Golan "BRABUS" Ilfovean : Castigator Best Logan Club Car 2011 si Level 3 2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by matheo66c View Post
    PDG Logan ph1

    Sa vina PCH cu iarna lui cu tot!!!
    ce facusi nea matheo ? toata vara ai lucrat cu manusi iar acum in miezul iernii o dai cu mainile goale...
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • Originally posted by matheo66c View Post
      PDG Logan ph1

      Sa vina PCH cu iarna lui cu tot!!!
      Asta nu e "suspensie drumuri grele", ci e "suspensie drumuri foarte grele".
      Acum chiar poti sa zici ca "te urci" in masina!
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • ) da-mi voie te rog)
        http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

        Comment


        • ti-ai batut joc de ea...

          firar mama ei de iarna...
          "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

          Comment


          • Nu inteleg de ce asa inalta. Nu era suficient sa o inalti cu arcurile stock?
            Cumpar volan de Duster

            Comment


            • Originally posted by igeorge View Post


              salut.stopul din stanga jos l-ai cumparat asa sau ai pus vreo folie? ca arata bine rau.
              Era dat cu lac rosu special pentru stopuri

              Originally posted by alessandro View Post
              Care este diferenta de inaltime dintre iarna si vara ? Jumatate de metru ?

              Ai facut treaba buna. Sunt curios cum sta pe curbe

              Sent from my GT-B5330 using Forum Runner
              Cine a stat sa masoare!
              Pe curbe sta, daca le abordezi cum trebuie!

              Originally posted by RAZVAN-005 View Post
              ce facusi nea matheo ? toata vara ai lucrat cu manusi iar acum in miezul iernii o dai cu mainile goale...
              Era un prienen care m-a ajutat.
              Coleg de aici de pe forum caruia ii multumesc
              Originally posted by vitriol View Post
              Asta nu e "suspensie drumuri grele", ci e "suspensie drumuri foarte grele".
              Acum chiar poti sa zici ca "te urci" in masina!
              +doua trepte pana sus in masina
              Originally posted by FloNZN View Post
              ) da-mi voie te rog)
              Nu ai voie

              Originally posted by mc_alienu View Post
              ti-ai batut joc de ea...

              firar mama ei de iarna...
              Trebuie sa-si faca treaba

              Originally posted by soboBN View Post
              Nu inteleg de ce asa inalta. Nu era suficient sa o inalti cu arcurile stock?
              Anul trecut cu ea stock am atins cu ea , ca deh, drumarii nostri
              Asa ca am facut stoc++
              Last edited by matheo66c; 8 December 2012, 21:53.
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • nu ma gandesc ca eu am inca suspensia sport si asa vin cu ea acasa... ;))

                functionala sa fie, corect...
                "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                Comment


                • mihaita .....tin s-a multumesc pentru ca:....... acum vecinasuu meu poate s-a ajunga la mine si cand am zapada mare pe stradaaaaaa.......atunci cand eu am pofta s-a beau un paharel de visinata si tu nu poti ajunge nici pretenasii mei
                  stii tu... HZP ;)

                  sigpic

                  Comment


                  • vezi sa nu zgarii pragurile cand te sui in ea ;))

                    Comment


                    • @ Matheoo Pai iarna trecuta cu suspensia stock, nu erai "stock" fiindca masina ta are barile si pragurile prelungite in jos. Eu unul cu masina stock, iarna trecuta cu zapezile care au fost in Bucuresti nu am avut nici un fel de problema. Chiar mi-a fost mila de niste oameni cu Cielo si Opel Astra care ramasesera pe burta suspendati.

                      Sincer nu as fi crezut sa vad Loganuri cu suspensii "suprainaltate". Era moda aia Dacia 1300 (in special Break) care isi montau tampoanele alea de cauciuc sub arcurile de la puntea spate sau mai erau altii cu niste inaltatoare de arcuri, tot pentru puntea spate, facute din 2 discuri si 4 picioruse din fier-beton de 10 sau de 12.

                      Una peste alta, cu Loganul stock, poti pleca la drumuri de mii de km, fara nici un fel de grija... poti trece si de portiunile unde "nu mai exista drum" (sau chiar drum forestier)... sunt lucruri pe care nu poti sa le prevezi cand pleci de acasa la drum. Nu stiu cate berline sunt asa de pregatite de drum (nu vorbim de SUV sau Crossover)

                      Totusi ar trebui sa faci geometria pe fata, ca sa nu prapadesti anvelopele prematur.
                      Last edited by ion_R5; 8 December 2012, 23:32.

                      Comment


                      • decat cu probleme cauzate de nervi mai bine tractor Bine tu Matheo
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • Nenea e prea de tot sincer..acu na asta e o dambla a ta nu ca ramai iarna....io anul trecut am trecut nameti si viscol lcu H&R dapoi stock...daca ai anvelope noi sau bune si esti sofer nu ramai intepenit...cum o ai tu de inalta si nu ai anvelope tot ramai..anvelopa te scoate nu garda...da na cum am mai zis asta e un proiect al tau nu ca sa poti merge..Timpul trece si vine ia la locul ei cum ii place.
                          sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                          Comment


                          • Si eu zic ca e prea inalta. S-o desfaca si s-o mai coboare!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Matheo vorbeste prostii... Eu am trecut iarna cu suspensia de vara, lasata blana.... Sperios tare Matheo asta.

                              @darkside, am un flex indemanatic acasa, il pun la treaba. Chiar acu ma duc sa...
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • baieti aici e vorba de praguri ( costa reparatul lor ) , decat sa le refaci in fiecare primavara si sa le vopsesti.....deci ce e mai costisitor )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google