Golanelul meu. AB-89-YES

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Golanelul meu. AB-89-YES

    Buna! Sunt si eu posesorul unui Logan Ambition 1.6 MPI. Pana acum nici nu m-am gandit sa modific ceva la el deci e stock. De curand mi s-au urcat la cap greierasii si as vrea sa incep sa-l modific... deocamdata astept sa treaca bacu si dupaia ma apuc. Momentan am inlocuit muzica din ea si mi-am achizitionat o toba sport Borla pe care inca nu am reusit sa o montez. toate la timpul lor zic eu. Sper sa veniti cu pareri si poate niste sugestii de tunning. merci.
    Attached Files
    Ambition

    http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

  • #2
    parca seamana cu al meu
    spor la treaba
    toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

    Comment


    • #3
      Sa o stapanesti sanatos!
      Vezi ca pozitiile albastre nu sunt tocmai legale.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        salut si bine ai venit pe forum .. vad ca numa 40 de km ne deaspart .. bafta la modificari poate avem ocazia sa ne intalnim odata ...
        Its just a car ...

        Comment


        • #5
          dap sa o folosesti sanatos si bafta la bac pe pozitii sunt becuri albastre?? mie mi se par de-alea care isi modifica culoarea
          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by r3duc View Post
            Buna! Sunt si eu posesorul unui Logan Ambition 1.6 MPI. Pana acum nici nu m-am gandit sa modific ceva la el deci e stock. De curand mi s-au urcat la cap greierasii si as vrea sa incep sa-l modific... deocamdata astept sa treaca bacu si dupaia ma apuc. Momentan am inlocuit muzica din ea si mi-am achizitionat o toba sport Borla pe care inca nu am reusit sa o montez. toate la timpul lor zic eu. Sper sa veniti cu pareri si poate niste sugestii de tunning. merci.
            bine ai venit ....pareri...despre ce sa-i faci....gasesti...asa am zis si eu cand am intrat pe forum.....dar dupa vreo 2 zile de citit prin forum...am gasit destule....banu sa fie ca restu vin instant....multi km fara probleme...
            app frumoasa culoarea...si cum se aud boxele de pe spate vroiam sa imi pun si eu tot blaupunkt...dar am optat in final ptr mtx....bafta
            1.6 mpi cu un strop de redbull
            Respect pentru ca imi pasa

            Comment


            • #7
              andrei pozitile erau albastre dar una s-a ars si le-am pus originalele.

              dorutz pozitile nu-s dealea ce isi schimba culoarea dar sunt albastre:
              Ambition

              http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

              Comment


              • #8
                man, daca esti dispus sa investesti bani in logan, reteta e clasica deja si nu ai cum sa dai gres. Si anume:jante pe 16 sau 17, suspensie mai joasa, daca nu, macar arcuri mai scurte, un kit de spoilere cat mai simplu si cu gust, nu frigidere pe post de bari, folie pe geamuri, un eleron cat mai mic si cam asta ar fi cu exterioru.La int. se pot face mult mai multe: leduri schimbate, schimbarea culorilor interiorului,, pedale, schimbator, etc.
                Bine ca ai revenit la pozitiile originale, pt ca incepusei rau modificatu.
                Numai bine si sa ai grija de ea( revizii la timp si consumabile de calitate)!

                Comment


                • #9
                  da asa am sa fak dar astept sa treaca bacu si apoi incet incet o sa infloreasca o sa postez poze noi dupa ce ii pun pleoapele si toba. pana atunci sa auzim numai de bine. tnks
                  p.s Consumabilele de calitate si revizii doar la reprezentanta pana acum.


                  nu mai cita postul anterior
                  Last edited by crististreulea; 18 February 2008, 15:56.
                  Ambition

                  http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by florin.vlad View Post
                    app frumoasa culoarea...si cum se aud boxele de pe spate vroiam sa imi pun si eu tot blaupunkt...dar am optat in final ptr mtx....bafta
                    boxele se aud bine. si in usi am la fel dar le-am lasat sub protectia originala. Merg bine. Muzica e in jur de 300 euro nu mai mult.

                    A venit timpul sa-mi schimb gumele ce imi recomandati pentru jantele originale?
                    Last edited by crististreulea; 18 February 2008, 15:56.
                    Ambition

                    http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by r3duc View Post
                      andrei pozitile erau albastre dar una s-a ars si le-am pus originalele.
                      Foarte bine. Daca vrei sa le mai schimbi, ia unele albe ca sunt si frumoase si nu sunt nici probleme cu Politia.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        sa ai noroc de noua masina !
                        apropo de gume, pt jantele originale (banuiesc ca-s pe 15") ti-as spune sa iei 185/65R15-masura originala sau 195/60R15, continental, michelin,uniroyal, semperit,good-year, firestone, pirelli, bridgestone...daca vrei totusi ceva mai ieftin dar cat de cat calumea, incearca barum brillantis sau debica
                        poti pune si 195/55R15, dar ale-a ceva mai mici decat originalele, iar 195/65R15 sunt mai mari, arata masina ca un tractor (bine, loganu nici asa nu-i departe)...
                        Last edited by Seba; 18 February 2008, 20:24.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          @andrei Ma rog, cu politia ai belele chiar daca nu te intilnesti cu ei!
                          @r3duc daca vrei ceva albastru,pe fata poti monta niste led-uri de la Xr-Type(sau ceva de genul asta) Led-urile de care vorbesc se ataseaza pe partea din fata a farului si coloreaza doar oglinda farului -nu ma descurc cu atasare poze, postam si eu la My Ride
                          Traiesc in ROMANIA SI ASTA IMI OCUPA TOT TIMPUL !

                          Comment


                          • #14
                            csebalyn cred ca o sa aleg un 185/65 R15 michelin sau good year sa vedem cum stau cu $$$
                            Ambition

                            http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                            Comment


                            • #15
                              o alegere buna. daca o sa ai suficienti bani, atunci michelin, good-year sau conti...nu uita de uniroyal sau pirelli, in principiu uniroyal sunt mai ieftine decat conti, dar la fel de bune...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google