My B-74-HDZ [Castigator Campionat Cel Mai Tare Sistem Audio Editia 2010/2011/2012]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bravo Canto, ai un sub tare de tot care sincer mi`a cam dat palpitatii azi cand am vazut cum se zdruncinau geamurile SDP`ului si mai ales parbrizul
    maine facem neaparat si un filmulet pentru convingerea publicului
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by cristi_timidu View Post
      parerea mea este ca ar trebui sa te hotarasti pe ce varianta vrei sa mergi SQ sau SPL. asta trebuie sa hotarasti prima data.
      ex: capitol hu se vede ca aceste playere au valenta de SQ din cate am citit personal nu le-am ascultat, pe cand la difurile pe cale le ai sau pe care vrei sa le achizitionezi nu au nici o tangenta cu SQ.
      intre un player de SQ si cu difuri de SPL nu va iesi un rezultat prea bun. cei din gama de spl nu investesc prea mult in player, ma refer cum o fac cei de la sq.
      la sq se ajunge si la procesoare de sunet.
      pe care cale dorestisa urmezi?
      bafta
      Fara suparare - cu toate ca eu nu ma pricep extrem de mult la car audio - la audio in mare am cateva cunostinte - cum a avea un player cu mai multe setari cu reglaje pe frecvente - samd ... poate sa fie mai prost decat unu care ai doar bass si treble - pentru orice ... aplicatie(fie spl fie sq...)?
      Intr-adevar ar fi o chestie sa ma hotarasc pe ce sa ma bazez - insa deocamdata o sa ma bazez pe o statie pe 4 canale Soundstream PCX4.540 si cele 2 dif-uri recomandate de Deluxe... insa pe langa astea vor veni si 2 izolari cat mai e vreme de asa ceva pentru usi fata si polita .. iar din primavara urmeaza si restul interiorul (aripi, restul de usi, podea samd...)
      Last edited by Canto; 11 September 2010, 22:52.
      B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

      Comment


      • pe ce frecventa ai reusit performanta de 133db ?

        mult succes in continuare cu tot ce inseamna planuri pt masinuta .
        si felicitari
        sigpic

        Comment


        • nu ma supar. eu am spus ca un player cu tot felul de setari este sa zicem nepotrivit intr-o aplicatie spl fata cea de sq unde este obligatoriu existenta lui, nu ca ar fi mai prost.
          de exemplu cu ce te ajuta 9887r pe care ti-l doresti fata de ceea ce ai acum in concursul de ieri? ... care din cate imi dau seama a fost de spl si sincer daca era si unul de sq cu siguranta eram prezent.
          bafta in continuare

          Comment


          • @pigoo - incinta e acordata undeva la 35 Hz(in caz ca te referi si la asta) si fiecare masina a avut propria melodie lucru ce m-a cam socat... din pacate nu stiu exact melodia sau frecventa deoarece eu ma asteptam sa ofere ei o melodie anume ... si pe ultima 100 de m am facut rost de un cd prin amabilitatea gz team - de la care si am luat sub-ul (cand mi l-am cumparat) deci...

            @cristi
            117 ri sau 9887r au egalizator parametric(7 benzi) pe langa alte "minunatii" lucru care te poate ajuta sa scoti dintr-o parte a melodiei exact frecventa care trebuie (care se pupa cel mai bine cu difuzorul de bass). Poti din parametrii sa scoti cat mai mult si din difuzorul de bass nu numai din difuzoare. Intr-adevar intr-un concurs nu stai 3 ore sa faci incercari - insa pentru o masina cu care fac cel putin 30 de km zilnic si in care imi petrec minim 4-5 ore pe zi iar weekend-ul undeva la 8 ore ... pot face ca la volum mic sa imi scot bass-ul in evidenta exact cat imi trebuie mie, sau cateva preset-uri "on the fly" care ma pot ajuta la un concurs.
            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

            Comment


            • intradevar, atunci putere de cumpararer sa ai )))

              Comment


              • Dabia ne-am tinut dupa tine, nu aveai stare cand vroiai sa depasesti pe stanga cand pe dreapta)
                Attached Files

                Comment


                • hihi - nu stiam eu cine naiba se tine dupa mine - ma grabeam ca trebuia sa ajung la nenea dsign sa-mi montez niste chestii suplimentare la iluminarea interioara - urmeaza si pozne cu prima ocazie
                  B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                  Comment


                  • ahaaa, deci esti racer tu asa prin buc )
                    sigpicMy ride

                    Comment


                    • Nu era chiar racer, doar ca nu o lasa din 70-80

                      Comment


                      • Update-uri de iarna ca tot nu am apucat:
                        -incalzire scaune
                        -anvelope fata Dunlop WS 3D fata + Dunlop WS M3 spate

                        Achizitionat pentru spate 2x SPL Dynamics SD-8.1

                        Schimbat cablurile mai potente pentru Subwoofer cu cablu de 35 mm

                        Si doar o poza din pacate... de azi:
                        -pe scurt una bucata galeata sau recipient cu ipsos sau ciment - de la etaj 10 fix in luneta mea - poza de mai jos este in urma drumului pana la sectia de politie - unde luneta nu a mai rezistat pe drum....
                        Attached Files
                        B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                        Comment


                        • tare urat canto , cum o rezolvi ?

                          Comment


                          • Ce rahat...ai gasit cine a aruncat-o ?
                            sigpic
                            "BRABUS" STYLE

                            Comment


                            • cica da - au cercetat politistii si cica s-au efectuat lucrari la terasament - asta e gaura lunetei o suport eu - ca e mai putin decat fransiza - si spre norocul meu din cate am vazut - se ia usor acel material - si nu lasa pete sau zgarieturi pe vopsea.
                              Oricum am depus plangere la politie si s-a demarat cercetarea - mai ales ca nu e doar masina mea - mai este inca un logan si o solenza - doar ca ei avut daune mai ... usurele cum ar fi:
                              -logan parbriz ciobit si solenza doar colorata cu ipsos d-ala

                              Masina o rezolv rapid cu ajutorul lu sdp si dada
                              Last edited by Canto; 2 November 2010, 23:48.
                              B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                              Comment


                              • O sa cerceteze aia fix ca-n Romania..adica..."Aveti CASCO...daca da...ancheta e inchisa"..vinovatul are liber la aruncat galeti...un rahat
                                sigpic
                                "BRABUS" STYLE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google