Tuning & Temperament B 48 DHR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @Miezu-Sunt curios daca ai stabilitate mai buna mai ales in curbe cu arcurile pe care le-ai montat.Si implicit daca suspensia nu este prea tare pt. gropile din drumurile romanesti?
    Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

    Comment


    • #17
      Stabilitate sincer e diferentza mare(eu ma risc si putin mai mult in viraje si sincer se cunoaste si cred ca e una din cea mai buna investitie in masina suspensia)p viitor vor urma jante p 16" albe spitate amortizoare sport...nu este chiar f rigida(sau poate doar m am obisnuit eu)

      Comment


      • #18
        Pentru cei care vreti sa va faceti stopurile negre (la fel si pt cei care le-ati facut deja) aveti in vedere faptul ca din partea mea veti dobindi multa carne daca va vad in trafic. Daca nimeriti in fata mea, feriti-va ca va lovesc, sa va invatati minte sa mai afumati stopurile. Cine mama naibii vede ca pui frina ziua ?

        Macar, miezule, nu le-ai facut cu lac transparent, le-ai facut direct cu vopsea dupli, de roti !!! RUSINE


        Cica tuning si temperament... Pacat de ideile tale cu turbina. Sa nu te miri vreodata daca vreo RABA obosita o sa te faca praf din spate, sincer nu-ti doresc asta, imi doresc sa ne vedem sanatosi cu orice ocazie
        Last edited by dsign; 15 March 2008, 21:13.
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • #19
          bla bla bla design .....daca vrei sa sti chiar se vad ziua..si chiar nu esti singurul care sa gandit la asta...don profesor si chiar nu este pt roti dupli ala apropo

          Comment


          • #20
            Sa stii ca eu n-am zis cu rautate... De-o fi vreun meserias cu vreo gunoiera, obosit dupa o zi de umblat printre blocuri, care nu-ti vede stopurile, ala esti, Doamne fereste. Nu incerca sa te convingi ca se vad, ca nu tine. Vopseaua neagra e vopsea neagra si cu asta basta. Fii pe faza cind ajungi acasasi deschizi frigideru', sunt destui care iti baga carne... N-am nimic cu tine, am ceva cu ideea de a innegri stopurile, atit. Eu pentru asta te-as lasa fara carnet (nu mult, o saptamina) sa fie invatare de minte. Unii se chinuie sa construiasca stopuri cu cite 100 led-uri, sa se vada bine cind pun frina, iar altii isi bat joc de viata lor si a altora, vopsindu-si stopurile. E drept?


            Scuza-ma pt vopseaua Dupli pt roti, dar asa pare din poze. Oricum, tot neagra e, tot estompeaza vizibilitatea :P


            EDIT: Cum naiba stii colegule ca se vad bine, ai stat in spatele masinii in timp ce puneai frina ?

            EDIT: Aaaaa, e "Dsign", nu "Design" ;)
            Last edited by dsign; 18 March 2008, 01:00.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • #21
              Ma bag si eu in seama, chiar acu' cateva zile era sa lovesc pe unul la Vatra Luminoasa. Aveam soarele in fata si el stopurile innegrite. Stiti cum e in Bucuresti cum toti se grabesc sa prinda verde si accelereaza si e foarte important cand se aprind stopurile trebuie sa o calci. Am avut noroc ca am tinut distanta cat de cat... Asa ca si eu sunt de parere ca mai mult pot produce accidente, decat ca sunt stopuri faine.

              Comment


              • #22
                Scze Dsign**

                Comment


                • #23
                  Da am stat in spatele masini ziua(conduce prietena )si le am facut negre in ideea in care o sa le fac p led si o sa se vada mult mai puternica lumina.

                  Comment


                  • #24
                    Niste pareri(IDEEI DESPRE MASINA) MA M GANDIT SA I FAC CAPOTA NEAGRA MAT C ZICETI?

                    Comment


                    • #25
                      La culoarea asta nu iese mult in evidenta negrul mat. La negru lucios nu te-ai gandit?

                      Comment


                      • #26
                        Ba da ma m gandit,dar mi se parea mai tare mat

                        Comment


                        • #27
                          Ce culoare au husele si daca ai vopsit plasticele din interior? Si eu tot albastru marin am si nu ma decid pentru culorile din interior

                          Comment


                          • #28
                            Si eu mi-am facut semnalele de pe aripi fumurii dar cu un spray special pentru asta.

                            Asa arata. si va garantez ca se si vede.
                            Attached Files
                            Last edited by Seba; 23 May 2008, 09:52.
                            sigpic
                            The MVP

                            Comment


                            • #29
                              Fa-ti masina cum vrei tu, si vino la intalnire sambata, sa o vedem pe viu...ce zici?...uite aici http://www.loganclub.ro/forum/intaln...a-t4411p4.html
                              http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                              Comment


                              • #30
                                salut

                                Am si eu va rog nevoie de parerile si sugestiile voastre,vreau sa mi vopsesc fetele usiilor....

                                ce culoare mi ati recomanda cum se procedeaza,etc...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google