My HCB

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 0000000 nu o fost nici noua,cand am luat masina avea 4 km,poate 1.000.000km)))

    Comment


    • Ieri am facut un drum la tara si surpriza si sa depus sarea pe dungile aripii,in principiu am vrut sa renunt la aparatorile de noroi,dar pentru prevenirea rugini o sa le pun din nou,si a doua zi fuga repede la spalatorie
      Attached Files

      Comment


      • Scuze am gresit aparatorile de aripi.

        Comment


        • Pune folie transparenta mai bine pe muchie si 1cm pe laterala
          I changed her oil , she changed my life
          sigpic

          Comment


          • Revin totusi la aparatorile de aripi,pentru ca am avut trei ani si nu am avut pic de rugina,le-am dat jos ca masina a fost vopsita toata.

            Comment


            • Mai bine nu. Am aflat cum o ia rugina pe muchiile alea de la aripi. Daca dai roata spate jos, si te uiti pe conturul muchiei aripii foarte atent, ai sanse sa gasesti acel mastic special fisurat (in timp, si de la pietricelele care sar), apa se infiltreaza si incepe nebunia. Asa am descoperit la mine, si am remediat in secunda 2.
              Mai bine nu te risti, se murdareste..aia e, dar o speli imediat, sarea aia nu are cu ce sa afecteze vopseaua, doar sa nu fie crapata...ceea ce nu cred ca e cazul la tine.
              My turbo lag, give your MPI, a chance

              Comment


              • Mersi de informatie,o sa verific sa vad cum se prezinta,daca e fisurat ii pun din nou mastic nu?

                Comment


                • Da, folosesti mastic auto (pt tablarie), cauti la magazinele astea cu vopsele auto, eu dasta am folosit, pe toata suprafata buzei pasajului...(preventiv).
                  My turbo lag, give your MPI, a chance

                  Comment


                  • Ok,sper sa vad daca tine timpul cu mine dupa anul nou

                    Comment


                    • Decateva zile am observat ca proiectorul din stanga e ridicat in sus,cand sa pun mana pe el juca din toate pozitiile,asa ieri mi-am facut timp si am dat bara jos si surpriza,cum am avut masina in servis cei de acolo mi-ai rup clemele de prindere si or topi plasticele intre ele,pacat ca nu am facut poze la proiector,zici sa mai ai incredere in servisuri
                      Attached Files

                      Comment


                      • Azi am mai facut cate ceva pe la masina,adica am lipit niste folie transparenta pe praguri si doua bucati protectie aripa.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Foarte buna treaba ai facut. Spune-mi si mie exact de la cine ai luat folia pentru prag si la ce dimensiune. Trebuie sa am si eu.!!
                          My turbo lag, give your MPI, a chance

                          Comment


                          • Folia am cumparato de la turturel,dimendiuni folie praguri 218cm x 8 cm x 2 bucati.iar protecti spate 20 cm x 14 cm,apeleaza cu incredere om de cuvant.

                            Comment


                            • Ce nu stiu eu, si astept sa imi zici, folia unde se termina pe prag? Incepe la linia rosie si se termina la linia galbena?
                              Attached Files
                              My turbo lag, give your MPI, a chance

                              Comment


                              • Da asa vine,mai tarziu o sa fac niste poze ca sa vezi cum vine,ok.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google