TR 03 ZFP - Campioana Pentru Mine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TR 03 ZFP - Campioana Pentru Mine

    Bai fratilor, trebuie sa va spun o poveste. Pe 13 dec. 2006 m-a trezit tata la 8 de dimineata sa mergem sa luam un Logan. Parca mi-a cazut uzina de la Mioveni in cap. "Bah asta chiar nu renunta la Logan si il mai vrea si nou!" ma rog... Am luat masina direct de la Pitesti ca sa nu o omoare "super soferii" de la Dacia pana la Alexandria (ca de acolo sunt). Acum sunt in Bucuresti. Omu' (adica tata) a omorat-o mai rau ca "aia". Cat nu mi-a placut mie si cat m-am ofticat atunci, atat m-am bucurat de ea cand m-am trezit cu un 1.6 mpi (jalnic) pe cap. Acum 1 an am vandut benzinaru' si am primit "cadou" dizelaru' (ca si-a luat tata alta masina). Si avea 80.000 km. Eh, masina asta a carat la viata ei. Mult. Si am ajuns cu ea la 110.000 km si incepe sa traga din ce in ce mai bine. Parca s-a desfundat. Parca au crescut caii. Parca e alta masina si nu stiu de ce. Dar nu ma plang de asta, insa ma plang de altceva: bateria originala a murit dupa cateva luni de la cumparare si mi-au schimbat-o pe garantie. Idiotii de mecanici, insa, nu cred ca au aflat nici azi ca DCI-ul are nevoie de o baterie de 70 de amperi si au pus una de 60, drept pentru care acum stau cu bateria in casa ca sa nu "raceasca". "Meseriasii de la Dacia!". MM. Acum sa va spun de ce sunt asa de incantat de EA: pai in 110.000 km nu am schimbat decat consumabilele obligatorii la revizie (ca am avut garantie 100.000km). Masinuta asta omorata de amandoi, care a carat atat de mult si pe care o tin inca in stare originala (+ cotiera de fabrica) si-a scos fiecare banut in parte si nici nu da semne ca ar vrea sa cedeze desi o exploatez zilnic la maxim. Si are o culoare frumoasa. Bag niste poze ca sa ma simt bine (e aia din stanga). Astept sugestii pentru un mini tunning, asa discret (culori, jante si altele) pentru ca vreau sa o aranjez putin.

    Poate imi spune si mie cineva pls cum pun pozele ca nu ma duce capu' in momentul asta
    Last edited by Zatreanu; 24 January 2010, 23:52. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Bine ai venit! Pune zilele astea si niste poze!
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • #3
      dai acolo la gestiunea atasamentelor cand faci un post nou, dai browse te duci unde ai poza care vrei sa o atasezi o selectezi si dai ok

      Comment


      • #4
        jos unde scrii mesajul dai la "Go Advanced", iar dupa aia cauti "gestiunea atasamentelor" si incarci pozele.
        sigpic

        Comment


        • #5
          si trebuiesc redimensionate daca sunt prea mari.

          Comment


          • #6
            s-o stapanesti si s-o tuneizi sanatos o descriere frumoasa care te face curios! hai cu pozele

            Comment


            • #7
              si eu am gandit la fel ca tine cand am luat loganul, abia luasem permisul, nu mai am avut alta masina si nu imi placea deloc, dar iata ca acum nu pot sa ma mai despart de ea si nu m-a lasat deloc in 4 ani de exploatare, nu am schimbat decat consumabile si sunt fff multumit de LOGAN, + ca mai este si ieftina la intretinere ! ! ! oricum asteptam pozele si apoi poate te ajutam cu niste sugesti ! ! !
              sigpic
              The MVP

              Comment


              • #8
                asa mai rar descriere gasesti pe aici oricum spor la cat mai multi km fara probleme si spor la tunning

                Comment


                • #9
                  asteptam pozele cu masinuta ta,ma bucur ca ai ajuns sa fi mandru de ea...de ce spui ca 1.6 a fost jalnic?te referi la consum?ai avut probleme?

                  Comment


                  • #10
                    bai fratele meu din alta mama, tare de tot descrierea
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by PCH View Post
                      asteptam pozele cu masinuta ta,ma bucur ca ai ajuns sa fi mandru de ea...de ce spui ca 1.6 a fost jalnic?te referi la consum?ai avut probleme?
                      Pai in Bucuresti am ajuns la un consum de 14 l/100 si asta pentru ca vroiam si eu ceva putere. Nu poti sa mergi ca mosii. In rest a fost OK. Dar consumul.....

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Zatreanu View Post
                        Bai fratilor, trebuie sa va spun o poveste. Pe 13 dec. 2006 m-a trezit tata la 8 de dimineata sa mergem sa luam un Logan. Parca mi-a cazut uzina de la Mioveni in cap. "Bah asta chiar nu renunta la Logan si il mai vrea si nou!" ma rog... Am luat masina direct de la Pitesti ca sa nu o omoare "super soferii" de la Dacia pana la Alexandria (ca de acolo sunt). Acum sunt in Bucuresti. Omu' (adica tata) a omorat-o mai rau ca "aia". Cat nu mi-a placut mie si cat m-am ofticat atunci, atat m-am bucurat de ea cand m-am trezit cu un 1.6 mpi (jalnic) pe cap. Acum 1 an am vandut benzinaru' si am primit "cadou" dizelaru' (ca si-a luat tata alta masina). Si avea 80.000 km. Eh, masina asta a carat la viata ei. Mult. Si am ajuns cu ea la 110.000 km si incepe sa traga din ce in ce mai bine. Parca s-a desfundat. Parca au crescut caii. Parca e alta masina si nu stiu de ce. Dar nu ma plang de asta, insa ma plang de altceva: bateria originala a murit dupa cateva luni de la cumparare si mi-au schimbat-o pe garantie. Idiotii de mecanici, insa, nu cred ca au aflat nici azi ca DCI-ul are nevoie de o baterie de 70 de amperi si au pus una de 60, drept pentru care acum stau cu bateria in casa ca sa nu "raceasca". "Meseriasii de la Dacia!". MM. Acum sa va spun de ce sunt asa de incantat de EA: pai in 110.000 km nu am schimbat decat consumabilele obligatorii la revizie (ca am avut garantie 100.000km). Masinuta asta omorata de amandoi, care a carat atat de mult si pe care o tin inca in stare originala (+ cotiera de fabrica) si-a scos fiecare banut in parte si nici nu da semne ca ar vrea sa cedeze desi o exploatez zilnic la maxim. Si are o culoare frumoasa. Bag niste poze ca sa ma simt bine (e aia din stanga). Astept sugestii pentru un mini tunning, asa discret (culori, jante si altele) pentru ca vreau sa o aranjez putin.

                        Poate imi spune si mie cineva pls cum pun pozele ca nu ma duce capu' in momentul asta
                        Gataaaaa. Avem poze. Masina o descoperiti voi!
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Zatreanu,mie imi plac amandoua!Acolo este ISTORIE!Bravo,frumoase poze,frumoase masini!
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #14
                            da ce s-a mai... frumos ...mamae si stra . stra nepoata, numai bine si ne vedem noi
                            stii tu... HZP ;)

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              110.000? Nu-i arata, felicitari si continua sa "tragi" de ea in ture mai mari ca e foarte sanatos, foarte frumoasa si 1100, este a voastra? Ca imbunatatiri, ce sa zic, depinde ce-ti place, tuningul de "show" sau gen "rally-circuit". Ai putea sa incepi cu schimbatul iluminarii din interior. Spor la treaba, s-auzim de bine.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google