vitriol's car

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Il bagi in praguri.

    Comment


    • Sa nu atace "vopseaua" din praguri acel ulei de cutie .
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Nu, nu, nu. In praguri nu as baga decat Red Line 0W40.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • ajung 3 l

          l-am schimbat si eu de curând la reprezentanta si mi-au mai ramas vreo 150-200ml

          Comment


          • Originally posted by vitriol View Post
            Nu, nu, nu. In praguri nu as baga decat Red Line 0W40. [emoji38]
            Daca-ti mai ramane [emoji2] .


            Originally posted by cristi.... View Post
            ajung 3 l

            l-am schimbat si eu de curând la reprezentanta si mi-au mai ramas vreo 150-200ml
            Pentru ca "meseriasii", din lene, au considerat ca e suficient. Au castigat 5-10 minute. [emoji4]

            Comment


            • Originally posted by vitriol View Post
              Si ce fac cu uleiul daca n-am bicicleta?
              Deschizi un topic la ...vanzari; vorbesc eu cu skayu', sa nu-ti ia bani.
              Last edited by IancuMIC; 3 October 2016, 18:17.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                Daca-ti mai ramane [emoji2] .
                Nu m-ai inteles. Ziceam ca as baga in praguri doar Red Line 0W40, adica n-o sa bag niciodata.

                Nenea Iancu, sa vorbesti sa-mi aprobe si vanzarea la pret de bidon intreg.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Se vede ca esti modelator; numai la...ban, ti-e gandul.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Vitriol, de cat timp bagi 0w40? papa vreun pic?
                    Te intreb ptr ca am vazut ieri in Auchan la 33 RON/L Mobil 1 New Life 0w40 si ma tot bate gandul sa pun si eu ..)
                    Am observat ca nu are omologare RN.....
                    Toata lumea recomanda M1 0w40 si ma km mananca-n...))
                    Poate se ... pe ea de tot...dupa ce ca am cama aia cum o am....)

                    Comment


                    • Nici nu mai stiu se cand bag... De prin 2010, deci, de 50-60k.
                      Motorul meu papa 1-1.5 l/10k. Am pus in timpul asta un schimb de M1 ESP 5W30 si un schimb de Valvoline 5W40 ca sa vad daca imi consuma la fel. Rezultatul a fost pozitiv, deci, nu e de la tipul de ulei. Asa vrea ea...

                      Iese bine la noxe, nu scoate fum, doar ca dispare uleiul de pe joja. Motorul meu se crede VW, ca numai la aia auzi de consumuri de ulei.

                      Daca nu iti consuma cu uleiul actual, garantat n-o sa consume nici cu M1 NL.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Hai cu suta! Si inca pe atat fara probleme!
                        Masinuta arata super pt varsta ei , ai belele cu rugina?
                        Sunt curios, pe viitor ai mai achizitiona dacia?
                        Drumuri bune
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • Am pete de rugina, dar nu le bag in seama. M-am invatat cu ele, ele s-au invatat cu mine si ne toleram reciproc.

                          Daca as mai achizitiona Dacia? La ora actuala as spune ca nu. Poate intr-un viitor putin mai indeparat.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • N-ai mai achizitiona Dacia ca ai una, nu-ti mai trebuie inca una.

                            Comment


                            • E promisa de fo' 3 luni lu' tata, doar ca in timpul asta nu am reusit sa gasesc o masina cel putin la fel de buna tehnic si estetic, cum e asta...

                              Am fost si la Dacia sa cer oferta pentru Logan 0.9 TCe Echipare Plus si ar fi fost 7450 E + rabla. Cand am ajuns acasa cu oferta, sotia mi-a zis sa-mi bag mintile-n cap, ca am deja Logan.
                              Last edited by vitriol; 4 October 2016, 07:58.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Vezi bre sa nu dai in altele, sa plangi ca aceia pe la colturi, ca aoleu volanta cu dubla masa, au clapeta, au egr-ul, au mama, au tata, au rinichiul ...

                                Sa stii ca ma tot uit si eu, si cam rar gasesti masini asa de ieftin si usor de intretinut.
                                Chiar si noua gama Dacia, s-a stricat de tot cu motoare de dimensiunea unei seringi cu turbo.
                                Eu mai achizitionez un 1.6 de Twingo Rs si il pun la conservare. In viitor imi iau un Logan mai nou de 1.2 sa aibe caroseria buna si il fac 1.6 RS, ca pe asta de acum.

                                Sau poate chiar ma convinge vreun 1.2 tCE
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google