Dacia Logan B 304 SGM - (Castigator Campionat Cea Mai "tiganita Masina" Editia 2011)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu e nici o problema. Doar eram/is curios daca se poate au ba.
    I don't ride low, I fly high...

    Comment


    • daca asa sta problema ...din cati suntem pe forum aici ... ne-ar opri politia nu cred ca scapa fara amenda mai mult de 10 15 insi... ca fiecare are schimbat ceva... o janta pe 16 ...o toba sport... un catalizator scos... arcuri sport... si altele ...


      oricum SGM a realizat ceva ce nu multi fac sau o pot face... chiar daca au bani... in primul rand trebuie sa te duca mintea... si multa rabdare ... si comentariile de pe alte site-uri si forumuri sunt aberatii... oricine are bani isi ia un ursulet din germania cu 250-300cp... dar alta e sa iei o masina "praf"(parerea unora)... si sa ii dai steroizi... cu mana ta ...

      pentru carcotasi cu bemveuri ... obisnuiti-va sa ii vedeti fata lui SGM in oglinzile lui laterale...
      "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

      Comment


      • Originally posted by mc_alienu View Post
        pentru carcotasi cu bemveuri ... obisnuiti-va sa ii vedeti fata lui SGM in oglinzile lui laterale...
        cred ca ai vrut sa zici.... spatele
        sigpic

        Comment


        • Bre, dar absolut toti aveti frustrari cu BMV-uri.
          Sunt cativa cocalari saracii, care au si ei aere, cum ca ar avea masini "sport".
          Pai voi le dati apa la moara? Voi cu astia vreti sa va bateti? "Glumele" astea de oameni?

          Comment


          • @mc_alienu pai pe bemevistii aia cu motoare sub 2L fara supraalimentare ii bati cu 1.6, si cred ca peste 50% din ei au motoare de genul. Sper ca nu o sa vii sa imi zici ca si 320 are de fapt 19xx cmc.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Pigoo View Post
              cred ca ai vrut sa zici.... spatele
              a vrut sa zica fata proprietarului .

              Frumoasa masina, frumos proiect, bafta in continuare

              Comment


              • A degenerat topicul intr-o discutie despre BMW-uri.

                Un BMW din 90 (intretinut, chiar cu 300.000 km) este net superior unui Logan din 2010 la zero km din toate punctele de vedere ( confort, stabilitate, dinamica, siguranta, fiabilitate, sportivitate, chiar si consum pt unele modele, etc).

                Numai cine a condus toata viata lui Dacie 1310 apoi si-a luat Logan o sa sara sa ma contrazica.

                Eu zic sa lasa la o parte patriotismul si sa fim realisti.

                Comment


                • 300 000 km, e mai bun ca una noua, doar daca au fost schimbate componente importante ce tin de confort/stabilitate/dinamica, etc.

                  Si spun asta in calitate de fost posesor de troace nemtesti, inclusiv o "super" masina 525 TDS, 94 an de fabricatie, care la 350 000 a necesitat o mica interventie: schimbat motorul.
                  Cine mai doreste info despre supercar-ul nemtesc, sa-mi dea PM, ca sa nu poluam topic.

                  Comment


                  • problema e ca noi suntem obisnuiti cu cojile de BMW pe care le vedem zilnic prin oras, masini de 1000 eur maxim cu motoare de 1.6 sau 1.8 , ca mai sus deja ie scumpe ,si din cauza coloratilor care se plimba toata ziua cu ele BMW si Mercedes au ajuns desconsiderate .

                    Originally posted by mc_alienu View Post


                    oricine are bani isi ia un ursulet din germania cu 250-300cp... dar alta e sa iei o masina "praf"(parerea unora)... si sa ii dai steroizi... cu mana ta ...
                    pe pariu ca nu oricine are bani sa-si ia un bmw intretinut ,la caii aia .
                    O coaja poate ,dar nu o masina .Daca ar fi avut oricine , le-ai fi vazut prin oras fara numar .Eu cu motor mai mare de 2.0 rar vad cate una , poate de astea noi .
                    Last edited by Cristi_Xp; 10 December 2010, 14:21. Reason: Automerged Doublepost
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Originally posted by Cezar View Post
                      300 000 km, e mai bun ca una noua, doar daca au fost schimbate componente importante ce tin de confort/stabilitate/dinamica, etc.

                      Si spun asta in calitate de fost posesor de troace nemtesti, inclusiv o "super" masina 525 TDS, 94 an de fabricatie, care la 350 000 a necesitat o mica interventie: schimbat motorul.
                      Cine mai doreste info despre supercar-ul nemtesc, sa-mi dea PM, ca sa nu poluam topic.
                      E30-ul meu din 88 cu 350 mii km mersi in Germania avea absolut toate elementele originale din fabrica (bucse, pivoti, amortizoare,etc) motorul avea compresia care o recomanda producatorul si nu ardea gram de ulei, 100% vopseaua din fabrica, fara urme de rugina. Reviziile la zi facute la BMW. A costat 450E masina.

                      Sunt cazuri si cazuri, nu se poate generaliza. Astept sa vad cum va arata o dacie logan dupa 20 de ani, avand in vedere ca pe cele din 2004-2005 deja le-a prins rugina destul de bine;)

                      Comment


                      • pai si pana la urma tot nu inteleg de ce ai ales o caroserie de logan sa pui un motor vr6 daca tot subestimezi loganul, astept raspuns, multumesc
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • presupun pentru ca e usoara in primul rand si gasesti mai ieftin multe elemente ( suspensie etc )
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • a schimbat si suspensia deci nu este asta un motiv
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • Pe diferite site-uri de specialitate au aparut o serie de articole despre noul proiect de Logan cu motor VR6 de VW, cu diferite informatii mai mult sau mai putin exacte. Echipa Motorsportnews s-a gandit ca cel care ne poate da cele mai bune si exacte informatii este chiar proprietarul masinii Robert SGM fiind totodata si cel care a lucrat la acest … Continue reading Robert SGM primul interviu despre Dacia Logan VR6 – exclusivitate →

                              uite aici un motiv

                              Comment


                              • nu este un raspuns clar imi pare rau astept un raspuns de la domnul robert
                                sa nu se inteleaga altceva eu il admir pentru acest proiect maret toata stima dar pana la urma lui din cate se observa nu prea ii face placere marca dacia logan
                                laureate 1.5l, albastru marin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google