CID ul meu ... [Castigator campionat "Cel mai tare sistem audio"]-2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Insonorizantul va tine piept decibelilor ?Deci nu va mai flamba tabla?
    sigpic

    Comment


    • #47
      .. o precizare .. tabla nu flambeaza din cauza dB .. flambeaza din cauza presiunii datorate miscarii membranei subului !
      am mai folosit astfel de materiale si au dat rezultat ! mai mult bass in masina ... mult mai mult !
      pt masinile combi ... la o aplicare serioasa ... se elimina zgomotele care ajung din portbagaj in habitaclu datorita rularii ...
      in cazul unei aplicari complete ... plafon , podea , usi fata spate .. panou ignifug ... pe langa un "sunet corect" ... aerul conditionat va avea randament mai bun ... caldura la fel ... galagia din exterior se diminueaza etc !

      in consecintza ... materialele insonorizante au multe parti bune in cazul in care se aplica corect !
      LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
      LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
      LOCUL1 143.9dB (nCID)

      Comment


      • #48
        Cine se baga la o insonorizare ?si am cat costa?
        sigpic

        Comment


        • #49
          .. pai insonorizarea am sa mio fac singur ...
          materialele pentru portbagaj o sa ma ajunga in jur de 500 ron ... poate putin mai mult .. poate putin mai putin !

          jalea mare este in interiorul masinii ... fete de usi date jos ... plafon .. scaune scoase ... tapiseria de pe politza ... acolo e greul .. dar ca in orice .. cu rabdare se rezolva tot !!!
          LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
          LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
          LOCUL1 143.9dB (nCID)

          Comment


          • #50
            .. tinand cont ca in acest domeniu ... niciodata nu este deajuns .. mam hotarat ca .. putina mai multa putere ... si o incinta custom ( care sa ocupe spatiu mai organizat in portbagaj ) ) nu ar strica !

            asa ca am vandut tot ... si in asteptarea noilor scule ... am pus lautarii pe bancheta spate ...
            Attached Files
            LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
            LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
            LOCUL1 143.9dB (nCID)

            Comment


            • #51
              adica ai vandut sub-ul de la magnat????...)pai abia il cumparasei )ce iti mai plac schimbarile
              ..noroc..sa auzim de bine..sarbatori fericite
              0.9 tce SL plus

              Comment


              • #52
                daps ... am dat tot pentru ca ... urmatorul pas va fi putin mai costisitor ... si nu miam permis intai sami cumpar cemi doresc .. apoi sa vand ceea ce am avut pe masina !

                sarbatori fericite si tie !
                LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                LOCUL1 143.9dB (nCID)

                Comment


                • #53
                  am facut revizia de 2 ani !

                  cu parere de rau trebuie sa zic ca si apan braila a inceput sa dea buleala !

                  nu am putut da edit ...
                  alte poze ... :
                  Attached Files
                  Last edited by andrei; 4 January 2008, 21:10.
                  LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                  LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                  LOCUL1 143.9dB (nCID)

                  Comment


                  • #54
                    Tradare,tradare...dar sa o stim si noi...acum ai suporti de numere cu Prisma...bonus nu?
                    Ce e cu pata aia pe cutie sau ce e acolo?
                    Spune-ne si noua ce probleme ai avut acolo...luna asta fac si eu revizia...ai stat langa masina tot timpul?
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      apan nu prisma !
                      nu-mi dau seama la care pata te referi !

                      problemele au fost nenumarate si diversificate :
                      - probleme de mentalitate ;
                      - probleme de comunicare ;
                      - nerezolvarea problemelor pe care le-am adus la conostinta ;
                      - modul in care sau rezolvat anumite probleme ;
                      - daune provocate in interiorul serviceului .. etc
                      LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                      LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                      LOCUL1 143.9dB (nCID)

                      Comment


                      • #56
                        Pata asta... incerc sa atasez o poza...dar am parte de asta...

                        vBulletin mesage
                        valeriuciprian, you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

                        Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
                        If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.


                        Ma las pagubas...era vorba de a 5-a poza...
                        Last edited by valeriuciprian; 4 January 2008, 21:47.
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by shokaliptiku View Post
                          apan nu prisma !
                          nu-mi dau seama la care pata te referi !

