B 83 DSL The New Guy!!!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    daca tot ai umblat la motor, schimba i si suspensia..e pacat sa pierzi din demarajul obtinut daca se balangane pe valuri la plecare de pe loc ..in rest frumos..din pacate folia, cum s a zis si mai sus, nu prea se observa, noaptea aproape deloc
    sigpic

    Comment


    • #17
      ff frumoasa masina!ai facut numai modificari belea la ea,am vazut si o filmare pe youtube mai de mult!bafta in continuare

      Comment


      • #18
        dap, cere suspensie sport!
        sigpic

        Comment


        • #19
          frumos! partea din fata si interiorul jos palaria....partea din spate...eu nu sunt fanul stopurilor alea! in rest spor la modificat si citit forumul!

          Comment


          • #20
            bijuterie masina arata de milioane felicitari so stapnesti sanatos si multi km fara incidente
            ala cu ned 4 sped ... sigpic

            Comment


            • #21
              ce sa spun ...nu am cuvinte ...arata super bine pana acum
              bine ai venit pe forum si succes in continuare
              sigpicFGA-ul meu ... http://www.loganclub.ro/forum/tr_93_...9.html?t=25709

              Comment


              • #22
                frumoasa masina, felicitari . daca iti place asa mult colantul imitatie carbon, nu te-ai gandit sa pui pe toata colant? si o suspensie sport ar merge...bafta!
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • #23
                  frumoasa masinuta chiar arata bine,si spor in continuare la modificari,dar ai avuto lovita ca intro poza ai bara din fata de mcv si in alta normala.

                  Comment


                  • #24
                    fumoasa masina , foarte ingrijita.
                    multi km fara probleme si bine ai venit!
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      bine ai venit printre noi!ai inceput frumos!niste arcuri si un clean ar avantajao si e brici;)bft!
                      AdY_JmL_2015

                      Comment


                      • #26
                        ce putere zici ca ai acuma dupa modificarile aduse ?
                        ce masini bati ?
                        daca nu poti raspunde aici , da`mi pe PM.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by cosmin83 View Post
                          frumoasa masinuta chiar arata bine,si spor in continuare la modificari,dar ai avuto lovita ca intro poza ai bara din fata de mcv si in alta normala.
                          Pai, am schimbat bara, pentru ca la intercooler-ul pe care il voi monta imi trebuie priza de aer mult mai mare decat de la prima bara, iar eu, nu sunt adeptul barilor din fibra de sticla! Daca ar fi fost cineva care sa faca o bara din ABS era o alta chestie!

                          Imi cer scuze pentru calitatea pozelor, dar sunt facute cu telefonul!

                          Originally posted by CataFOF View Post
                          ce putere zici ca ai acuma dupa modificarile aduse ?
                          ce masini bati ?
                          daca nu poti raspunde aici , da`mi pe PM.
                          ba da, nu e niciun secret. are undeva la 100hp. nu am pus-o pe dyno. mai intai
                          sa termin cu intercoolerul si dupa aceea vreu si un turbo mai mare (mitshubishi), si apoi un soft de la dimm. de dat, ma dau pe strada, am facut o pisica de 16, logan de 1.6 16v, kangoo de 1.6 16v, o calibra, si alte cateva.

                          peugeot 206

                          as avea si eu o intrebare pentru cei ce cunosc cazuri: ma intereseaza sa pun discuri de frana pe spate!!! sfaturi pls!
                          Last edited by DSL; 5 February 2011, 21:52. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic
                          http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                          Comment


                          • #28
                            Parerea mea e ca nu e nevoie sa pui discuri pe spate, eu spre exemplu am reglata frana de mana sa tina de la primul dinte foarte bine. O singura data am franat ca melteanu' de la 130, bagasem piciorul nesimtit de tare si mi-au spus mai multi de pe margine ca se blocasera rotile spate mai intai si apoi cele de pe fata, deci toate 4 cu jante late de 9j. Parerea mea ca n-ai nevoie, eventual frane de MCV/VAN/Pick-Up pe fata si e super meserie!
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by aleXpeed View Post
                              Parerea mea e ca nu e nevoie sa pui discuri pe spate, eu spre exemplu am reglata frana de mana sa tina de la primul dinte foarte bine. O singura data am franat ca melteanu' de la 130, bagasem piciorul nesimtit de tare si mi-au spus mai multi de pe margine ca se blocasera rotile spate mai intai si apoi cele de pe fata, deci toate 4 cu jante late de 9j. Parerea mea ca n-ai nevoie, eventual frane de MCV/VAN/Pick-Up pe fata si e super meserie!
                              am uitat sa apun, am frane de van cu discuri ventilate pe fata!
                              sigpic
                              http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                              Comment


                              • #30
                                eu zic sa-ncerci niste leduri la angel eyes-uri si folie protectie putin fumurie la triple, in rest masina arata bine...numai BAFTA...
                                "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google