B 860 hmv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu cumva sunt de tiguan ?
    o sa iasa frumoase tare
    Attached Files
    Last edited by ioniy; 18 November 2014, 20:25.

    Comment


    • Esti tare nenea ! Hai sa vad produsul final. Ca tare bine arata !
      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

      Comment


      • Vând Dacia Logan an 2005 1,4 mpi ( facelift ) preț 3800 € negociabil.......... in limita bunului simt

        Masina am cumparat-o cea mai cheala varianta si i-am adus următoarele îmbunătățiri si modificari .......

        - servodirecție
        - geamuri electrice fata/spate
        - oglinzi electrice prestige
        - alarma
        - planșă de bord cu airbag pasager
        - schimbat frane fata , discuri si etrieri de Logan Van
        - schimbat frane spate , discuri si etrieri de Renault 19
        - planetare dci euro 3 ( planetare fara moarte ) cu butuci si rulmenți noi
        - montat 80% din aerul condiționat ( mai necesita radiatoarele ,suportul de accesorii si instalația electrica )
        - schimbat scaunele cu scaune de Opel Corsa D ( scaun șofer reglabil pe înălțime )
        - volan piele Renault Megane 3 cu comenzi
        - short shifter
        - soft Dimsport 82 cp
        - schimbata toată iluminarea din mașină ( roșu/albastru )
        - deschidere portbagaj si capota fata electrică de la buton
        - fete de uși de Logan Van pe fata
        - vopsit tot interiorul negru
        - antifonata toată mașină interior cu vopsea cauciucata si pâslă fononim
        - faruri cu lupe Morimoto 2,5"
        - RGB cu telecomanda
        - poziții america , proiectoare cu becuri galbene de VW Golf 6
        - spălători faruri VW Passat CC
        - trapa electrica 2 poziții
        - DVD 2 DIN Pioneer AVH-P3100
        - statie audio pentru amplificare boxe cu 2 rânduri de RCA- uri
        - folie fata/spate cu autorizație RAR
        - bad boy look si grila clean, portbagaj clean
        - reglabila Ta-Technix
        - toba sport Carub ( o dau si pe cea stock odata cu masina )
        - jante aliaj Schmidt Spaceline 17" 8,5 J ,ET 35 si 25 vopsite in alb cu 3 nuanțe de perla ( albastru,violet si verde) si o perla praf roșie
        - anvelope fata Toyo Proxyes si spate Nankang NS 20 205/40/17 rulate 5000 km ( preț achiziție 1200 lei )

        se mai da pe lângă mașină următoarele

        - jante Exip 16 " 7,5 J cu anvelope iarna aproape noi 195 /45/16 vopsite in vișiniu
        - suspensie stock ,arcuri si amortizoare cumpărate noi toamna trecuta
        - rezerva janta tabla cu anvelopa noua Continental
        - bielete direcție si bielete bara stabilizatoare ( toate noi )

        am schimbat de nici o săptămână capetele de bara ,bieletele direcție, bucsi bara stabilizatoare ,bielete bara stabilizatoare,bascule si revizia( ulei si filtre )
        singura investiție pe care o mai necesita masina e plafonul de interior ( pur si simplu nu mai am timp sa il fac )

        daca mi-a mai scăpat ceva revin cu informații

        Masina are taxa dar pentru cumpărător nu va si o problema asta ,deoarece poate merge pe numele meu in continuare , eu ii dau toate actele inclusiv fiscalul si restul il privește

        Pot fi contactat la nr de telefon 0729024311

        Poze nu cred ca mai are rost sa pun pentru ca toata lumea cunoaste masina

        Comment


        • 1. Poze ARE rost sa pui. In special cu starea actuala a masinii.
          2. Deschide topic la Bursa!
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Cred ca e plin threadul de poze , da ma rog pun inca odata poze , si nu vreau sa o pun la bursa ca nu.ma poate obliga nimeni sa fac asta , toata lumea cinoaste masina si stie ce vand , si ce stare actuala sa mai scriu la ea cand am pus poze recent cu ea......
            Attached Files

            Comment


            • Cine este "toata lumea"? Ca sa inteleg si eu.
              In al doilea rand, cine cauta sa cumpere o masina de pe un forum, va cauta la sectiunea aferenta, recte Bursa. N-o sa ia nimeni la rasfoit n-spe mii de topicuri ca sa vada daca nu cumva, cineva, isi vinde Loganul.
              Ca nu vrei tu s-o pui, e treaba ta. Dar nici aici n-o sa-ti permit sa dai "up"-uri pentru vanzarea masinii. Te supui regulamentului, altfel vei fi nevoit sa accepti rigorile lui.

