B 860 hmv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B 860 hmv

    pun si eu cateva poze cu amanta mea, vreau pareri, impresii, sugestii

    ca imbunatatirii are schimbat spoilerul cu unul de MCV

    cauciucuri Michelin gama de vara :P

    presuri noi fata )

    bec leduri pe marsalier

    smd-uri in plafoniera, nush ce are ca nu se aprinde cand se deschide usa

    zgomot in portbagaj, producator necunoscut )

    boxe originale dacia fata, pe spate Well cred , va uitati la poze

    tweteree pe usile din spate luate de pe un bmw seria 3 din 2002

    manere crom si initialele numelui pe fiecare usa din fata(nici sa nu va ganditi

    ca nu le dau jos arata f. bine cand e curata)

    pleoape pe faruri ca toata lumea

    la motor nimic deocamdata decat revizia completa




    are in plan vopsirea capotei, plafonului si usii portbagaj in culoarea gri plus dungiile aferente ca si acum de la cap la coada si spoilerul alb cu grila lasata neagra sau gri

    sa vedem pareri
    Attached Files
    307
    E masina pe drumul cel bun ?
    49.51%
    152
    Pune suflet in ceea ce face ?
    29.97%
    92
    Va plac optiunile alese pana acum ?
    13.68%
    42
    Cat de repede va ajunge la urmatorul concurs ?
    6.84%
    21

  • #2
    Primul lucru usor si de efect ar fi sa ii pui oglinzi de mcv.Bafta.
    sigpicPasionat de MCV si natura

    Comment


    • #3
      Pareri.Si mie imi plac dungile(am si pe masina) , dar incearca si tu alt model.Probabil ca o sa auzi multe pareri de genu "oare dungile se continua si sub masina".

      In rest toate cele bune si multi km fara incidente.

      P.s. ia vezi poate te inspiri de aici , sau iti comanzi un set de dungi LOGAN CUP (e undeva in jurul a 100ron)
      Attached Files
      Fara Semnatura.

      Comment


      • #4
        Sa-i faci botul alb cum e toata masina ca va arata mult mai bine. Eu as da jos si initialele..

        Mi se pare mie sau ai puntea spate stramba? In toate pozele nu-mi place cum sta roata stanga spate, sper sa mi se para mie.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • #5
          De ce e in 3 culori? De fapt, de ce e capota gri?
          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by aleXpeed View Post
            Sa-i faci botul alb cum e toata masina ca va arata mult mai bine. Eu as da jos si initialele..

            Mi se pare mie sau ai puntea spate stramba? In toate pozele nu-mi place cum sta roata stanga spate, sper sa mi se para mie.
            pai e stramba ca asa am luat-o , era mai stramba de atat dar i-am pus eu niste distantiere intre tambur si punte sa stea aproape de 90 de grade , dar in schimb imi sta volanu stramb spre stanga

            Originally posted by iamagi View Post
            De ce e in 3 culori? De fapt, de ce e capota gri?
            a uitat unu ce inseamna sa dai prioritate si restu iti imaginezi tu, am schimbat spoileru , capota si radiatoru, iar lonjeroanele le-am indreptat
            Last edited by hmv86; 30 January 2011, 15:29. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              spor la "ciuning". am avut si eu probleme cu zgomotul necunoscut din portbagaj, in sensul ca nu era fixat ca lumea un aerisitor (sau cum s-o numi) de pe lateral (cel din spatele capitonajului).
              Stock is boring...
              My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

              Comment


              • #8
                Mie imi plac jentile albe la toate 3 masini.Cred ca ar da bine pe o masina alba.
                sigpicPasionat de MCV si natura

                Comment


                • #9
                  as face eu multe, as pune oglinzi de mcv electrice si incalzite, as schimba discurile cu unele aerisite , etrierii , gentiile toba si multe altele dar stau prost cu banii pentru ca lucreaza numai sotia

                  apropo stau cu distributia noua in portbagaj din martie dar cand ia venit sorocu sa o schimb nu am bani sa o schimb, ma poate ajuta cineva cu asta dau o lacrima lu ovidiu )

                  Originally posted by mihai.85 View Post
                  spor la "ciuning". am avut si eu probleme cu zgomotul necunoscut din portbagaj, in sensul ca nu era fixat ca lumea un aerisitor (sau cum s-o numi) de pe lateral (cel din spatele capitonajului).
                  la ''zgomot'' ma refeream la muzica din portbagaj, legat de greierasi am si eu ceva si nush de unde e, se aude de undeva dintre scaune dar cred ca e sub masina, doar la relantii ii apuca misunatu
                  Last edited by hmv86; 30 January 2011, 15:38. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    Pentru distributie trebuie ceva scule dedicate si cine si le ia vrea sa si le amortizeze.Cauta pe forum ca sunt ceva baieti ce lucreaza bine si ieftin.Eu mai am de asteptat si inca nu am cautat.Daca gasesti da de veste ca e bine de stiut
                    sigpicPasionat de MCV si natura

                    Comment


                    • #11
                      da puntea spate stie careva se poate repara sau trebuie sa o schimb cu totu? vazuse-m undeva pe la 200 de lei una

                      Comment


                      • #12
                        Bine ai venit ,ar arata mai bine sa-i vopsesti spoilerul in alb si sa lasi grila tot neagra cum ai zis si tu si capota ,plafonul si portbagajul arata cel mai bine in culoarea negru,da foarte bine cu albu,dar fiecare cu gusturile lui
                        http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                        Comment


                        • #13
                          pai am luat capota de la dezmembrari si mi sa parut ca arata bn asa, plafonul vreau sa il vopsesc ca a avut aripioara specifica bmw si nu mi-a placut, am dat-o jos si a ramas urma de l ea, cat despre portbagaj nush care unde si dc dar dupa anu nou am gasit cateva infundaturi pe ea si tre sa o fac si pe asta

                          Comment


                          • #14
                            Puntea spate daca e deformata se schimba,nu mai se poate trage perfect si muncesti degeaba.Daca e doar 200 eu zic ca merita dar totusi e prea ieftin.
                            sigpicPasionat de MCV si natura

                            Comment


                            • #15
                              ca prima actiunde de incepere de ''ciunarit'' la ce crede-ti ca ar trebui sa umblu prima data

                              1. motor
                              2. siguranta masini( franse si toata treaba)
                              3. interior/exterior

                              ma gandeam sa incep intai cu interioru(costa mai putin) sa schimb luminile in bord+tot ce reprezinta lumini inclusiv vazuse-m intr-un thread ca pusese unu o banda de smd in maciulia schimbatorului , se vedea mortal

                              imi da cineva sugestii pt bord si cateva preturi va rog

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google