Logan 1.4 Car Audio Suceava

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    am baterie de 75 ah ...si tot nu e bine cu curentul...neaparat o sa vina un deep
    Ms blacired,numai polita e insonorizata ...intai fac incinta pt spl cumpar deep si dupa insonorizez...dupa o sa particip si eu pe la competitii...cred ca o sa ma duc in 145 dB daca fac totul ca la carte ...+ ca loganul nu e masina de spl
    miky: tie poate ti se pare destul de gros .... de la 6mm2 la 50mm2 e ceva nu?
    Last edited by costy_suceava; 3 December 2010, 13:20.

    Comment


    • #17
      Originally posted by costy_suceava View Post
      sa va zic dc este necesar acel big 3 ...din fabrica masina vine cu cu cabluri subtiri de la alternator la baterie (cablu subtire=pierderi mari). si daca ramanea cablul din fabrica ...eu avand cablu awg 0 pe traseul de la ampul de 2000 w incepea sa suga direct din alternator..masina nu a fost gandita pentru un asemenea sistem. 25% am zis aproximativ.
      In plus e bine ca tot traseeul de cablu(alternator baterie amp) sa fie de aceeasi grosime...si cum am awg0 am continuat si la big 3. sper ca ati inteles
      Salut,

      Nu prea comentez pe la myride-uri dar muzica imi place, e interesant ce ai facut tu pentru a scapa instalatia electrica a masinii de un surplus de sarcina insa:
      BIG 3 consta asa cum a zis si Deluxe din 3 componente(tu ai doar 2, sau cel putin pozele sunt la doua):
      -fir pozitiv - alternator - baterie - l-ai facut
      -fir negativ - baterie caroserie - l-ai facut
      -fir negativ - baterie - motor - NU l-ai facut - si asta e important - pentru ca astfel scapi iarasi cablaraia masinii si bateria de probleme.

      In rest bafta in continuare si o izolare cat mai buna a masinii.
      B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

      Comment


      • #18
        al 3 lea nu conteaza asa mult....nu schimba prea multe ...important e alternator + baterie si -baterie cu caroserie masina.

        Comment


        • #19
          Pai toate 3 sunt importante, degeaba ai fir gros de la alternator la baterie daca masa de la alternator trece prin firul original de la motor la caroserie. Ca fapt divers bransamentele de la case se fac cu fir de 6 mm2 si te gandesti ca ai un consum de vreo 5000w intr-o casa, deci eu zic ca e suficient pe cei 97A cat duce alternatorul.

          Comment


          • #20
            Interesanta linia audio, se vede ca esti pasionat de asa ceva, isonorizeaza portbagajul bine ca la subwooferul ce l-ai luat acum...o sa faca tare urat tabla , ai planuri si pt exterior? arcuri, jante , folie , ceva? Spor la modificat !

            Comment


            • #21
              Respect @Miky_48 , dar nu uita faptul ca la casa bransamentul monofazic e la 220V alternativ, iar U x I = P, adica la vreo 23A ai 5000W consum. La masina e alta treaba cu tensiunea continuua de doar 10-14,2V. Pune Costy cablul de 0AWG ca vei avea nevoie de el, daca nu vrei sa schimbi lunar bateria, la consumul care e preconizat de sugativa 'ceala bashtan.
              Last edited by blacired; 3 December 2010, 22:40.

              Comment


              • #22
                bun venit printre noi si la cat mai multe realizari!;)

                Comment


                • #23
                  intai sa termin pe partea audio si dupa cine stie?
                  mai am mult de bagat inca in muzica....insonorizare,baterie deep cycle incinta pt spl(competitie)

                  Comment


                  • #24
                    ai bagat ceva bani in muzica ,bafta la modificari in continuare
                    http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                    Comment


                    • #25
                      multumesc ...lunea viitoare poate revin cu poze cu incinta... nu depinde de mine cat de repede o fac.

                      Comment


                      • #26
                        asa cum am promis :

                        de acum incepe faza plictisitoare :rodajul
                        Attached Files
                        Last edited by 77sky; 6 May 2011, 19:50.

                        Comment


                        • #27
                          Niceee... O sa fie imbracata in material banuiesc. Oricum foarte tare. Sa ne pui un video, audio, sa vedem iti salta masina la basi... )
                          Felicitari pentru achizitie si bafta in continuare!
                          Work is for people who don't have time to play golf

                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            normal ca o sa fie imbracat intr o mocheta ..preferabil neagra
                            dar momentan am nevoie mare de curent

                            Comment


                            • #29
                              la cati hz e acordata incinta?

                              Comment


                              • #30
                                fiind un subwoofer de competitie nu prea coboara si i am dat un ~40 HZ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google