My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum se prezinta carosabilul d.p.d.v. al gropilor pe A3?
    In special in zona rosturile podurilor/ pasajelor?

    Comment


    • E ok A3, pe ambele sensuri, am fost joi(ieri) la Ploiești.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Confirm şi eu starea buna a carosabilului pe ambele sensuri.

        Comment


        • După spălarea exterioară de ieri, astăzi am trecut la reîmprospătarea chederelor cu silicon şi ungerea balamalelor. Suplimentar m-am ocupat şi de partea inferioară a uşilor, folosind un spray anti-rugină pe care l-am pulverizat prin orificiile existente, câte două pentru fiecare uşă. Maşina am parcat-o pe o bordură, iar după pulverizarea soluţiei pe bază de ulei, gravitaţia a făcut mai departe treaba pentru mine.

          Câteva poze cu operaţiunile efectuate astăzi si bineînţeles cu spray-urile folosite.
          Attached Files

          Comment


          • Nene Ampt, ăsta se numeşte răsfăţ, nu glumă!

            Comment


            • ai donat ceva bani la Lidl. nu incepea oferta auto de pe 19 ?

              Comment


              • Spray-urile din poză le-am cumpărat de la Lidl anul trecut prin primăvară, când au fost toate la ofertă şi din câte îmi aduc bine aminte, parcă au costat undeva în jur de 6-7 lei bucata.

                Comment


                • Dc imi este permis, as avea o sugestie.
                  Inaintea unui astfel de tratament ar fi benefica curatarea partii interioare a usilor. Acolo se aduna mult praf si in combinatie cu wd 40 in cazul meu, s-a facut o mazga care intr-un final a obturat gaurile de scurgere. Am folosit 4 sprayuri de curatat frane ca sa se duca din mazga aia iar cu prima ocazie am desfacut fetele de usi ca sa curat bine si sa dau cu ceara. Ca sa se adune cativa mm de ceara in usa am astupat temporar scurgerile din usi cu hartie.
                  A luat-o rugina prin alte parti dar usile sunt ca noi

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    E ok A3, pe ambele sensuri, am fost joi(ieri) la Ploiești.
                    Originally posted by Ampt View Post
                    Confirm şi eu starea buna a carosabilului pe ambele sensuri.
                    Mersi, domnilor!

                    N-am mai rulat pe A3, But - Ploiești din toamna. Ca și constatarea, ies o idee mai bine la timp (5-10min) dacă folosesc DN1, inclusiv la consum.
                    Pe DN1 rulez cu 80 în localitati, respectiv 110 în afară lor, pe bord, nu pe gps.
                    De fiecare data am scos timpi mai buni.
                    Pana nu nu se înțeapă astia cu A3 în Buc., d.p.m.d.v. autostrada e ca si inexistenta.

                    Comment


                    • Vă prezint ultimele achiziţii făcute astăzi de la Lidl pentru maşina din dotare:
                      - Handsfree Bluetooth, preţ 59,99 lei
                      - Tester baterie & alternator, preţ 12,99 lei.

                      Cu primul gadget "cochetam" de ceva timp, însă nu prea mă împăcam cu preţul de peste 200 de lei cerut pentru un kit Parrot. Aşa că acum, profitând de oferta de la Lidl nu l-am mai iertat şi chiar dacă nu este un kit Parrot în adevăratul sens al cuvântului, m-am ghidat în primul rând după faptul că mai importantă este valoarea lui de întrebuinţare şi nu neapărat marca.

                      Al doilea produs recunosc că l-am achiziţionat mai mult ca hobby, urmând să-l folosesc în scop personal, dar şi pentru prieteni.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Sa le utilizezi cu folos!

                        Cum spuneam, o camera auto DVR iti mai lipseste si cam aia e.

                        Comment


                        • Pentru ce oferă(vezi schema) mi se pare scump.

                          Mai bine luai redresorul la black fraier day, era doar 37ron și are și voltmetru
                          Attached Files
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • @Kojak: Mulţumesc frumos!

                            @t0rquemada: Trebuie să trăiască (vândă) toată lumea, nu numai Dacia!
                            Aveau şi acum Redresorul în Ofertă, dar la un preţ de 69,99 lei. Oricum, întotdeauna am preferat să am pe maşină un acumulator în toate minţile lui, decât să stau cu redresorul după el la un anumit interval de timp.

                            Comment


                            • Si eu am profitat si mi-am luat redresorul ...e mic, are microprocessor si functii destepte si e portabil iar cand o veni vremea lui il trag direct pe geam sub capota. ( E greu al naibii de scos bateria de 20 kg de sub parbriz).

                              Asta cu toate ca mai am un Redac 625 de varsta cu mine si tata mai are un traf ( are vreo 20 de kg si asta ) si inca un redresor artizanal. La toate astea de deasupra o sa renunt si raman cu asta de Lidl.

                              Comment


                              • Făcut proba în seara aceasta Kit-ului Handsfree Bluetooth Silver Crest SBTF 10 C2.
                                Pe o scală de la 1 la 10, difuzorul primeşte nota 9 (se aude foarte clar în interiorul maşinii, chiar şi în condiţii de trafic urban aglomerat, fără niciun fel de paraziţi sau întreruperi), iar microfonul din spusele interlocutorilor mei a fost creditat cu nota 8.

                                Per total, mă declar mai mult decât mulţumit de achiziţia făcută, raportul preţ-calitate fiind excelent în opinia mea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google