              Te rog sa nu-mi mai vorbesti de sus, pentru ca nici eu nu am facut-o, doar am incercat sa te sfatuiesc ceva. Pastreaza-ti "aerele" pentru suspensie!
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Pt cei care vor sa faca "smecheria" cu lipsa transcrierii:
                - din momentul in care masina este declarata la fisc, daca aveti RCA pe numele fostului proprietar, NU MAI ESTE VALABILA! (pt ca evident, este alt proprietar - iar firma de asigurari va refuza orice tip de despagubire, mai putin in termen de 30 zile de data inscrierii noului proprietar.)
                - daca va prinde Garcea, va ia talonul si va da amenda (isi va da seama ca nu ati transcris masina pentru ca va veti lua RCA in VEDEREA inscrierii!)

                Deci, daca vreti sa faceti o hotie:
                - faceti contract de vanzare - cumparare
                - nu-l declarati nicaieri (gentelmen's agreement) - proprietarul ramane cu impozitul si toate amenzile, pe care noul proprietar le va achita.
                Insa, daca ii ia talonul, surpriza: proprietarul din acte trebuie sa-l ridice, sau sa-i ofere procura notariala. Frecus, oricum.

                Pt initiator: fa coane un anunt la bursa, ca n-ai 2 neuroni in plus! (ba chiar te-as ruga sa mai dai pe la orele de gramatica din scoala primara, ca ai tras chiulul zdravan!)
                Last edited by Cezar; 26 November 2014, 15:05.

                Comment


                • Nu am nevoie de un anunt la bursa pentru a vinde masina,nu o sa dau up pe pagina pentru simplu fapt ca am scris clar si raspicat ce are si ce nu are masina

                  In al doilea rand Niki cine ti-a vorbit tie cu nasu pe sus , vad ca unii cand devin moderatori fac legea dupa cum li se scoala lor , eu cred ca sunt unul dintre membrii cu cel mai bun simt de pe forum si nu am ofensat pe nimeni cu nimic pana acum

                  Din partea mea poti sa stergi postul daca doresti sa nu mai existe alte discutii , subliniez ca ,subiectul e incheiat si sper sa nu mai apara alte posturi ce deviaza de la subiect

                  Comment


                  • Unii, dupa ce devin moderatori, "fac" legea cum scrie la regulament.
                    Daca tie cand ti se scoala ****, ti se blocheaza mintea, e doar problema ta. Eu inca gandesc cu creierul, fie ca-ti convine, fie ca nu. Lasa replicile de baietas de cartier cu mine!
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • O masina dupa care chiar merita sa intorci capul pe strada,felicitari pt munca si pasiunea depusa la acest proiect! Pacat ca o vinzi.Sper sa o cumpere o persoana care va avea grija de ea macar pe jumatate cat ai avut tu.
                      Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                      Comment


                      • Astazi e o zi trista pentru mine , HMV-ul a plecat de langa mine dar eu sper ca noul proprietar sa aiba grija de ea cum am.avut eu chiar daca nu ii aduce nici o.modificare estetica pe.viitor

                        Comment


                        • Pacat de masina ! Era o frumusete si imi pare rau ca a plecat de la tine. Sper sa ne incanti privirile cu altceva macar la fel de frumos.
                          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                          Comment


                          • Ce urmeaza?
                            I don't ride low, I fly high...

                            Comment


                            • Un opãl

                              Sent from my ZP1000 using Tapatalk
                              My Ride ! B - 29 - TmT

                              Comment


                              • mașină va fi vizibila prin București destul de des deoarece actualul proprietar sta in Ștefănești, actuala mașină e un Opel Zafira B , 1.9 CDTI 150 hp , ca dotări are aproape tot ce trebuie 150 hp ( urmează soft ...184 hp) panoramic ,ac , geamuri fata,senzori fata/spate, 7 locuri ,navigație mare color ,jante 17" ( urmează 18" in primăvara ) , mașină se prezinta aproape 100% ca in poze doar ca nu are piele la interior si jantele din imagine
                                Attached Files
                                Last edited by hmv86; 2 December 2014, 21:33.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google