Ag 89 Flv...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pragurile dau foarte bine , dar in nici un caz sa nu gauresti tabla .... singura mea obiectie in legatura cu pragurile astea , e faptul ca nu sunt facute dintr-o singura bucata .... oricum sunt mult mai bune decat cele din fibra ..... Mult succes !

    Comment


    • #47
      morisz25: Multumesc.Fara suruburi pe sub masina nu cred ca stau asa bine prinse.In cartea de montaj scrie de un adeziv special aplicat la imbinarea cu pragul masinii.Buna ideea cu autocolantul dar doar in zona expusa spre jante.Bara de ph2 stiu ca arata bine dar nu o sa montez pentru ca am difuzor de ph 1 si masina o sa fie OEM.
      emilemy:Multumesc de raspuns.Nu ma deranjeaza faptul ca sunt din doua bucati(cred ca le-au facut asa in belgia si din cauza dimensiunilor cutiei) pentru ca se competeaza cu spatiul dintre usi si au o continuare. Pe mine ma supara cele 6 gauri de pe podea si una de pe laterala pragului. Cunosti vreo alternativa sa scap de gauri?
      O sa revin cu niste poze detaliate sa arat unde caut eu alternativa la gauri.
      TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

      Comment


      • #48
        Vorbeste cu SDP-ul...parca el a montat praguri la fel k ale tale si iti poate spune cum. Numa bine.
        Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

        Comment


        • #49
          Multumesc.O sa incerc sa iau legatura cu el
          TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

          Comment


          • #50
            Exact , SDP-ul a montat praguri din acestea si nu a dat gauri , cauta la el si vezi ca l-am intrebat eu cum le-a montat si mi-a raspuns ..... Mult succes !!!!

            Comment


            • #51
              Multumesc emilemy, tocmai acum i-am dat un Pm lui SDP si sper sa ma lamureasca el ce si cum. Tie ti-a raspuns asta cand l-ai intrebat:
              Sunt prinse cu kitul lor ( cu suruburi ) si in partea de sus lipite cu silicon de parbriz.
              In weekend sper sa urc poze cu masina cu ce am mai facut.
              TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

              Comment


              • #52
                Mult succes !

                Comment


                • #53
                  Multumesc. Am discutat cu mai multe persoane si am luat hotararea ca pragurile sa fie montate la (timpul lor) cu kitul lor.Masina a trecut prin doua evenimente rutiere din care au rezultat diverse daune si acum sunt nevoit sa strang piese pana la anul cand masina v-a intra la vopsit.
                  Schimbasem in martie burduful de la planetara stanga-partea dinspre roata si apoi a cedat si celalalt dinspre cutie.Am fost nevoit sa achizitionez si ulei pentru cutie.
                  Atasez poze din primavara de la schimbarea rotilor.
                  Attached Files
                  TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                  Comment


                  • #54
                    Am uitat sa mentionez ca am montat incalzirea in scaune inca din 2011 compusa din doua seturi de rezistente , butoane si carenaje specifice modelului cu reglaj lombar si pe inaltime.
                    Attached Files
                    TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                    Comment


                    • #55
                      A urmat reconditinarea scutului de motor prin curatarea de rugina, indreptare, degresare, strat de grud urmat de vopsire lui in culoarea neagra.
                      Attached Files
                      TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                      Comment


                      • #56
                        Anul 2015 a inceput cu achizitionarea multor piese de exterior, in luna februarie, la 108.000 Km am schimbat ambreiajul cu unul Sachs de care sunt foarte multumit.
                        Am inlocuit radiatorul de AC spart cu unul nou marca Breckner Germany dupa care am incarcat instalatia cu freon.
                        In continuare strangem piese. O zi frumoasa
                        Attached Files
                        TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google