My Ride 1.4 - 03.2007 - DJ 86 B. P. M.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da au iesit super jantele.bravo.
    sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

    Comment


    • Ma bate si pe mine gandul achizitionarii unui astfel de volan.

      Imi poti spune un pret aproximativ?
      sigpic
      Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

      Comment


      • Am inceput sa citesc de la primul post toata istoria masinii si sincer sa fiu am vrut sa schimb post-ul pana mi-a trecut prin cap sa dau la ultimul post.......(ajunsesem pe la pag 5-6) si tin sa te felicit ptr ceea ce ai reusit sa faci.....BV OMULE!!!!!! o masina frumoasa, o masina a ta.....(intelegi ce vreau sa spun....).
        Cand te-ai apucat de treaba.....nu prea arata a masina.....cu semne chinezesti...ploape....si Renault F1 Team......
        Acum da, o masina demna de toate laudele....
        TOT RESPECTUL MEU!!!!!!

        Comment


        • Niste detalii despre volan. Pret, ceva despre airbag, comenzile merg?

          Trimis de pe al meu SM-T211 folosind Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by Andrei.TMT View Post
            Interesanta treaba cu portbagajul. Nu se inchide cam...repede?

            Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk
            Video-ul este facut fix atunci cand l-am montat de atunci am mai facut ceva ajustari, dar totul depinde de cat de mare este presiunea de aer pe instalatie, bineinteles ca o pot si regla cu ajutorul unui presostat.

            Originally posted by leo_negrescu View Post
            da au iesit super jantele.bravo.
            Da Leo, sunt tipla jantele ... sper sa ramana asa !

            Originally posted by FANE_CLK View Post
            Ma bate si pe mine gandul achizitionarii unui astfel de volan.

            Imi poti spune un pret aproximativ?

            Pe net atat volanul de megane 3 cat si cel de laguna 3 le gasesti in jurul pretului de 200 euro ( eu am dat 250 euro pe cel de laguna 3), spre exemplu numai airbag-ul second este 200 euro ... mai gasesti si volan simplu fara airbag pe la 200 - 250 lei.

            Eu am avut initial de megane 3 si totul a fost PLUG&PLAY la fel cum este si acum cu cel de laguna 3... mai sunt si alte detalii, spre exemplu nu poti folosi un airbag de la volan facut in turcia pe un volan facut in spania, ideal ar fi ca atunci cand cumparati sa fie complet volan cu tot cu airbag.

            Comenzile nu le-am legat pentru ca pilotul automat merge doar pe 1.6 sa 1.5 care au acceleratie electrica, eu avand 1.4 pe cablu .. nu merge.

            Iar in ceea ce priveste claxonul ... nu l-am legat, ma gandesc la faptul ca acesta ar putea fi facut, insa nu m-am complicat.

            enc_edy

            Da, la inceput a fost si mai grav nu doar ce ai vazut tu, dar na ....important este ca am apucat pe un drum bun zic eu si vad ca apreciaza si altii, multumesc !!

            Comment


            • O masina superba ! Ai spus tu de vreo doua ori ca o vinzi , dar iti garantez ca daca te vei desparte de ea , iti va pare foarte rau ;) . Mult succes in continuare si multi km fara probleme !

              Trimis de pe al meu SM-J100H folosind Tapatalk

              Comment


              • In privinta vindutului m-am razgandit, poate vreodata sa gasesc pe cineva sa o ia asa cum este, sau cine stie pe viitor ce va fi ...pana atunci traim prezentul

                Comment


                • in legatura cu comenzile volanului:claxonul se poate rezolva cu bloc de comenzi de clio 1,iarpilotul cu ajutorul unui modul care comanda un actuator.dar nu le vad rostul.in rest ce sa zic masina este super.
                  sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

                  Comment


                  • " Chilotul " la pedala cu cablu este pura improvizatie...indiferent de cat costa. Daca ai stii de cand caut eu blocul ala de clio si nu prea gasesc ceva ok!
                    Scuze de offtopic...
                    Mai este mult pana departe ...sigpic

                    Comment


                    • Oare asta o fi blocul de clio 1??

                      A facut KYO claxonul sa mearga pe volanul de l-a luat de la mine ( cel de megane 3 ) tot cu bloc de clio
                      Attached Files

                      Comment


                      • Asta cred ca merge ....sigur!!!
                        Attached Files
                        Last edited by 77sky; 19 February 2016, 19:59.
                        Mai este mult pana departe ...sigpic

                        Comment


                        • intradevar asta este.
                          sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

                          Comment


                          • Traiasc berea.....
                            Acum ne apucaram sa poluam topicul omului....
                            Mai este mult pana departe ...sigpic

                            Comment


                            • nu poluam,invatam omul de bine.mai ales ca este "nea marin",de al nostru.
                              sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

                              Comment


                              • ))

                                Va multumesc, caut ... Sper sa gasesc !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google