B 860 hmv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O sa arate foarte bine bara. NU am mai vazut modelul asta pana acum.
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • a iesit bine hmv-ule , bv
      vrea sa fie unic
      sigpic

      Comment


      • rugina si tot ce tine de antifonare se vor rezolva dupa ce se voi demonta toata masina, scriam eu undeva intr-un post pe patru tuning ca masina mea nu va semana cu KYS-ul si va fi ceva unic, si incerc sa ma tin de cuvant , sper ca fiecare postare sa vina cu ceva nou

        Comment


        • avand in vedere ca ai varianta dci de 65 cai si nu ai intercooler, e ok.
          tare imi este frica ca dupa finalizare o sa arate ca un zid cu o gaura de aerisire. probabil daca nu scoteai gaurile de la proiectoare. sau macar daca puneai bara mcv si sa pui aceasi grila in gaurile pentru proiectoare.
          de fapt, nu trebuie o bara mcv, se poate face si pe asta.
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • diesel a fost prima masina, acum am un 1.4 "chituit", pai vedem ce o sa iasa la sfarsit...........

            Comment


            • da, tocmai mi-am dat seama ca prima era putin alta culoare
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • Off - Nici KYS-ul si nici PSS-ul nu sunt cele mai tari din punctul meu de vedere, ci doar au ceva aparte pe ele.

                ON- Abea astept sa vad rezultatul final pe care il vei avea si cu siguranta vei rezolva si rugina care taman a inflorit.

                Mult succes in proiect!!
                real power..... diesel power by

                Comment


                • asa face toate , masina asta o fac pentru mine nu pentru vanzare si trebuie sa iasa perfect sau aproape perfect din toate punctele de vedere atat interior, exterior cat si motor

                  Comment


                  • care imi da si mie niste idei pentru praguri ? (am multe idei dar o idee in plus nu strica )

                    Comment


                    • Le vrei clean ?? Rotunde sau in colturi ??

                      Iti zic cand ne vedem ce idee am !
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by hmv86 View Post
                        asa face toate , masina asta o fac pentru mine nu pentru vanzare si trebuie sa iasa perfect sau aproape perfect din toate punctele de vedere atat interior, exterior cat si motor
                        Salutare. Recomand sa vorbesti (si chiar intalnesti la intalnirile LoganClub) cu cei care au facut diferite modificari (KYS, PSS, dsign, FOF, Alex-Miu, etc) si sa vorbesti cu ei - ce au modificat la exterior, interior / motor&/anexe.

                        Unii am vazut ca le-au modificat si dupa ceva timp au renuntat la modificari - au demontat si vandut componente sau au refacut total masina cu alte modificari.

                        Cel mai bine e sa vezi ce au facut oamenii respectivi, ca sa scutesti timp si bani.

                        De asemenea e bine sa vezi cateva kituri optice (gen pilot, etc - care se fabrica industrial sau semi-industrial) --- fiindca arata totusi altfel decat fibra de sticla modelata in garaj de amatori cu mai multa sau mai putina experienta.

                        Recomandarea personala e sa mergi pe ceva mai "clasic" - decat ceva extravagant, care peste 5 luni nu-ti mai place si vrei sa schimbi.

                        Comment


                        • Nu are ce sa caute kitul de la Pilot sau altceva pe aceasta masina ....
                          P.S. Ms pentru prioritate azi in aparatori.......(am traversat odata cu fata aceea careia i-ai facut semn sa traverseze)
                          sigpicAjuta-ma si trimite sms la 1815(tarif normal) cu textul "CLK"

                          Comment


                          • Eu am spus sa vada kituri facute mai ingrijit, nu altceva. (Apropos, ce are aceasta masina super-deosebit, de nu ar merge chiar si praguri Pilot?)

                            Comment


                            • Daca si cele de la pilot mai sunt ingrijit lucrate..inseamna ca nu le-ai vazut mai atent sau nu ai bagat de seama.In schimb la evacuari sunt tari
                              Bafta cu masina.
                              AG 16 Y M A

                              Comment


                              • Eu vorbeam de tot kitul nu doar de praguri.....
                                Nu stiu daca are ceva deosebit sau nu, important este sa-i placa proprietarului nu noua............
                                SCZ de offtopic......
                                sigpicAjuta-ma si trimite sms la 1815(tarif normal) cu textul "CLK"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google