremurile cand cea mai gustoasa era cea de 95
                              Attached Files
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • Bravo Miu-le........imi place ce vrei sa faci,mult noroc si spor la munca depusa!
                                Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                                -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                                Silent Coat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google