Golan "BRABUS" Ilfovean : Castigator Best Logan Club Car 2011 si Level 3 2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cos_min_i View Post
    singura doar piesa asta pentru short shifter nu merge ...asa ca mai trebuie 2 componente ..daca nici de data asta nu am nimerit ma las pagubas
    ai facut o ciorba,chiar si pozitia este alta

    Originally posted by Narcisuc20 View Post
    Interesant fierbe lumea pe aici dar din cate imi amintesc eu parca avea short-shifter sau ma insel?
    Originally posted by nicu_rcn View Post
    parca si eu imi aduc aminte ca avea, dar a zis ca e foarte aproape cand un coleg a presupus a fi short-shifter
    Am short shifter,dar piesa aceasta imbunatateste toata mecanica schimbatorului de viteze
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • e tu stii mai bine ... ce vrei sa faci ...

      Comment


      • sa ti-l bagi in........schimbator )
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • Hai sa lamurim
          Bucsa reduce din jocurile schimbatorului de viteze.
          Nu este inca montata,pentru ca trebuie lustruita sa intre usor si facuta o crestatura sa o pot baga in locas
          Attached Files
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • Sper sa iasa bn masina felicitari!!!!
            Vand piesa auto logan originale si aftermarket

            Comment


            • Nea Matheo merge stilat de cand cu caldura aia... Ii incalzeste bine sezutu )

              Comment


              • Originally posted by matheo66c View Post
                Hai sa lamurim
                Bucsa reduce din jocurile schimbatorului de viteze.
                Nu este inca montata,pentru ca trebuie lustruita sa intre usor si facuta o crestatura sa o pot baga in locas
                trebuie sa faci si una care vine ca un capac deasupra. eu am facut ceva de genul...dar homemade cu ce am gasit prin casa. dispare jocul sus jos al schimbatorului

                Comment


                • alessandro,daca bag bucsa asta mai fortat,acolo ramane,garantat nu mai face joc sus-jos.
                  Oricum am notat
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • Sincer am incercat asa ceva si dupa ce nu mai avea joc schimbatorul intra foarte prost in viteze . Eu am bagat o bucata de cauciuc intre acea bucsa si plasticul de la schimbator
                    In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                    sigpic

                    Comment


                    • Nu cred ca il costa mult timp sa incerce, si vede el daca este utila sau nu acea bucsa.
                      Ideea este ca matheoo cauta solutii de optimizare.....daca si reuseste...ne va spune el.
                      real power..... diesel power by

                      Comment


                      • Deci cu bucsa aia nu mai joaca schimbatorul sus-jos sau cum, ca nu inteleg...? Al meu cand e in viteza joaca in toate partile...si nu stiu ce sa-i fac..
                        http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                        Comment


                        • Exact jocul ala stanga/dreapta si inainte/inapoi il diminueaza,pentru jocul sus/jos trebuie facuta o saiba
                          sigpic
                          "BRABUS" STYLE

                          Comment


                          • Mergi cum poti....faci tu, dregi tu, jocuri tu...daca nu eram eu si acum erai sub masina la pau!

                            Poze cu masina cand pui...prin troienele din PTM!

                            Comment


                            • Mergi cum poti....faci tu, dregi tu, jocuri tu...daca nu eram eu si acum erai sub masina la pau!
                              Nu esti in firea ta! Erai tu, ai facut tu, ai dres tu.....

                              Poze spion cu Castigatorul Best Logan Club Car 2011!
                              Attached Files
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by PCH View Post
                                Mergi cum poti....faci tu, dregi tu, jocuri tu...daca nu eram eu si acum erai sub masina la pau!

                                Poze cu masina cand pui...prin troienele din PTM!
                                Ai fost un real ajutor
                                Troiene in PTM?!,glumesti! troiene doar pe la vilele de pe A1

                                Originally posted by Eu4yas View Post
                                Nu esti in firea ta! Erai tu, ai facut tu, ai dres tu.....

                                Poze spion cu Castigatorul Best Logan Club Car 2011!
                                Exact,el miez !!



                                Azi am montat bucsa la schimbator,a mai trebuit luat din ea pe strung inca 1,5mm si facuta o crestatura pe ea, ca deh,socoteala de la piata cu aia de acasa da cu virgula
                                Ca prima impresie:
                                -a disparut jocul stanga/dreapta si inainte/inapoi
                                -schimbi MULT mai precis vitezele
                                -a disparut si jocul sus/jos din simplu motiv ca bucsa fixeaza foarte bine acea piesa de cauciuc.

                                Si am mai dat si tona de sare jos de pe agregat
                                Attached Files
                                sigpic
                                "BRABUS" STYLE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google