My HCB

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut Cosmin,eu personal cred ca ar fi bine sa-l schimbi,cu timpul lichidul pierde din proprietatile lui si poate sa faca probleme,si eu m-am gandit sa-l schimb,dar totusi nu inteleg de ce ai pierdut lichid,poate ai vreo problema?Bafta!

    PS: poate ai uzura mare la placutele de frana si de aia a scazut nivelul!
    Last edited by adil; 24 April 2012, 01:25. Reason: mod

    Comment


    • sincer nu stiu ce sa intamplat,dar cand ma duc la revizia de 110.000km o sa ii schimb si lichidul de frana si atunci o sa vad ce probleme sunt,sper sa nu fie.

      Comment


      • de la un timp imi scartie cand pun frana,cred ca sunt gata,ce ziceti daca pun trw?sunt bune?

        Comment


        • Ferodo Premier FDB 1781

          Comment


          • azi masina mea a primi o modificare care maine va fi gata,ce ziceti o iesit bine pana acuma.
            Attached Files

            Comment


            • Salut Cosmine,foarte bine lucrat,sambata ma apuc si eu de lucru,am cumparat deja o bara de la dezmembrari,astept sa vad cum da cu bara vopsita,cu ce faci finisajul pe exterior?Bafta!

              Comment


              • finisajul il fac azi cu chit de fibra apoi spritchit si sopsea,
                sper sa si luat bara de mcv,eu am luat putin tapa eu am luat bara normala si difera dungile sunt mai late ca cele de mcv,si a trebuit sa mai tai din ele,
                sper ca azi sa termin si voi mai veni cu poze diseara.

                Comment


                • Da pai imagineaza-ti ca aceeasi teapa am luat-o si eu,habar n-aveam ca este diferenta intre bare,dar nu-mi fac probleme,i-mi place la nebunie sa mesteresc,astept poze cu lucrarea terminata!

                  Comment


                  • si finalul lucrari,eu zic ca a iesit bine pentru prima oara.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Salut,a iesit foarte misto,dar cred ca trebuie eliminata si bucata aia de fier din spate sa dea si mai bine!Bafta in continuare!

                      Comment


                      • foarte frumos .. cu ce ai lipit plasticul ala ?? eu vreau sa imi pun plasa da cred ca intai incerc sa il fac asa daca nu reusesc bag plasa
                        http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

                        Comment


                        • adil-la aia ma gandeam si eu,dar aia e sudata de bara de protectie jos si sus,mersi si tie bafta,apropo te-ai apucat de bara?
                          xplood-plasticul ala l-am lipit pe interior cu silicon de plastic si am pus si intaritura tot din plastic iti pun si o poza sa iti dai seama,mersi frumos si tie bafta la lucrare.
                          ieri am spalat masina si pun cateva poze cu ea curata si cu bara finalizata,de luni daca tine timpul cu mine ma apuc sa pun si pragurile laterale.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Nu am reusit sa ma apuc de treaba din motive foarte cunoscute celor casatoriti,dar cat de curand. Poti taia tabla aia cu flexul,nu cred ca are o asa mare importanta acolo,nu stiu dar eu o voi taia,numai bine!

                            Comment


                            • si eu sunt casatorit si stiu bine cu ii,sunt curios cum va iesi cu aia taiata,daca nu are inportanta o sa o tai si eu,bafta.

                              Comment


                              • Ce bine a iesit :-d
                                Prea multii prostii pentru o tara asa mica

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google