Golan "BRABUS" Ilfovean : Castigator Best Logan Club Car 2011 si Level 3 2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mc_alienu View Post
    mai ai un pic pana le pui pe toate 200 ... cel putin ...
    incetisor nu te grabi ca iese treaba buna...


    Care 350 leduri?



    PS: Masina lui Dan din Iasi am vazut-o pe viu, arata excelent stopurile, insa sunt niste stopuri "tuning"

    In cazul acesta, ne-am dorit sa pastram forma si design-ul initial al stopului de Logan, iar sistemul de iluminare sa fie complet cu leduri si de asemenea simetrice (adica sa avem lampi de mers inapoi si lampi de ceata pe ambele stopuri)

    Consider ca lucrarea este unica prin metoda de lucru si prin cele descrise mai sus. Nu in ultimul rand, folosim 350 leduri de calitate, al caror cost este impresionant.
    Last edited by dsign; 16 January 2011, 14:46.
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • stau si ma gandesc ce placut o fi sa te chiorasti sa lipesti 350 leduri... oricum dsign nu e la prima abatere... a mai facut pe dacia 1310 din video cassa loco

      Comment


      • Voi ati pus 350 de leduri Nichia?Doamne apara si pazeste!
        sigpic

        Comment


        • Chem arbitru ..GATA )
          Alea tuning nu-mi plac,daca vroiam..demult aveam pe masina ( sunt prea banale )
          Nu am cautat sa fiu primul , doar sa fac ceva diferit..( jos din capul meu cei care atentioneaza ) )

          Ledurile nu sunt toate nichia....dar oricum..pentru "apara si pazeste" da-i repede o fuga la biserica
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • Eu zic ca fiecare ar trebui sa inteleaga ca ori care dintre noi ne facem masinile dupa cum ne place, cum le visam si indiferent daca mai are sau nu mai are cineva un anumit lucru asemanator in cazul asta stopurile, cel mai important lucru este ca proprietarului sa-i placa si sa fie multumit de ce a realizat.
            Bafta si spor la treaba!!!
            sigpicFast&Furious
            Team CSR
            Logan Club CLUJ

            Comment


            • Nu ar fi avut nici un farmec daca si-ar fi cumparat niste stopuri cu leduri gata facute din nu stiu ce magazin sau de pe net ..le monta si gata
              una e sa cumperi cv dupa net sa le montezi sau sa ti le monteze cineva si alta e ce face Matheo si cu altzi baietzi priceputzi carora le place ca piesele sa fie construite de mana lor asta e arta modificatului de masini din perspectiva mea baietzi caraora nu le e frica sa se bage sub masini sau sa se murdareasca pe maini
              respectele mele maestre numia bine

              [QUOTE=lau911;833574]Nu ar fi avut nici un farmec daca si-ar fi cumparat niste stopuri cu leduri gata facute din nu stiu ce magazin sau de pe net ..le monta si gata
              una e sa cumperi cv dupa net sa le montezi sau sa ti le monteze cineva si alta e ce face Matheo si cu alti baieti priceputi carora le place ca piesele sa fie construite de mana lor asta e arta modificatului de masini din perspectiva mea baieti caraora nu le e frica sa se bage sub masini sau sa se murdareasca pe maini
              respectele mele maestre numai bine

              [QUOTE=lau911;833574]Nu ar fi avut nici un farmec daca si-ar fi cumparat niste stopuri cu leduri gata facute din nu stiu ce magazin sau de pe net ..le monta si gata
              una e sa cumperi cv dupa net sa le montezi sau sa ti le monteze cineva si alta e ce face Matheo si cu altzi baietzi priceputzi carora le place ca piesele sa fie construite de mana lor asta e arta modificatului de masini din perspectiva mea baietzi caraora nu le e frica sa se bage sub masini sau sa se murdareasca pe maini
              respectele mele maestre numia bine

              Rog un moderator sa stearga postul scuze
              Last edited by lau911; 16 January 2011, 18:18. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic
              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

              Comment


              • alea tuning sunt prea banale , multi viseaza si la cele stock cu semnal alb , dapai la cele aftermarket.

                Comment


                • Originally posted by Dragman View Post
                  Voi ati pus 350 de leduri Nichia?Doamne apara si pazeste!
                  Nu-s toate Nichia, si inca nu le-am montat pe toate
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by CataFOF View Post
                    alea tuning sunt prea banale , multi viseaza si la cele stock cu semnal alb , dapai la cele aftermarket.
                    ha ha ha ce leai ziso cata....bravo mateo o mai fi avand alti pe leduri dar nu au la fel ..cum vad unii lucrurile identice si ele sunt total diferite.spor la treaba
                    sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Comment


                    • Cam asa o sa arate la final

                      ce de polemici "aicisha" )))
                      Attached Files
                      Last edited by matheo66c; 16 January 2011, 23:23.
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • stopurile astea sunt :
                        Attached Files

                        Comment


                        • mama, abia astept sa vad "produsul finit"!

                          Comment


                          • Misto mestere ai grija cum le combini acolo...Spor la lipealaca iese ce trebe....
                            sigpic

                            Comment


                            • te-au prins astia dupa Google EARTH fara tuning ...
                              Attached Files

                              Comment


                              • nenea mateo, sper sa fie gata pana la regionala din martie
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google