                          problemele au fost nenumarate si diversificate :
                          - probleme de mentalitate ;
                          - probleme de comunicare ;
                          - nerezolvarea problemelor pe care le-am adus la conostinta ;
                          - modul in care sau rezolvat anumite probleme ;
                          - daune provocate in interiorul serviceului .. etc
                          APAN acum ai descoperit? eu am renuntat de serviciile lor din septembrie, nici n-am apucat atunci sa intru ca deja garantia la partea electrica disparu-se(ALARMA) etc....si cand au vazut ca expira garantia in martie 2008 deja mustaceau si faceau calcule...cand am cerut sa stau langa masina NU SE POATE atunci am zis NICI MASINA NU INTRA FARA MINE si am plecat.. nu se merita
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            .. pana acum nu am avut probleme decat cu serviceul din galati ... in braila am fost de 4 5 ori ( cu masinuta mea sau a firmei ) ... nu am avut niciodata neplaceri !

                            rama de numar schimbata moca (fata spate ) ... si nu e prima data ... am stat langa masina de fiecare data ... ba mai mult am mai stat si la vorba ... de ce asa si nu asa ... !!!
                            probleme au fost doar din partea celor "mai mari" ( mecanic sef sau ce-or fi ) ...

                            azi am fost sunat de la APAN de o domnisoara care m-a intrebat cum sa desfasurat revizia si daca sunt multumit ... i-am zis tot ce-a fost de zis ... ( mi s-a promis ca sa se vor anunta superiorii ... ) .
                            plus ca am trimis cateva mailuri la voceaclientului si treburile au inceput sa se miste .. momentan doar vorbe ... sa vedem cum se rezolva .. oricum nu am de gand sa inchid ochii !!!

                            pe 10 ian am revizia de 30miikm cu o masina a firmei ...

                            ps : cat tine de garantie .. pe toate masinile firmei am alarme instalate ... si nu la ei ... nu am intampinat niciodata probleme de genul pierderii acesteia
                            plus ca ... anul trecut .. domnii deacolo au pus incarcatorul pe bornele bateriei , si-au bagat CD ul cu manele si au stat 2 ore ( timpul reviziei ) si au ascultat manele cu bass ... si cred ca aveau tot dreptul sa strambe din nas .. au strans suruburi bara fata/spate ... scutul caruia ii lipseau 3 suruburi ... deci ...
                            LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                            LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                            LOCUL1 143.9dB (nCID)

                            Comment


                            • #59
                              he he he .. dupa cum ma si asteptam :
                              azi la ora 9 30 am fost sunat de un domn de la apan ... m-au chemat la ei sa vada despre ce daune este vb ... si ce se poate rezolva !

                              zis si facut la 12:30 am fost la ei ... au constatat geamurile care erau stropite de pilitura ( s-a polizat si a sarit pilitura topindu-mi din geam ) ... s-a trecut la scoaterea fetelor de usa ... si la schimbarea geamurilor !

                              de admirat este intentia lor ... dar din pacate un mare MINUS o au "mecanicii" deacolo ... fata de usa s-a scos sprijinindu-se cu piciorul in usa ... s-a incercat montarea geamului spate cu concavitatea in interior ... dupa ce si-au dat seama ca trebe invers ... a fost scos si incercat sa se puna din nou ... si scos si iar ... de 3 4 ori ... chederul care nu a venit la loc cum trebe ... scos si el de cateva ori ...

                              in mare sunt multumit !

                              concluzie ... daca nu sunteti multumiti de felul in care se fac reviziile , pagube in timpul serviceului ... sau orice probleme de genul asta .. apelati cu incredere la vocea clientului .. ca se rezolva tot !
                              LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                              LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                              LOCUL1 143.9dB (nCID)

                              Comment


                              • #60
                                Ce sa mai zic, mecanicii aia n-ar trebui sa mai aiba servici, pai sa nu stii sa pui un geam sau sa desfaci o fata de usa? Lucru pe care oricine cred ca il stie. Pai daca-i pui sa umble prin UCH ce fac? Cheama pe altcineva?
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google