Loganu Meu - OT.07.BKL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si o mica comparatie cum arata cu jante stock si cum arata acuma.
    Attached Files

    Comment


    • Fiecare cu gusturile lui , daca tie iti plac acele jante , asta e tot ce conteaza.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Arata bine jantele. Banuiesc ca aveau si niste capace pe centru, dar nu le mai ai sau asa le-ai luat, fara. Incearca sa iti confectionezi unele si se va schimba radical aspectul jantelor.

        Comment


        • Originally posted by logan21cdc View Post
          Arata bine jantele. Banuiesc ca aveau si niste capace pe centru, dar nu le mai ai sau asa le-ai luat, fara. Incearca sa iti confectionezi unele si se va schimba radical aspectul jantelor.
          Le-am luat fara capace ca nu le mai avea. Acum studiez pe net sa vad daca gasesc niste capace care sa se potriveasca (unele fara loggo sau cu loggo de logan sau renault- nu din alea cu VW sau BMW )
          De confectionat nu sint asa meserias sa le fac eu , cred ca trebuie sa gasesc un strungar ceva care sa le faca.
          Am gasit la un magazin din alea universale care se monteaza in cilindru ala din mijloc dar nu acopera prezoanele.
          Mai caut de preferat ar fi unele care sa se asemene cu originalele sa acopere si prezoanele.
          Last edited by Bogdan Ionut; 8 August 2016, 10:13.

          Comment


          • Mie imi plac jantele ca forma. Ar arata interesant vopsite albe sau negre.
            Ar mai merge difuzor pentru bara spate.
            Arata interesant Loganurile modificate ca aspect spre stilul WRC si combinatie de culori rosu cu jante albe sau negre.

            Spor la kilometri si la modificari in continuare !
            Logan GPL 1.4

            Comment


            • Jantele nu sunt asa rele, duc putin cu modelul Speedline 2118. Vopseste-le albe si o sa dea bine ;) Lasa-le fara capacele
              La un H&R nu te inhami ?
              Last edited by Christnacht; 8 August 2016, 22:21.
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • Sa incerc sa le vopsesc am vazut ca sint niste sprayuri Dipit parca, cu o vopsea cauciucata, acum nu stiu cat sint de bune.
                Daca a mai folosit cineva poate imi zice si mie cat de ok e vopseaua aia.
                Pe filmuletele de pe net am vazut ca iese ok acum in realitate nu stiu .

                cred ca in alb ar iesi frumos.

                M-am gandit mult daca sa o fac mai joasa ar arata super dar :
                1. eu mai merg cu familia (si nu stiu cat de confortabil va fi pentru ei, stiu ca suspensiile si arcurile sport sint mai rigide si or sa simta orice groapa sau denivelare)
                2. masina o mai folosesc si pe la tara din cand in cand pe unde nu prea sint drumuri bune (drumuri pietruite , pamant sau de asfalt cu gropi in el )
                Asa ca varianta cu trintitul ei o mai studiez, ar arata super dar cu drumurile de la noi nu prea vreau sa renunt la confort pentru un look mai agresiv.
                Nu stiu mai studiez, v-om vedea.

                Cit despre difuzoru ala de bara e in plan dar asteptam ca deh mai sint si alte cheltuieli si astia ma platesc ca in romania , prioritizam lista, e si el pe acolo in viitorul apropiat.
                Last edited by Bogdan Ionut; 10 August 2016, 15:20. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by logan21cdc View Post
                  Arata bine jantele. Banuiesc ca aveau si niste capace pe centru, dar nu le mai ai sau asa le-ai luat, fara. Incearca sa iti confectionezi unele si se va schimba radical aspectul jantelor.
                  Originally posted by Christnacht View Post
                  Jantele nu sunt asa rele, duc putin cu modelul Speedline 2118. Vopseste-le albe si o sa dea bine ;) Lasa-le fara capacele
                  La un H&R nu te inhami ?
                  Sunt de acord ca arata bine, vopsite in alb si cu capace

                  Comment


                  • As vrea sa montez si eu niste parasolare ca cele din imagine.M-am uitat si cred ca cele de Opel Vectra sint (poate gresesc, dar am vazut ca vectra are parasolare ca alea).
                    Ideea ca eu nu sint asa priceput pe partea electrica si m nevoie de ajutor cu niste sfaturi.
                    Ma gandeam sa le alimentez de la becul din plafoniera dar nu stiu cum sa fac lucru acesta ca atunci cind deschiz capacul oglinzii la parasolar sa se aprinda becurile, pentru ca plafoniera se aprinde la buton sau automat cand sint deschise usile.
                    Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat as fi recunascator.


                    Pozele sint luate de pe forum de la userul mary.bia66
                    Am dat si un mesaj catre el astept un raspuns.
                    Attached Files

                    Comment


                    • au contact si atunci cand deschizi capacul de la oglinda se aprind...

                      Comment


                      • Originally posted by sorin1983 View Post
                        au contact si atunci cand deschizi capacul de la oglinda se aprind...
                        ma gandeam ca au contacte, dar ideea era daca le alimentez de la lampa de interior acestea mai functioneaza corect- in sensul ca daca se mai aprind avand in vedere ca lampa de interior se aprinde de la buton sau daca usile sint deschise.

                        Comment


                        • Tinand cont ca se aprinde si de la buton, nu inseamna ca are alimentare continua? In cazul tau, cu acel model de parasolar, contactul din ele nu ar actiona ca un buton on/off? (nu sunt sigur, imi dau cu parerea)

                          Comment


                          • atata timp cat ai buton manual on off ai un plus acolo permanent... te legi de ala si minus si parasolarul face exact ce face butonul plafonierei
                            vectra b are asa ceva...posibil sa fie si altele.
                            Last edited by sorin1983; 2 September 2016, 09:57.

                            Comment


                            • Originally posted by sorin1983 View Post
                              atata timp cat ai buton manual on off ai un plus acolo permanent... te legi de ala si minus si parasolarul face exact ce face butonul plafonierei
                              vectra b are asa ceva...posibil sa fie si altele.
                              Multam de info.
                              Acum o sa incep sa umblu pe la dezmembrari sa gasesc nite parasolare din alea.

                              Comment


                              • din pacate masinuta mea a suferit o mica avarie.
                                Cun statea ea linistita in parcare s-a gandit unu sa o agate.
                                Avarii rezultate- spart tripla , rupt suporti bara sparte pe stinga, zgariat bara putin.
                                Acum asteptam unda verde de la RCA sa ne reparam.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google