My B-74-HDZ [Castigator Campionat Cel Mai Tare Sistem Audio Editia 2010/2011/2012]

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Io zic ca e cam gata cu investitiile majore.
    Are de investit acum in insonorizare, pentru ca sufera la capitolul medii ...
    Are de investit in niste tweetere adevarate.
    Si evident ajustarile de rigoare, borne, baterie, cabluri etc.
    sigpicMy ride

    Comment


    • Din pacate acest capitol s-a incheiat putin cam prea devreme .
      Vineri seara pe la ora 17:00 in drum spre una dintre cele mai frumoase intalniri regionale - HDZ-ul a facut ... intr-un cuvant poc(curba-> derapaj -> cazut in sant de vreo 2-3 m... poate mai mult nu mai stiu ... end of story - totul la viteza de 30-40 km/h)
      Contra: masina e dauna (maine merg cu dosarul)
      -fierul nu se mai poate repara dar sper sa se poata inlocui( cu o alta masina)
      Pro: - in afara de cateva contuzii nu am patit nimic
      - muzica de pe masina e safe in proporite de 99% - am reusit sa salvez aproape totul( pe aceasta cale le multumesc tuturor care m-au ajutat in acest week-end dar in special lui 'dada, SDP, Mario, VRN si bogdanel)

      Mentionez ca loganul a rezistat foarte bine la loviturile incasate(habitaclu intreg, motor - compartiment perfect ... doar baia sparta, in rest toata tabla franjuri) si sper ca intr-un timp cat mai scurt ca acest mic phoenix sa revina(ph2)
      Attached Files
      Last edited by Canto; 6 March 2011, 23:14.
      B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

      Comment


      • nasol rau de tot, imi par foarte rau ! ... bine ca ai scapt tu fara probleme, asta conteaza
        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

        Comment


        • Imi pare rau Canto pentru incident...cand l-am auzit pe Alex_MIU: canto sa rasturnat cu masina pe serpentine sincer mi-a stat inima in loc. E bine ca tu esti OK si nu ai patit nimic grav.
          Fierul se repara...sau in cazul tau se inlocuieste.

          Bafta si sa te vedem cat mai repede cu alt golan in dotare

          Comment


          • Tu sa fi sanatos Canto.
            Sper sa se rezolve cat mai repede cu despagubirea, respectiv cu achizitionarea altei masini
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • imi pare rau pt masina ,am vazut-o in ce stare era,e bine ca ai scapat intreg din toata povestea aia e cel mai important
              ala cu ned 4 sped ... sigpic

              Comment


              • Imi pare rau sa aud asta,ma bucur ca ai scapat cu bine,dar cum aireusit drace??Ca vad ca ai cauciucuri de iarna.Insanatosire grabnica pentru micile contuzi.....
                sigpic

                Comment


                • si mie imi pare sincer rau, dar bine ca nu ai patit tu nimic, fierul se recupereaza, ca din cate imi dau seama ai casco , sanatate!!!
                  sigpic

                  Comment


                  • cum?:-O la 40 km/h?unde s-a intamplat?ce serpentine?doamne fereste de asa ceva!bine ca nu ai patit nimic grav:|
                    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                    Comment


                    • Intre paraul rece si rasnov pe serpentine. Am reusit sa o duc lateral undeva la vreo 10 m din cauza unei bucati de mazga+pamant/nisip+frig+ diferenta de nivel de curba(curba cu grad mare de adancime si fara panta de traiectorie).

                      Un edit: ca sa se stie - masina nu va fi dezmembrata pana nu rezolv cu Casco(nu vreau sa exista nicio chichita ca sa termin cat mai repede). In momentul in care voi avea partea cu Casco realizata voi incerca vanzarea daunei cu totul la un pret derizoriu(parerea mea ). In caz ca nu reusesc acest lucru - de abia atunci voi posta pe forum lista cu preturi ce si cum se da samd. Pana atunci orice request-uri de schimburi, dezmembrai samd ... vor fi ignorate.
                      Last edited by Canto; 6 March 2011, 23:30.
                      B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                      Comment


                      • Canto, bine ca ai scapat cu bine din asta. Fieru e fier, tu sa ai grija de tine sa nu fi marcat de ce s-a intamplat. Bafta in rezolvarea problemelor ulterioare acestui accident si sanatate multa!

                        Sa speram ca asta va trage un semn de alarma soferilor, cu viteza, fara viteza, cu cauciucuri, fara cauciucuri drumurile noastre sunt perverse.
                        Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

                        Comment


                        • Imi pare rau de ceea ce ai patit, bine ca ai scapat cu bine din accident, masina clar e dauna sau se poate repara cu o suma foarte mare de bani. Intr-un fel e bine ca era caroseria standard iar ceea ce ti-ai facut la interior a cam scapat de accident.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • si mie imi pare rau Canto, dar imbucurator este faptul ca tu nu ai patit nimic, omul se repara mai greu decit fierul....

                            Comment


                            • Canto stai linistit ca se rezolva important este ca tu esti ok si nu ai patit nimic serios.

                              Sper cat mai curand sa vedem o masina noua si mai frumoasa.
                              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google