Tuning & Temperament B 48 DHR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Pt "dsign" mersi pt apreciere ca sunt neprofesionist. Cum am mai spus: am mers in spatele lui "miezu" si l-am vazut cum se misca, baiatu se asigura chiar daca ar vedea si pe fostele lui gagici care cred ca sunt mai mult de 10. Da semnal dreapta (chiar daca unii nu il vad ca e fumuriu si nu se vede) se asigura si trage pe dreapta. Astia cu camioane ai lasa pe uni care credeti voi ca sunt dezorientati ca le anticipeaza miscarea dar la miezu nu e cazu. Credema dsign ca am scos siguranta de la limitator si urca mai mult de 85 Km nu merg incet cu camionu prin kpitala, eu sa fiu sanatos cate accidente am evitat. APROPO SUNT SANATOS TUN majoritatea i-mi taia calea ca nu aprecia cu ce viteza vin spre ei.
    MotorSport pentru 402ml.

    Comment


    • #62
      Off Topic (sa ne ierte miezu) Nene, ne iei si pe noi cu tine in camion? Stii de cind vreau sa vad un profesionist in actiune? Eu chiar am vrut sa fac C+E in vara asta, dar din cauza altor prioritati am aminat pentru la toamna... Am observat ca ai scula smechera. Poate ne auzim pe statie, daca folosesti


      On topic: n-am pus la indoiala maiestria in ale sofatului, nici a ta si nici a lui miezu, insa nu tratezi corect subiectul, cel putin eu asa consider. Sper ca s-a inteles si spiritul de gluma la treaba cu gagica. Scuze domnisoarei lui miezu pt implicarea dinsei fara vointa dumneaei in discutia noastra
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • #63
        Pai stati asa! Care e diferenta dintre stopuri vopsite fumuriu si cele produse de firmele de tuning cu plasticul fumuriu din fabrica?
        Daca nu e nici una,atunci de ce se mai comercializeaza la firmele de profil?(si cred ca sunt si omologate nu?Sau ma insel?
        Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

        Comment


        • #64
          Sunt de acord cu tine dsign SA NE IERTE MIEZU. Te iau cu cea mai mare placere la o plimbare sa vezi cum iti creste adrenalina la 2m deasupra asfaltului cu peste 100 Km si sa vezi dupa aia cum fugi sa faci repede C si E eu iti urez succes daca incepi scoala ca nu ai nimic de pierdut. Canalul 22 nu il am in statie, a mea are frecventa in circuit inchis
          MotorSport pentru 402ml.

          Comment


          • #65
            Multam Fica


            Road Empire, e diferenta de transparenta geamului. Multe chestii de pe piata nu sunt omologate. Lucrez direct cu fabricile chinezesti si stiu sigur ce inseamna sa omologhezi un astfel de produs. Asa ca nu sta nimeni sa cheltuiasca o caruta de bani pe omologari.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • #66
              Cele vopsite sunt putin mai inchise la culoare dar se poate rezolva cu niste becuri mai puternice, deci nu este asa grava situatia am mai glumit si noi

              Esti de acord cu mine "dsign" poate ma insel?

              nu mai posta consecutiv! ai 10 minute sa-ti editezi postul. foloseste butonul "edit"
              Last edited by Seba; 23 May 2008, 09:46.
              MotorSport pentru 402ml.

              Comment


              • #67
                Nu prea se gasesc becuri mai puternice pt triple... Oricum, cu cit sunt mai puternice, cu atit degajeaza mai multa caldura. Aceasta caldura poate face rau atit stopului, pe oglinda, cit si vopselii date pe fata. Daca arde vopseaua de pe fata triplei, adio! Trebuie tripla noua.

                Am reparat triple "tuning" cu gramada, si mai erau si de la firme cu pretentii (Raid HP, FK, etc). Erau atit de prost concepute incit caldura becului reusea sa le topeasca de tot. Am poze pt cine nu crede. Deci nici triplele "tuning" nu sunt de soi...
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #68
                  Nu face nimica dsign, e bine ca mai stim de gluma..Ce sa zic sper, sa avem ocazia sa ne vedem la vreo intalnire, mi-ar face placere sa te cunosc

                  cu stopurile daca e sa te loveasca, te loveste si cu ele, stock in fine (o sa mi treaca si mie teribilismul probabil pana la varsta ta)
                  Last edited by crististreulea; 23 May 2008, 15:25.

                  Comment


                  • #69
                    Care virsta ma nene, ca io-s mai copil decit copiii de 5 ani
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Am observat...

                      Comment


                      • #71
                        Eu cred ca daca avem cu totii aceiasi pasiune nu conteaza varsta. Pasiunea nu are limita de varsta. Aviz si pentru nenea florin77-----noi copiii (spunem lucruri trasnite)de virgil iantu
                        MotorSport pentru 402ml.

                        Comment


                        • #72
                          Interiorul nu-mi place... Dar imi place cum arata body-kit-ul de pe masina de la avatar... Vrem poze mai mari
                          Last edited by Seba; 23 May 2008, 10:02.

                          Comment


                          • #73
                            Ooo memphis_Taz bine ca mai exista si ca tine pe aici....

                            Comment


                            • #74
                              Vrei poze dar u esti in new york !:-)))))

                              De ce este aiurea ca este diferit de ce iti place tie si de gusturile tale?Poate mie asa mi a placut sa l fac...Total aiurea!
                              Last edited by Seba; 23 May 2008, 09:48.

                              Comment


                              • #75
                                S-a scos emisiunea lui Iantu . Ti-am scris doar sa nu dea Dumnezeu sa te vad pe tine sau pe altul datorita tie la Stirile de la ora 5 .
                                Iti spun a doua oara astazi , daca vrei sa vezi modificari utile uitate pe topicul lui Dsign. Si veti ca-ti poate face si el niste modificari la ea daca nu le-ai facut deja .
                                B -X X - DDF x 2

                                :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google