AB 21 JAN Prestige PH2 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AB 21 JAN Prestige PH2 1.6 16v

    Salut tuturor ! Sunt de ceva vreme pe forum dar postez doar acum deoarece mi-am comandat si eu masina si astept sa vina, insa nu mai am rabdare, zi de zi intru si petrec ore intregi pe forum pentru a vedea ce e nou si a invata cate ceva. Pe data de 28.08 mi-am dat comanda unui Prestige 1.6 16v Blue Electrique si astept ca pe saptamana viitoare sa finalizez dosarul si sa il ridic de la dealer. Cu poze voi reveni de cum ridic masina. Cea mai nasoala treaba este ca prin 25 plec la munca in strainatate si revin doar prin 20 decembrie. Masina o voi pune la pastrare intr-un garaj pana vin deoarece nu are cine merge cu ea, ceva idei de "conservare" am citit dar daca aveti ceva sugestii sunt bine primite. Drumuri bune sa aveti si sper sa revin cu poze cat mai curand
    PS: imi cer scuze daca gresesc ceva dar pana ma invat cu posturile.

  • #2
    Salut, bun venit, sa te bucuri de masina multi kilometri! daca sta in garaj e foarte bine ,o speli sa o lasi curata, dar ai grija cum circuli cu ea cand te intorci in decembrie ca s-ar putea sa fie polei si nu cunosti masina...

    Comment


    • #3
      Mersi la fel colegu! pai sper sa o invat cat mai apuc acuma si sa nu imi faca probleme la iarna, doar are de-a face cu un sofer profesionist ! Ce ma ingrijoreaza e rodajul si cum sa il fac. Am inteles ca e mai bine la drum lung dar sa nu fie fortat, fara bagaje multe si nu la "munte" ?!?! ceva pareri sunt binevenite ...

      Comment


      • #4
        Fa-i rodajul cum scrie la carte, de preferat la un drum lung, faci si tu un drum prin tara si aia e. Oricum motorul se lasa dupa vreo 6000 de kilometri am impresia, daca nu si mai bine.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • #5
          Salut!Felicitari pentru alegerea facuta.Sa ai bafta de masina si drumuri bune.

          Comment


          • #6
            Important e sa nu treci de 3000 rpm primii 1000 de km, da unii zic sa-i faci afara...depinde pe ce drum ,daca mergi pe un drum aglomerat si esti nevoit sa faci depasiri nu stiu cum nu o sa treci de 3000 rpm cand vezi ca masina nu trage in depasire si vine unu din contrasens.Oricum o sa gasesti informatii despre cum sa faci rodajul in manualul de utilizare al masinii, citeste-l sunt destule sfaturi bune acolo.

            Comment


            • #7
              Mersi de sfaturi "regalcobra" (si celorlalti), am sa iau manualul cu mine si pana in decembrie il invat tot. Abia astept sa ma sune sa merg dupa el

              Comment


              • #8
                happy... azi mi-am ridicat masina super multumit de ea pana acum, am si facut 50 km cu ea. Singura treaba nasoala este ca mi-au pus BARUM pe ea, dar sper sa ma tina ! maine mai revin cu un album foto si alte pareri, pana atunci drumuri bune
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  si pe a mea tot barum sunt,nu te speria ,merg bine,sa o stapanesti sanatos
                  si multi km fara evenimente,apropo cat tea ajuns?

                  Comment


                  • #10
                    Arata super masina. Mai ales interioru' !

                    Comment


                    • #11
                      nimic nu se compara cu o masina noua nouta ! felicitari si sa ai parte de ea ! modificari sper ca vor fi

                      sa nu ai parte de incidente !
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • #12
                        frumoasa culoarea ..
                        poate apar si modificari pe parcurs,
                        bafta .

                        Comment


                        • #13
                          va multumesc, la fel si voua !
                          "NT 17 TUT" pai am dat 3000 RON pe vouchere, 2000 RON avans si am mai platit 7000E
                          la modificari m-am gandit dar deocamdata " e criza ", anul asta nu stiu ce apuc sa fac dar ma gandesc la aparatori noroi, aparatori aripi, huse identice cu tapiteria originala, geamuri fumurii, tapitarea usii portbagaj. in rest benzina si sa ma bucur de ea

                          Comment


                          • #14
                            te rog spune mi can ai luat prestige si a venit fara presuri, ca atunci astia de la dacia nu sunt sanatosi...
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Imi place interiorul fff mult.E adevarat , masina noua e ce-a mai buna alegere.Cel mai important e sa o vezi in parcare impecabila, si cel putin 150.000km fara nici macar o minora problema!!Sa te buciri de ea!!
                              Tinc fest !!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google