Blue Magic IL 13 MIU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cardasie mare pe astia din provincie. Pam pam!

    Sa le invarti drept, bre!
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • Incercam sa tinem si noi pasul cu voi astia de la capitala.Ms de urare.
      sigpic

      IL 1 3 MIU

      Comment


      • mai ai ceva de vandut de pe la masina? mai vinzi? pe mine mar interesa portbagajul :P

        Comment


        • Nu se mai vinde nimic.Aici e topicul masinii nu anunt de bursa.
          sigpic

          IL 1 3 MIU

          Comment


          • Din lipsa tuturor pieselor pentru 13MIU si vremea nasoala.Azi am facut schimbul de ulei si filtre la 04MIU,am achizitionat discuri Brembo 238mm ventilate,placute TRW si am pregatit(curatat garnituri,gresat etc) fostii etrieri de pe 13MIU pentru ai urca pe 04MIU care momentan are disc de 238mm plin.In weekend sper sa fac si conversia azi deja am inghetat ca un *****.
            Attached Files
            sigpic

            IL 1 3 MIU

            Comment


            • a dat boala franelor marite in voi?
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • Au acelasi diametru meserie :P doar ca astea sunt ventilate.Aveam etrierii astia prin debara p-acolo iar la cealanta trebuia sa ii cumpar discuri+placute noi si daca tot fac un deranj am zis sa vin cu imbunatatirea asta,pentru ai mei sunt de ajuns.
                La tigaia mea i-am schimabat ieri semeringu de la arbore(2 an si aprox 10.000km a rezistat ultimul ) si i-am facut un reglaj la culbutori,unii i-am gasit putin mai slabi decat trebuia altii putin mai stansi,parca merge mai rotund si mai relax motorul acum.

                P.S Cine are o bricheta (completa) eu am rupto de draci pe a mea cand am pus prelungirea de ph2 ca nu imi dadeam seama cum trebuie sa o scot.
                Last edited by Alex_MIU; 8 March 2012, 18:40.
                sigpic

                IL 1 3 MIU

                Comment


                • Nu cred ca alea-s discuri de 238mm. Logan nu prea a avut 238 de fabrica, cel putin nu la noi in tara si nu la versiunile mai dotate.

                  Discuri de 238 s-au pus pe alea cu jante 14"
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • De 238mm sunt nea Dsign,etrierii care au fost pe masina inainte sa ii pun eu p-astia de Van erau de provenienta Renault mai exact de Clio 1.6,parca asa am inteles de la Dan,i-a schimbat el prin 2005 cand a facut modificarile la masina.Sunt putin mai rare discurile astea dar exista,de asta m-am si plimbat pe la vreo 5 magazine azi pana am gasit.Am vazut ca nici voi nu aveti la Daciashop.
                    sigpic

                    IL 1 3 MIU

                    Comment


                    • Pai nu, ca 238 ventilate sunt doar pe unele Clio
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • De unde veneai mai devreme?

                        Ne-am intersectat la iesire din Sf. Gheorghe te-am claxonat...
                        sigpic

                        Comment


                        • A fost in plimbari azi...
                          Nu-i bai...

                          Comment


                          • Originally posted by katalin_89 View Post
                            De unde veneai mai devreme?

                            Ne-am intersectat la iesire din Sf. Gheorghe te-am claxonat...
                            Salutare!Direct la tine m-a dus gandul cand am vazut camion care ma claxoneaza,am fost intr-o plimbare pana la Pitesti.

                            Originally posted by FlorianYFL View Post
                            A fost in plimbari azi...
                            :P

                            Cum spuneam mai sus...ieri am fost in plimbare pe la Pitesti sa imi iau mult doritele jante ATS DTC pe care le platisem de aprox 2 luni si inca nu erau in posesia mea.Tot ajunsesem in zona si Pilot era la 2 pasi le-am facut o vizita pentru a fixa mai bine cele 2 finale.Pe langa astea m-am mai pricopsit cu inca un set de Borbet T 7j 15'.Azi am facut si o proba la jantele,totul e ok se pare ca pe fata nu am nevoie de distantiere ramane sa vad cum dau si pe spate.Pun cateva poze de azi si de zilele trecute de cand am schimbat franele la surioara mai mica si activitatea care mai e prin atelier.
                            Attached Files
                            sigpic

                            IL 1 3 MIU

                            Comment


                            • Sa le stapanesti sanatos, chiar mergeam plisctisit si deodata vad un logan mai alfel!
                              sigpic

                              Comment


                              • Vin bine, sa le stapanesti sanatos . Nu vrei sa te scap de evacuarea de pe 04?
                                Nu-i bai...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google