vitriol's car

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scuze de off...vreau sa imi cumpar niste anvelope si nu stiu ce sa aleg intre vredestein t tra si dunlop sp sport 01 ...din cate stiu dunlop ai pe masina ce parere ai despre ele( aderenta ,zgomot la rulare) ..multumesc
    In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
    sigpic

    Comment


    • Prima treaba care am remarcat-o a fost ca a disparut zgomotul facut de roti. Eu nu am apucat sa merg prea mult cu Kormoran pt. ca dupa 1000km le-am dat jos dupa ce intr-o curba banala luata cu 60 km/h intre Posada si Sinaia, mi-a fugit de fata. Deci ca sa zic asa, zici ca schimbi masina cand treci de la Kormoran la niste anvelope bune. Cu Dunlop-urile nu am reusit sa pierd aderenta pe viraje sau pe franare, chiar si pe carosabil ud, dar nici nu am dus masina la limita sa imi dau seama pana unde poate rezista. Eu ti le recomand din toate punctele de vedere mai putin pe zapada unde nu mai ai directie sau frana.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Poze calde cu ride-ul meu.
        Attached Files
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • moamaaa ce luceste a fost ceruita ?
          Sa rezolvi problema cu tamburii nenea

          frumoasa!!!
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • E frumoasa si culoarea ruginiu. Trebuie sa-mi fac timp si pentru aia intr-o zi cu soare.
            Si de ceruita, asa e mereu. De doua ori pe an cu ceara pasta si dupa fiecare spalare ceara lichida.
            Last edited by vitriol; 26 April 2009, 22:43.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • NU CALCATI IARBA!!!!!!!!!
              mama, ce luceste......

              Comment


              • Data viitoare o sa-i fac poze doar cand e inorat sau dupa ce apune soarele ca asa nu se intelege nimic.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • frumoase jantele si arata bine combinatia de arcuri sport cu 195/50/15...ti-ai coborat garda numai din anvelope cu 2.3cm
                  chiar imi place ca e simpla
                  "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                  Comment


                  • Cred ca e o neintelegere pe undeva, nu am anvelope 195/50/15 ci dimensiunile stock 185/65/15. Ma bucur ca-ti place.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Salut Cristi. Felicitari pentru masina....

                      O intrebare: Cam cat timp ti-a luat sa pui arcurile pe masina ? Dificultati ai intampinat, ori mici ghidusii pe care ar trebui sa le stiu ? Si eu m-am uitat la tutorialul Maestrului Cristi Streulea si as vrea sa mi le montez singur...
                      Mersi.
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • Timpul de cand am inceput sa caut sculele si pana le-am pus la loc a fost in jur de 3 ore. Dificultati... am avut un imbus dintr-un material foarte prost si m-a tinut 30 de min din treaba pana am cautat pe la vecini. Inainte sa te apuci de treaba vezi daca ai toate sculele sa nu ramai cu masina desfacuta ca iti trebuie cine stie ce. Sfatul meu este sa faci rost si de o presa de arcuri, in tutorial Cristi Streulea nu zice de ea dar la mine a fost nevoie. Ia-ti si vreo 2 prieteni pe langa tine sa-ti tina de urat si sa te ajute la bagat arcul pe amortizor si sa dai jos/sa pui arcurile pe spate. Trebuie sa fie cineva care sa se urce pe capacul de la tamburi ca sa scoti arcurile pe spate. Bafta!
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Cristi iti multumesc si raman dator.

                          Multa bafta in continuare. Felicitari inca odata pentru masina ta.
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • Faina o intretii bine.
                            Cati km ai in prezent?

                            Comment


                            • Putini, 23000.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • CAE in action.
                                Poze facute de Rebe la intanlirea regionala de la Mioveni.
                                Attached Files
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google